Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note E12 : cyfra 3 na wyświetlaczu komputera po zgaszeniu silnika


krzych69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże rozwiązać tę zagadkę...

Po wyłączeniu zapłonu świeci mi się na wyświetlaczu komputera cyfra 3 : jak na załączonym zdjęciu. Co ciekawe, czasem się nie świeci i wyświetlacz gaśnie po przekręceniu kluczyka. Przewertowałem instrukcję, ale nic nie znalazłem. Ma ktoś podobny przypadek na stanie ? Z autem nic się nie dzieje niepokojącego.

 

post-83319-0-20810700-1410622254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże rozwiązać tę zagadkę...

Po wyłączeniu zapłonu świeci mi się na wyświetlaczu komputera cyfra 3 : jak na załączonym zdjęciu. Co ciekawe, czasem się nie świeci i wyświetlacz gaśnie po przekręceniu kluczyka. Przewertowałem instrukcję, ale nic nie znalazłem. Ma ktoś podobny przypadek na stanie ? Z autem nic się nie dzieje niepokojącego.

Może to trzeci bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu Nissana......kiedyś coś mi się rzuciło w oczy i prawdopodobnie są to kody serwisowe.

Wyświetlają się jakieś cyferki które coś oznaczają od 1 do 7 czy 8......ponieważ nie było mi to do niczego przydatne bo mam Notka pierwszej generacji to nie zaznaczałem tego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś, jak sam napisałeś, z 3Miasta więc co się dziwisz. Jak by sie 4 czy inna cyfra wyświetlały zrozumiał bym Twój niepokój, ale 3 to spoko. Żartowałem oczywiście...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to trója z jazdy eco : bo coś mi się widzi, że to wyłazi tylko wtedy, gdy tryb ECO jest włączony.  :)

Jeśli chodzi o telefon do serwisu, to nawet wykonałem ich kilka. Dzisiaj jeden z serwisów, który się zainteresował, dostał też mailem fotkę. Póki co cisza w temacie....

 

 

EDIT :

 

Hahaha  :) . To jest ocena za Eco Driving. ma ktoś 5 ?

Edytowane przez krzych69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam teraz moralniaka... Jak będę jeździł na 1, to obaj z autem lepiej się poczujemy, ale.... Zwiędnie więcej stokrotek, zginie o 0,000271 więcej biedronek itd (plus muchy na szybie). Z drugiej strony patrząc, byłbym politycznie poprawny, gdybym jeździł na 5. Może da się kiedyś tak zmodyfikować soft, żeby zawsze 5 pokazywał : wilk syty i owca cała  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Po dpf'ie ocena pewnie na poziomie -372 z perspektywą odrobienia do 0 w 25 lat.

Tak sobie pomyślałem, że te oceny powinny mieć jawne kryteria (jak to zwykle z ocenami bywa). Np 5 za to, że po zakupie na 10 lat odstawiłem auto do garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest przecież w wątku : 

 

A może to trója z jazdy eco : bo coś mi się widzi, że to wyłazi tylko wtedy, gdy tryb ECO jest włączony.  :)

Jeśli chodzi o telefon do serwisu, to nawet wykonałem ich kilka. Dzisiaj jeden z serwisów, który się zainteresował, dostał też mailem fotkę. Póki co cisza w temacie....

 

 

EDIT :

 

Hahaha  :) . To jest ocena za Eco Driving. ma ktoś 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JEST 5! Dzisiaj jechałem z Ostrowa Wlkp do Poznania, po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu wyświetlił się napis ECO potem cyfra 5. Średnie spalanie 5,7 przejechane 2000km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał nogę lekką jak  piórko, byłoby poniżej 5. Tym motorem da się zrobić taki wynik. Przy jeździe bez wyrzeczeń i specjalnych zabiegów da się zmieścić w 5,5 - oczywiście mam na myśli dłuższe odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z Poznania, również 5. Moje średnie spalanie, przebieg 2300km spadło do 5,6l.

Nissanmaniak nie zrozumiałeś o czym pisałem, mianowicie, spalanie średnie po przejechaniu 2000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do manix. Samochód kupiony w salonie Polmotor Szczecin, dlatego taki oszczędny. A połączenie z wielkopolską oszczędnością to oszczędność na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wypada pogratulować  :D.

Ja ostatnio jeżdżę z wyłączonym trybem eco, bo za bardzo mnie drażni rozświetlona decha rozdzielcza, a zwykle poruszam się teraz po zmroku.

W sobotę robię dłuższą trasę (ok 600 km), to spróbuję dobić chociaż do 4...   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś pomoże rozwiązać tę zagadkę...

Po wyłączeniu zapłonu świeci mi się na wyświetlaczu komputera cyfra 3 : jak na załączonym zdjęciu. Co ciekawe, czasem się nie świeci i wyświetlacz gaśnie po przekręceniu kluczyka. Przewertowałem instrukcję, ale nic nie znalazłem. Ma ktoś podobny przypadek na stanie ? Z autem nic się nie dzieje niepokojącego.

Odpowiedź znajdziesz w instrukcji obsługi na str. 2-8. Jest to wynik jazdy ECO (ocena - podsumowanie).

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...