Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki i tarcze przód i tył


Alfi911
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje parę informacji na temat podany w tytule: Klocki i tarcze do przodu i tyłu.

 

Nissan Tiida 1,6 Benzyna 110 KM rok 2007 hatchback 

 

Proszę o pomoc jakie tarcze i klocki powinno się stosować do tego auteczka, jaki są oryginały zalecane przez producenta, albo jakie polecacie innego producenta.

 

Pozdrawiam

Marcin Pałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4 stronie Tiida jest temat i odpowiedz na twoje pytanie! .

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79465-tarcze-hamulcowe-i-klocki-do-tiida-brak-w-polsce/

Z zamiennikami jest ciężko trafić w rozmiar !

Jeśli bym miał brać z zamiennika  komplet tarcz i klocków to  firmy TRW!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro  masz dostępne oryginały w niezłej cenie , zadzwoń czy to przód(280mm) czy tyl

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wiem,że BluePrint są chwalone,ale powyższe nic mi nie mówią.Można też bez problemu kupić np.ATE ,a to już bardzo solidny produkt.A konkretnie co potrzebujesz? Bo może będę mógł pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Potrzebuję wymienić komplet tarcze plus klocki na obu osiach wię szukam czegoś optymalnego cenowo. Wymienionych producentów można kupić niedrogo na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie mięso psy jedzą ,kupisz wynalazki i będziesz nie zadowolony :)

Kup tarcze  ATE ,TRW to są dobrej jakości zamienniki  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW ma dobre klocki - mam z tyłu od roku i jest OK.

Z przodu dałem się namówić na klocki ferodo i piszczą jak potępione.

Na wiosnę musiałem wymienić na szybko tarcze z tyłu. Mechanik założył tarcze ABE (bo takie były od ręki) i o dziwo jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu tarczę nie są 'katowane" i są pełne,więc trudno powiedzieć o jakości.Ta zaś bardzo szybko daje znać przy tarczach i klockach z przodu  ! Pozorna oszczędność dość szybko się mści i tarczę trzeba wymieniać na nowe.Edek dobrze prawi ,ATE są bdb,pod warunkiem że ori.Polecam zakupy przez Iparts lub intercars ,nie koniecznie aledrogo! I uwaga! Na allegro jest wiele propozycji tarcz niby do tiidy 260mm(micra note) One są za małe! Tiida ma tarcze 280mm, oczywiście mowa o przednich .Klocki z przodu też proponują często za małe,te do tiidy mają coś ok. 137mm
Ją się pogimnastykowałem i odnalazłem ori producenta na pierwszy montaż (Jurid) niestety w PL dość utrudniony zakup.Systemy hamulcowe w tiidach PL to Sumitomo i Akebono, żaden bosch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ja nie rozbierałem to nie wiem ,ale czy to prawda że z tyłu są tarczo-bębny w Tiidach???

Zadzwoniłem z ciekawości do ASO i gadają że ręczny jest na bębnach a hamulec na tarczy ???

Z Allegro nie kupujcie tarcz tam są często reklamacje wystawiane jako towar dobry !!!!

Kiedyś miałem dostęp do oryginałów ATE moja hurtownia sprowadzała !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzik , prawda ale są dwa systemy. Ja mam tarczo-bębny-  tarcze zasadniczy ,bębny ręczny.

A tu wspomniane klocki , które są w ORI na pierwszy montaż ( ja w DE płaciłem trzy razy tyle!)

http://e-autoparts.pl/zestaw-klockow-hamulcowych-hamulce-tarczowe-p-1364138.html?review=true


w PL trzeba użyc fortelu ,by je odnaleźć ,bo jak wpiszesz tiida to lipa .


nie wymieniałem ich w komplecie z tarczami (nie było takiej potrzeby) więc na początku mi kilka razy zapiszczaly ,zanim się dopasowały ,ale później  cisza i super hamują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie pier..............a ja myślałem że to takie wielkie tarcze są tylko a to okazuje się że za tarczą bebny z cierniami dla ręcznego niedobrze  :angry:

Im mechanizm bardziej złożony tym bardziej wadliwy !!

Manix dzwoniłem dziś z ciekawości do ASO i tak na dzień dzisiejszy wyliczają z orginału Nissan do TIIDA

Tarcze przód -880zł +klocki 322zł

Tarczo-bębny tył 685zł + klocki 304zł

Razem -2191zł - 30% jak dla mnie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za przednie ORI zapłaciłem 230zł(2 szt-wyprzedaż)  :dribble:

Klocki przednie,  po rabatach 30+10 % jak dla mnie  :devil:  (karta+ lojalka) ORI 184zł


Kupując BLUE PRINT w "pewnym sklepie, kupujesz tarcze tej samej jakości co nissan .Nissan ma w środku między żebrami chłodzenia  nazwę + oznaczenie nr/ori. jak będę miał czas to zrobię fotkę o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpieć będę bo mi zamilkli  ASO  Nissan Pacific Cars a tam miałem w takich cenach jak ty  :(

Bo tam mi liczy od serwisowania Almery a teraz Lipa ...............

Często Zaborowski ma wyprzedaże .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak strzelisz "focha" to dołożą Ci te 10% bez problemu ,szczególnie przy zakupach kompletu.

Ale Edziu ,toz przy Twoich przebiegach auto prędzej zmienisz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix  co ty Tiida zabalsamowana tak dokładnie jak Tutanchamon  :D

Ja nie miałem tak wygodnego i śprytnego samochodu  oj prędzej taki będzie widok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...