Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dzwonienie osłony rury wydechowej


Robi1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja micra k12 dzwoni:), mianowicie dzwoni na wolnych obrotach ta osłonka rury wydechowej idącej pod silnikiem , jak temu zaradzić , jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poprawność zamontowania osłony, wygnij,odsuń w tym mijscu, odseparuj czymś. Można na setki sposobów. Rusz głową trochę manualności, pomysłowości i wszystko sie da :-) Tu nie widze jak to jest u Ciebie więc konkret nie doradzę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja micra k12 dzwoni:), mianowicie dzwoni na wolnych obrotach ta osłonka rury wydechowej idącej pod silnikiem , jak temu zaradzić , jakieś pomysły?

 

U mnie w K11 dzwoniła osłona kolektora wydechowego. Jednak nad tą osłoną nie ma żadnego elementu, wiec po prostu ją zdemontowałem. Nie ma to wpływu na eksploatację.

U mnie dzwoniła ta blacha widoczna na głównym zdjęciu u góry:

http://allegro.pl/katalizator-kolektor-nissan-micra-k12-1-0-cr10-i4524378405.html

Po prostu przerdzewiała.

 

Najlepiej zrób fotkę, aby było wiadomo konkretnie czy mówimy o tym samym. Niemniej jednak, jeśli zrozumiałem dobrze, to u Ciebie dzwoni coś pod autem, a tam lepiej nie usuwać osłon wydechu, bo może dojść do różnych tragedii, z pożarem auta włącznie. Rozgrzane elementy układu wydechowego mogą doprowadzić do stopienia konserwacji podwozia, która kapiąc na gorący wydech, może zapłonąć. Więc jeśli ta blacha  nie jest przerdzewiała, należy na nowo nagwintować otwory i dać nowe śruby, a jeśli blacha jest do niczego, sugeruję poszukać używki w dobrym stanie w internecie i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...