Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w podłodze - ku przestrodze!


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się kiedyś na szybko do montażu wzmacniacza do subwoofera. Kabel plusowy dałem w peszlu przez grodź pasażera. Jest tam ładna zaślepka do kabli np. wzmacniacza. Jeśli ktoś przenizał tamtędy przewód bez uszczelnienia to po tym przewodzie woda wlewa się jak z węża. Niby wygląda, że przez przelotkę jest ok szczelnie ale u mnie wylałem podczas montażu wzmacniacza z podłogi dwa wiadra wody. Tyle mieszczą pojemniki podłogowe pod wykładziną. Woda przelewa się wtedy swobodnie od przodu do tyłu. Są tam gąbka 40x40x5 i druga z filcem z tyłu.\

Rozwiązanie:

Zdjąć plastiki progowe wraz z listwą z napisem x-trail. Trzeba uważać i delikatnie odkręcać bo listwa trzyma się na gumach z wtopioną nakrętką i to lubi się rozerwać przy mocnym wkręcaniu śrubki. Wtedy kaplica. Nie wiem gdzie to kupić. Ja swoje reanimowałem klejem. Odsunąć trzeba całą wykładzinę od nóg pasażera przód aż do nóg pasażera tył. Oczom moim ukazały się dwa jeziora. Nazwał bym je przednim i tylnym. Najgorzej jest z suszeniem gąbek (minimum 2 dni). Przy okazji mieszkały tam dwa karaluchy wielkości 12 cm i szerokosci 3 cm, które musiałem przywieźć jeszcze z Budapesztu. Tej wody nie widać z zewnątrz. Nic. Teraz wiem skąd czuć było od czasu do czasu swąd zepsutej wody. Myślałem, że to klima. Teraz już nie ma tego przykrego zapachu.

Jak uszczelnić przewód? Najlepiej dać przewód bez peszla i można go oblepić gumą butylową (7 zł). Sprzedają ją na allegro w wężykach. Ten kto raz użyje tego w aucie nie będzie mógł oprzeć się wrażeniu jaki to przydatny materiał do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te karaluchy miały po 12 cm, to wiadra miały po ok. 75 litrów każde. Wiadra też były z Budapesztu? :)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te karaluchy miały po 12 cm, to wiadra miały po ok. 75 litrów każde. Wiadra też były z Budapesztu? :)

czy jako entomolog wskażesz grupę owadów o tej wielkości, coś dobiorę, bo widać nie znam sie na karaluchach. Wyglądały jak one, nie miały tylko czułek. Wymiary się zgadzają. Miały twarde pancerze. Wiedziałem, że fotki się przydadzą....

Wiadra miały 2x8l, wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości.

 

Karibox zawsze robisz fotki, szkoda, że tym razem bez bo ja po ostatnich rewelacjach z klimą, rdzą - aż boję się na forum zaglądać. A przyznam, że mieć 16l wody w podłodze, a nie mieć to jest spora różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos takiego-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos takiego-

to nie było to. Podobne ale takie bez odnóży i czułków. Odnóża skupione były w części brzusznej. Teraz zajmuje się fotorelacją z Paryża i kompleksową zmianą audio- i tu będą fotki. Będą tam też fotki z wodą.

 

 

dobra to niech mi ktoś powie co to za gość? :wtf:

post-58920-0-76923000-1408708198_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza twarz, Kari to gàsienica a nie chrzàszcz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto pisał, że to wtedy?? Przecież napisałem, że mogłem zrobić fotki ale nie zrobiłem. Przecież to nowy gość w xsie. Tego spotkałem teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...