Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wybor glosnikow i wzmacniacza


olokogz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do modyfikacji naglosnienia w mojej primerce p11. W tej chwilli wszystko podlaczone jest pod radio kenwooda, glosniki seryjne. Planuje kupno glosnikow przod, wzmazniacz do tego i wygluszenie drzwi.

Co do glosnikow znalazlem dwa typy:

http://allegro.pl/powerbass-s60c-glosniki-nissan-primera-p11-dystans-i4490879535.html

http://allegro.pl/glosniki-nissan-primera-p10-p11-p12-pixo-qashqai-i4537474625.html

Co z tych 2 polecacie i jaki wzmacniacz do tego dac ? Slucham kazdego gatunku muzyki, rap, rock, klubowa, zalezy od nastroju :D. Na calosci chce przeznaczyc cos kolo 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki z tych dwóch zestawów to te pierwsze jak już poza tym proponuję forum http://www.strefacaraudio.pl i czasami zajrzeć do działu "okazję na aukcjach" można trafić coś ciekawego, a i wzmacniacz jakiś używany fajny można kupić. ja za głośniki nówki z drugiej ręki i wzmacniacz 4kanały dałem coś ok 350zł do tego wygłuszenie, kable i prawie połowa Twojej kwoty może Ci zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym ten pierwszy zestaw wygrywa ;d? na tym forum co podales dostalem oferte: wzmacniacz RODEK model 4100A2 4 kanalowy za 350+wysylka, teraz pytanie czy sie oplaca ?

Znalazlem tez taki:http://allegro.pl/show_item.php?item=4504692673&utm_source=rtbhouse&utm_medium=cpc

Edytowane przez olokogz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę tylko dodać że jeśli zakupy z Tablicy (OLX) to tylko odbiór osobisty. Dwa razy kupowałem car audio - głośniki i wzmacniacz i oba sprzęty były uszkodzone. A że to nie Allegro i nie ma ochrony kupujących to sprzedający się wypięli. No a w sprawie sprzętu za 300 zł nie chciało mi się jechać przez pół kraju żeby odzyskać swoje... koniec końców, zraziłem się w ogóle do używanego car audio. Choć mam nadzieję że moje przypadki należą do marginesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na olx (tablica) trzeba odbierac osobiscie to jedno, a po za tym to najpierw zastanow sie czy chcesz tylko dwa glosniki podlaczyc pod wzmacniacz czy cztery, bo te piecyki co napisales to jeden jest 2 kanałowy, a drugi 4 kanalowy, Jezeli myslisz w pozniejszym czasie o rozbudowie car audio to lepiej zainwestuj w lepszy wzmak na cztery glosniki, A apetyt rosnie w miare jedzenia :-) wiem to po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na olx (tablica) trzeba odbierac osobiscie to jedno, a po za tym to najpierw zastanow sie czy chcesz tylko dwa glosniki podlaczyc pod wzmacniacz czy cztery, bo te piecyki co napisales to jeden jest 2 kanałowy, a drugi 4 kanalowy, Jezeli myslisz w pozniejszym czasie o rozbudowie car audio to lepiej zainwestuj w lepszy wzmak na cztery glosniki, A apetyt rosnie w miare jedzenia :-) wiem to po sobie.

Docelowo chcialem jeszcze dac suba, i to chyba na tyle, na tyl glosnikow nie ma jak dac (hatchback) wiec zostaje mi przod i tak jak wspomnialem sub do tylu, dlatego bardziej bym wolal 4ro kanalowy w dobrej cenie, ale jak nic nie znajde zostane przy 2 kanalowym i w przyszlosci to rozbuduje o kolejny 2. Jeszcze takie pytanie, gdzie najlepiej zamocowac wzmacniacz ? baganizk odpada bo nie raz potrzebuje rozlozyc fotele zeby duzo gratow przewiezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bagażnik odpada to zostaje pod fotele z przodu, aczkolwiek może zostać zadeptany jak ktoś z tyłu jeździ.

 

ew. szukaj małego 2kanałowego sony xm i pod schowkiem powinien się zmieścić przed pasażerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chcialem jeszcze dac suba, i to chyba na tyle, na tyl glosnikow nie ma jak dac (hatchback) wiec zostaje mi przod i tak jak wspomnialem sub do tylu, dlatego bardziej bym wolal 4ro kanalowy w dobrej cenie, ale jak nic nie znajde zostane przy 2 kanalowym i w przyszlosci to rozbuduje o kolejny 2. Jeszcze takie pytanie, gdzie najlepiej zamocowac wzmacniacz ? baganizk odpada bo nie raz potrzebuje rozlozyc fotele zeby duzo gratow przewiezc.

 

Ja miałem dokładnie takie samo podejście, ale jak wygłuszyłem drzwi to się okazało że sub do bagażnika jest w ogóle niepotrzebny. Basu jest z przodu aż zanadto. I dwa kanały odpoczywają :-) u mnie gra Crunch MXB-4125 i Hi-Fonics Zeus ZSI62. Mógłbym puścić ten przód w mostku, ale nie wiem czy to nie przesada, skoro gain jest we wzmaku przykręcony na minimum a i tak przy głośności 32 (na 40) trudno już wytrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ta pulka pod kierownica by sie nadawala ? Pod fotelami wlasnie jest malo bezpiecznie, zima jak ktos z tylu wpadnie z buciorami w sniegu to moze sie to niefajnie skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmaka do skrzyni basowej przykrecony, jeżeli chcesz tylko z przodu narazie glosniki podłączyć to wzmaka trzeba gdzieś z przodu umocowac bo bez sensu prowadzić tyle kabli przez samochod jak zamontujesz go w bagażniku. Mozesz zamontować pod siedzeniem tylko z tylu jakas oslonke ewentulalnie trzeba dać, i lepiej zamontować go pod siedzeniem kierowcy bo najrzadziej sie je przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Caly zestaw juz zamontowany, wybor padl na hertz EV 165.5 i do tegi blaupunkt gta series 4, udalo mi sie wyrwac uzywany za 100:d natomiast teraz jest problem, glosniki graja ale d*py nie urywa ze tak powiem, czytalem ze musza sie dotrzec/dograc, czy to prawda? Wzmacniacz 4 kanaly zmostkowane na 2 po 140W przy 4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, po pierwsze jeśli kupiłeś nowe głośniki to muszą się trochę "dotrzeć" i w tym czasie nie należy ich pałować na maksa, poza tym jeśli parkujesz po chmurką to też na początku należy grać trochę ciszej póki się wnętrze auta i tym samym głośnik trochę nie rozgrzeje.

Po drugie, nigdy nie będzie dobrego efektu jeśli nie wygłuszysz drzwi. Nawet super głośnik z wyższej półki nie da basu jeśli nie ma odpowiednich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...