Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II remont budy + modyfikacje (watek prywatny)


loin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@szczur wrzucił foty w "moje terrano ..." , niestety nie dał namiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność ... lista dotyczyła T1 czyzero fałsześć i to domniemanych problemów, bo nie podnosiłem o 3" a jedynie o 2 i przeróbek było naprawdę niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastało już 2 cale dziś przyszedł poliamid, epoksyd z novol-a bo taki był w sklepie gdzie się zaopatruje w lakiery do firmy. Teraz trzeba do tokarza żeby poliamid poprzycinał na 5 cm odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogłeś dostać gotowe ode mnie :P

 

jakbyś wpisał dokładnie w profilu jaki masz samochód to by było nam łatwiej pisać - w dieslu filtr paliwa zostaje gdzie był .... łatwiej kupić dłuższy wężyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugh_h no kumam :) ale nie będe ukrywał że kasowo bardzo patrzę. Mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia przy nim:

 

Kupno błotników + malowanie

Regeneracja przekładni

Ogarnąć tapicersko w środku ( prowadzę właściwie zakład tapicerski , ale to nie zmienia tego, że na materiał też muszę kasę wydać a niestety w moim zawodzie zawsze 70% ceny to materiał )

Wymiana gumek w przednim zawieszeniu 

Wymiana oświetlenia przedniego na zderzaku na ledy

Malowanie felg stalowych proszkowo 

I inne .....

 

 

 

 

Pytanie jeszcze co do panelu ledowego na zderzak warte to coś jest ? :

 

 http://allegro.pl/halogen-led-lampa-wielofucyjna-robocza-18x3w-elk-i4498883583.html

 

 na razie mam dwa duże okrągłe wesmeny

Edytowane przez loin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko to normalne podejście .... ale o ile tokarz nie jest znajomym i nie zrobi za flaszkę to niekoniecznie wyjdzie dużo taniej

 

może i daje ale taki półmetrowy to kiepsko moim zdanie się prezentuje na aucie, dwa  takie albo jeden długi na dachu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do zderzaków - sam zakładałem do mojego nissanka z 2000 te zamienniki plastikowe.kupiłem od gościa z okolic warszawy i powiem że bardzo dobrze wykonane. moim zdaniem lepsze takie niż zjedzone lub oryginały na kolosalną kasę. teraz mam innego tyranka z 96' i też spawam(ale została podłoga i tylne nadkola reszta zdrowa)-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ... czym pomalować te szare oryginalne poszerzenia nadkoli ? o ile w ogolę można tak to nazwać. Potrzebuje przerobić to na kolor czarny. I potrzeba by byla jakiegoś dobrego specyfika na to co by nie odpadło nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w golfie odświerzałem plastikowe zderzaki ( no, ABS pewnie) ... jakimś czernidłem, golf poszedł w inne ręce a zderzak został i po 4-5 latach nadal trzyma kolor 

 

sorry, odświeŻałem  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czernidło było w tubie chyba i gąbką rozprowadzane, zderzak stoi za kotłownią i cały czas czarny jest


kojarzę jeszcze, że woda po tym jak po tłuszczu spływała, ale nie brudziło

 

00c01b2e8e0d9053med.jpg

 

... a przed renowacją zderzaki były siwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten amortyzator tak krzywo stoi czy tylko mi się wydaje

a co do samego spawania ... w tym samym miejscu miałem budę przegnitą 2 lata wstecz, ale ponitowałem bo nie bardzo było do czego pospawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie bo dalej kolekcjonuje sprzęty ... ten kominek nadaje się do Terrano II ? http://allegro.pl/snorkel-nissan-navara-d21-terrano-1992-2006-i4606343257.html

 

Szukam czegoś w miarę rozsądnego i żeby też nie sterczało jak miotła w wiadra  


Nikt się nie wypowiedział więc kupiłem w ciemno , jeszcze nie zamontowany ale już nie długo. Co do samego liftu budy u mnie są dwa problemy : Przewód Turbina - Filtr powietrza za krótki do przerobienia oraz jeden z przewodów od wspomagania też okazał się za krótki .

 

aktualnie zostały do przerobienia tylko zderzaki :) myślę że maks 2 tygodnie i koniec :)

 

 

post-26105-0-53363600-1411902915_thumb.jpg

post-26105-0-81462200-1411902924_thumb.jpg

post-26105-0-21104400-1411902951_thumb.jpg

post-26105-0-27846400-1411902963_thumb.jpg

post-26105-0-76815000-1411902978_thumb.jpg

post-26105-0-31764000-1411903004_thumb.jpg

Edytowane przez loin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...