Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbina po regeneracji....coś nie tak


norbert75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,przejdę do rzeczy,turbina mi padła,została oddana do regeneracji,wróciła i została założona jak należy.

Niestety załącza się od 2,5-3 tys obrotów,przed regeneracja zanim padła było podobnie.

Silnik chodzi równo nic nie kopci,natomiast zaczyna ożywać od 2,5-3 tys obrotów wcześniej jest strasznie zamulony,jakby turbina nie miała "dołu".

Jakieś rady? Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik? Di czy Dci? Uzupełnij profil :rolleyes2: .

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba wszystko jasne. To jest turbo diesel a nie common rail. Bedzie ciągnąć pow. 2000 obr/min. a nie "od dołu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja,ale.....samochod na niskich obrotach jest nienaturalnie zamulony,dosłownie się toczy a nie jedzie,a to nie jest normalne.Miałem porównanie,jeżdziłem już takim samym Nissanem i różnica była znaczna.....

Przepływka w porządku,także sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem?

Jeśli pali więcej niż powinien to możliwe że zawór EGR się zawiesił i kotłuje Ci spaliny do silnika i zabiera moc.

U mnie tak było. Po zaślepieniu zaworka nastąpiła kolosalna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600zł mozesz sobie chipa wlozyc i nie bedziesz narzekał na brak mocy

tak  pozatym o zamulonej almerze było juz sporo tematow poszukaj w dziale n16 tam jest identyczny silnik

zamulajace rzeczy w 2.2di

-temperatura otoczenia

-przytkany katalizator

-syf w dolocie (głownie za egr)

-wadliwa praca egr

-zły wlot powietrza(zasysa cieple powietrze)

-uszkodzony przeplywomierz badź brudny

-nieszczelne przewody powietrza/turbiny za przeplywka spirala gumowa lubi pekać

-filtr powietrza budny

chyba to wszystko

Edytowane przez jacek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej gruszka jest źle ustawiona ( na za duże ciśnienie ) i dlatego późno "wstaje".

jest regulacja na cięgle? masz foto tej swojej turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by byla na wieksze cisnienie to szybciej wstaje a poza tym to kazda turbina powinna byc wywazana i sprawdzana i jakis wydruk powinni dac przynajmniej mi dali ustawiona na originalnie cisnienie 0,8bara 

a ile zaspiewali za regeneracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di w Tino powinien "wstawać" od 1800-2000obr, a nie od 2500.

Obstawiam EGR / syf w dolocie / brudny filtr / słabe paliwo.

Mocniejszy dół mam na Vervie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,zasyfiały był egr,po przeczyszczeniu spora poprawa.....ale jeszcze nie to co powinno byc,wiec sprawdzilismy przepływke,ogolnie nie pokazywała błędów,ale po włożeniu nowej spora różnica.

Regeneracja turbiny kompleksowa 940pln z przesyłką,nosiłem się z zamiarem kupna używki na allegro,ale tak naprawde kupujesz kota w worku,wiec regenerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej masz zalany?
U mnie po przesiadce z 15W40, na 5W40 turbina zaczęła reagować znacznie żwawiej.

Teraz jeżdżę na pełnym systetyku (przez 2 wymiany był Hydrokrak) i "kop" jest znacznie większy niż na oleju, na którym kupiłem Nyskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czyszczeniu egr mogles odrazu zaslepic po obu stronach zimnej i goracej roznica kolosalna reakcja na gaz prawie natychmiastowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...