Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędna ilość km do przejechania


Ramoncia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna problem.Rezerwa paliwa, komputer pokazuje już do przejechania 0 km. a na stacji paliw wlewam do pierwszego kliknięcia 36,6 litra paliwa.A zbiornik ma ok.46 litrów.(benzyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma. Komp pokazuje że już nie ma paliwa a potem się okazuje że Juke ma "dodatkową rezerwę". Czyli wysusasz według kompa zbiornik do dna ale zawsze zostaje te kilka L paliwa po to, żeby pompa nie zassała syfów z dna zbiornika. Średnio wychodzi że jak padnie rezerwa (brak kresek na "liczniku") to jeszcze można przejechać te 70 - 100 km na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wielu ludzi nie wie ale nie tylko chodzi o syf ale to rezerwa aby pompa się nie zatarła bo jest smarowana benzyną!!!!

Dwóm  kolegom z pracy padły pompy bo bardzo lubili jeździć na rezerwach i się szybko oduczyli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie to jedno a syfy to drugie. I jeszcze trzecie - chłodzenie pompy. Wszystko składa się na jedno - zawsze musi być trochę paliwa aby nie doszło do uszkodzenia pompy i zassania syfu z dna zbiornika. Problem szczególnie widoczny przy starych instalacjach gazowych gdzie pompa paliwa pracowała mimo że silnik był zasilany gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wszystko rozumię  ze rezerwa wieksza ze jeszcze więcej rezerwy ! mnie martwi tylko jedno czemu u ciebie pokazuje ponad 700 km na pełnym baku jak 99% ludzi na tym forum ma wskazania ~`500 km i tak po ostatnim zatankowaniu komp pokazał po wyzerowaniu ze do przejechania mam 474 km nalałem po korek, po chwili wzrosło do ponad 500km i tez nawet z licznika dziennego tak wychodzi ze od rezerwy do rezerwy to gdzieś ~500km robię.............. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów to chyba norma. Często jest tak - komp pokazuje - - - . Potem tankowanie, lejesz 5 litrów i nagle wskaźnik pokazuje dwie kreski ponad rozerwę. Realnie wychodzi że w Żuka wejdzie ponad 40 litrów i przy spokojnej jeździe można dojść do spalania na poziomie 5,5 litra, jak się pociśnie to wyjdzie 6,5 litra a i nawet 8. Wszystko zależy od stylu jazdy i trasy jaką się przebywa. Co innego miasto a co innego austostrada i "spokojne" 100 na godzinę.

Edytowane przez skaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...