Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.5 DCI problemy z odpalaniem na cieplym silniku


roccodog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem i prosze o pomoc. Tak jak w temacie mam problem z odpaleniem samochodu na cieplym silniku. Gdy jest zimny pali od kopa. Po przejechaniu jakiegos odcinka gdy silnik jest juz cieply po wylaczeniu mam problem z ponownym odpaleniem. Silnikiem szarpie i nie odpala. Musze odczekac pare/parenascie minut i gdy ostygnie odpala juz normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem taki wątek o identycznym problemie z tym że w p12/2.2dci. Winowajcą okazała się pompa wtryskowa, nie wzbudzała pełnego ciśnienia na gorącym silniku. Dopiero po ostygnięciu do ok 30'C. (pompa firmy Denso. Po wymianie na używke gość ma wszystko ok! Tak że sprawdz może najpierw ciśnienie na pompie na gorącym motorze.

forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91215-silnik-nie-zapala-na-ciepło/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem taki wątek o identycznym problemie z tym że w p12/2.2dci. Winowajcą okazała się pompa wtryskowa, nie wzbudzała pełnego ciśnienia na gorącym silniku. Dopiero po ostygnięciu do ok 30'C. (pompa firmy Denso. Po wymianie na używke gość ma wszystko ok! Tak że sprawdz może najpierw ciśnienie na pompie na gorącym motorze.

forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91215-silnik-nie-zapala-na-ciepło/

Dziekuje za odpowiedz. Mysle ze i tak musze podjechac na kompa i sprwadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...