Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tempomat a rzeczywista prędkość


WuWojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Prędkość ustawiona na tempomacie, a ta która jadę nie pokrywa się jak na tym zdjęciu :3596f12a5e487fe875bb03632c31355d.jpg Ustawione 150 a auto jedzie 152. Bez sensu. Czy i Wy też tak macie? Będę to przy okazji chciał reklamować w serwisie.

Edytowane przez WuWojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Czy to Twoje pierwsze doświadczenie z tempomatem? To przecież normalne, że prędkość się wacha (+/-) kilka kilometrów od zadanej prędkości, a z większej górki może przekroczyć znacząco limit, a pod górkę może być mocno poniżej. A na prostej drodze jest w miarę OK - ale też się wacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nic nie waha, cały czas na różnej prędkości prędkość ustawiona jest inna niż wskazywana przez licznik. Mam właśnie doświadczenie z innego auta, dlatego pytam. Tam tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - no to dziwne. W Scenicu też jest dziwna przypoadłość (nie tylko w moim), że zadaną prędkość ustawia się co 2 km/h - ale nie można ustawić tempomatu na 50km/h i 100km/h. Nastawianie przeskakuje z 48 od razu 52 i odpowiednio z 98 na 102. Sensu w tym nie widzę żadnego, ale tak jest. Kto tam projektantów zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest dokładnie napisane że tempomat utrzymuje prędkość w zakresie +/- od ustawionej prędkości. Te 2 km/h nie są aż tak znaczące aby coś miały zmienić. Jak dla mnie to trochę wydziwiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydziwia ?

Niby te 2km/h nie jest znaczące ale jeśli przekroczysz je na ograniczeniu prędkości to może "boleć" płacąc mandat lub "łapiąc się w następny przedział mandatowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddał bym auto jakby mnie tak oszukiwało! To po pierwsze <-- żart

A po drugie to włącz przy tych 150km/h najlepiej kilka różnych nawigacji wtedy sie dopiero zdziwisz i nie będziesz wiedział co masz reklamować a z reguły to tak jest ze gps nie oszukuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chciałem pisać o porównaniu z nawigacją, bo to temat rzeka... ale na jednym liczniku, żeby byłe różne wartości? Przecież to nie jest trudne do zrobienia, aby auto jechało dokładnie z zadaną wartością. Po prostu ja tutaj widzę błąd w oprogramowaniu komputera auta i tyle. Razi mnie to tylko... Jeździłem innymi autami z tempomatami i nie było takich błędów.

 

Co do prędkości to nie ma znaczenia czy to jest 150km/h czy mniejsza - zawsze prędkość jest o 2 większa od ustawionej.

 

Chciałem tylko zapytać czy Wy też tak macie w swoich autach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy,mamy...przynajmniej ja też tak mam.Ale mając w pamięci zawyżanie prędkości przez liczniki,jakoś mi to zwisa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem został rozwiązany przy ostatniej aktualizacji oprogramowania silnika.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...