Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka poduszki powietrznej mruga.


aabb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie nagle zaczęła sobie mrugać, nic nie było rozłączane wymieniane itp. Podłączony komputer nie wykazuje żadnych błędów. Da się skasować mruganie za pomocą sposobu ze stacyjką, ale mruganie powraca po kilku godzinach czasami po dwóch dniach. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęż stawiałem na fotele, wtyczki poruszałem pomogło na dwa dni, fotele są nie ruszane, muszę kupić jakiś kontakt spray i nim potraktować wtyczki. Tylko dlaczego niema błędów na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj sprayu, weź miernik i sprawdź przejście we wtyczkach. Można dojść od zewnątrz sądami miernika i sprawdźić czy przewodzi. Poza tym zobacz czy się nie rozłączają jak jeździsz fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotela nie ruszam, wszystkie przejścia elektryczne są ok, podejrzewam chwilową utratę połączenia elektrycznego np. podczas wstrząsów przy jeździe po dziurach. Tylko dlaczego komputer nie pokazuje błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoge Ci w rozwiązaniu problemu,ale miałem podobny przypadek w primerce p11.Uciekałem na pobocze przed TIRem i od uderzenia o krawężnik zaczęła migać kontrolka poduszki.Komputer nie pokazywał błędów a kontrolka migała.Wszystko było sprawdzone i do tej pory nie wiem co było przyczyną.Auto sprzedałem kuzynce i kontrolka nadal mruga juz 4 lata.Po włączeniu zapłonu gaśnie tak jak powinna,ale po kilku chwilach zaczyna mrugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczki są pewne, nie ma mowy o wstrząsach...

Skąd taki dogmat?

 

Po sobotnim poruszaniu wtyczkami jest spokój, oby na stałe.

Edytowane przez aabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to są wtyczki specjalne, projektowane by nie sprawiać problemu. To raczej aksjomat a nie dogmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha cały X-Trail to jeden wielki zaprojektowany problem. A co w tych wtyczkach takiego specjalnego, blaszka wchodzi w drugą blaszkę jak w każdym innym aucie.

Edytowane przez aabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ja odpiołem wtyczkę od czujnika pasów i zaczęła mrugac wspomniana kontrolka...da się cos z tym zrobić. ..oczywiscie kostkę podpiołem tak jak była ale za późno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ja odpiołem wtyczkę od czujnika pasów i zaczęła mrugac wspomniana kontrolka...da się cos z tym zrobić. ..oczywiscie kostkę podpiołem tak jak była ale za późno ;)

jest na forum sposób ale po miesiącu pewnie zgaśnie.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59820-n16-resetowanie-sterownika-airbag/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i problem powraca, raz po godzinie jazdy raz po dwóch dniach, dalej nie pokazują się żadne błędy ani na kompie ani na kontrolce w trybie diagnostycznym. Fotele raczej wykluczam ponieważ wszystko sprawdziłem i wyczyściłem. Bez kodu błędu mogę pół auta rozebrać bez efektu, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.


Odnoszę dziwne wrażenie że szybkość wystąpienia usterki od momentu skasowania mocno zależy od temperatury otoczenia. Np temperatura otoczenia 5 stopni kasuję błąd - przejeżdżam 100-200 m kontrolka zaczyna mrugać a przy temperaturze 20 stopni kontrolka mruga po 10-15 km, kilka razy sprawdzone empirycznie. Czy to możliwe ? Aha  i w niskich temperaturach poniżej +5 stopni falują wolne obroty (silnik rozgrzany). 

Edytowane przez aabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...