Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] 1.0. 96' sonda lambda , spore spalanie


ori831

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja Micra trochę za dużo pali. Czasami spali 6l a czasami 8,5l przy takich samych warunkach. Zrobiłem autodiagnostykę - wynik błyśnieć 5/5 - czyli bez błędów. Sonda ładnie mruga przy wyższych obrotach ok 2 mrugnięcia na sekundę. natomiast na wolnych obrotach przez chwilę mruga ok 5 mrugnięc na 15sek. natomiast po chwili albo check się pali cały czas-czyli mieszanka bogata, albo gaśnie wogólw czyli mieszanka uboga. sondę sprawdziłem miernikiem - na początku ładnie oscyluje (po przygazowaniu) natomiast po spadku obrotów miernik stoi na wyniku 0,05. czy ten test udowadnia że sonda lambda jest do wymiany?? Dodatkowy objaw to taki że przy temp ponieżej 10C po odpaleniu jak zaraz ruszę to auto gaśnie tak jak by go zalewało bo pozniej trudno odpalić. na początku myślałem że to czujnik temp wody- teraz jednak myślę że to sonda lambda. Jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odświeżę temat, mam podobny problem, letnie kłopoty z chłodnicą zaowocowały jej wymianą, po tym okresie micra jakby więcej paliła , w końcu postanowiłem sprawdzić i z dawnych 5,5 litra teraz ciagnie prawie 8 (jak jadę trasę z 50 km to widać jak wskazówka upada- :( - czego kiedyś nie było).

Z miejsca padło podejrzenie na sondę, ale mechanicy orzekli że spawdzili miernikiem i jest ok, zapobiegliwie wymieniłem tak od siebie filtr powietrza ( bo to niewielki koszt a któż wie jaki może mieć wpływ), sprawdziłem ciśnienie w oponach (2,2bara) i grzebię  w necie szukając pomysłu, przy wymianie chłodnicy wymieniali też czujnik temeratury który też mógłby wskazywać na kłopoty ze spalaniem, kolega podpowiada termostat (węże grzeją się, ale temperatura na wskaźniku jest mniej więcej w połowie, chociaż mam wrażenie że jak przy większej prędkośći (100 km) zdejmę nogę z gazu to jak by lekko ciągnęło wskazówkę w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorun to pytanie do mnie? Jeśli tak to pamiętam- nigdy. Ale przy sondzie powinny tez pojawić się inne objawy -nierówna praca, szarpanie, poza tym była sprawdzana miernikiem (podobno- bo przy tym nie byłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nigdy jej nie wymieniałeś, to może już czas aby ją wymienić. Sonda Lambda ma też określoną swoją długość życia, 100~150 tyś. km. A z drugiej strony może warto pojeździć trochę w różnych warunkach ( miasto, trasa, autostrada) i wtedy zweryfikować zużycie paliwa, zapisując sobie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorun, może sa różne sondy, moja przejechała magiczne 333 tys.

A co do przejażdzki to połowę zrobiłem ja osiągając spalanie średnie w granicach 5,3 przez kilka lat,

No i nie wziołeś poprawki że mieszkam po prawej stronie rzeki Wisły- my nie mamy autostrad :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie do panów posiadających micry k11 1,0, ilu z Was wymieniało sondę i przy jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...