Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne i +12V


M@reS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar założyć światła do jady dziennej ale szukam gdzie podpiąć plus 12V pod maską, po uruchomieniu silnika.

Reszta to pikuś..... ;)

Czytałem forum ale jest tam tylko porada z modułem reagującym na zmianę napięcia nic o stałym +12V gdy silnik pracuje.

 

No i mam jeszcze jedno pytanie.....na alternatorze jest wtyczka 3 pinowa (2 piny są zajęte) jest tam plus 12V po zapłonie silnika.

Czy można do tego coś dołączyć ? czy nie będzie to kolidowało z komputerem ?

 

I jeszcze jedno.......z tematu o przystosowaniu do świateł dziennych w Notku 1 generacji, sprawdziłem i mam przekaźnik ten ostatni w czarnej puszcze. Czy doszliście do tego jak ewentualnie uruchomić światła dzienne, jakaś kombinacja na manetkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podłączyłem stały plus z bezpiecznika w kabinie stosując tzw bajpas (zdjęcie poniżej) są na duże i małe bezpieczniki. Gdzie I to bezpiecznik pierwotny a pod II podpinamy to co chcemy dołożyć. Można wpiąć w bezpiecznik 10 lub 15 A a w II gniazdo wówczas włożyć bezpiecznik z niższą wartością np. 7A  co dla dziennych lamp w zupełności wystarczy. Nie kombinowałem nic z bezpiecznikami w silniku bo te w kabinie mają lepszy dostęp. Do alternatora zapewne można podłączyć ale zawsze istnieje prawdopodobieństwo że może to zakłócać pracę elektroniki, choć nie powinno. Nie ryzykowałem. Przewód dający sygnał na automatyczne wyłączenie św. dziennych podpiąłem do postojowych, bo też łatwy dostęp. Wszystkie przewody zabezpieczyłem osłonkami by nie narażać ich na bezpośrednie, ewentualne, uszkodzenie.

Jeśli masz przekaźnik DRL w skrzynce to ustaw manetkę świateł na AUTO i wówczas powinna nastąpić zmiana świateł a przynajmniej na tym przekaźniku powinno napięcie wystąpić i możesz z tego wziąć napięcie.

post-57255-0-20926600-1409033107_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...