Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja - nieświeży zapach


vendetti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Auto odebrane w maju, klima używana raczej sporadycznie wyłącznie na trasie. W chwili obecnej stan licznika 11000 km a z klimy idzie taki "bukiet" że można zwymiotować. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odgrzybić, a klimy uzywa się cały rok bo tak jak teraz to zajedziesz sprężarkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź gdzieś do warsztatu klimy i zleć ozonowanie.Po prostu,używając klimy sporadycznie,spowodowałeś to ,że osadzajaca się w przewodach wilgoć daje odór zgnilizny,nie jest na bieżąco wysuszana.Używaj klimy prawie cały czas,nie będziesz miał tego problemu.Po ozonowaniu od czasu do czasu użyj środka do dezynfekcji w aerozolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie klima cały czas chodzi na auto i też wali skarpetami...ale to juz chyba nie zależy od producenta. Tak to wygląda z grzybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo,u mnie też chodzi prawie cały czas,i nic!

Panowie zastosujcie jeden trik,jak kończycie jazdę to na chwilę nadmuch na maksa i ciepłe powietrze co by osuszyć kanały.Może będzie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, mam coś takiego i się sprawdza do tego moment się zwróci :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wymiana filtra kabinowego czyszczenie kanałów wentylacyjnych i ozonowanie -to w serwisie klimy (ewentualnie sprawdzenie ilości czynnika chłodzącego )

Jeśli samemu to też wymiana filtra , pianka odkażająca/odgrzybiająca w kanały(sposób aplikacji na opakowaniu) lub spray odkażający (sposób użycia również na butelce) .

Dobrze jest po wyjęciu filtra kabinowego wyczyścić żeberka parownika (pędzelek ) i odessać odkurzaczem bród i zaaplikować tam środek odgrzybiający.

Metoda z osuszeniem klimy na minute przed końcem jazdy BARDZO DOBRA , zalecają ja koledzy również z innych for samochodowych .

Pamiętać jednak należy o osuszaczu i jego wymianie co kilka lat , gdy skoroduje wewnątrz zawartość dostanie się do sprężarki i ją uszkodzi , a cały układ zapaskudzi .

Umiejscowiony jest w najniższym punkcie instalacji auta ,najczęściej przy nadkolu wygląda jak 0.5L puszka piwa z odejściem dwóch rurek alu i "magicznym" oczkiem ,przy działającej klimie widać jak w oczku pracuje czynnik (zielony)

Cena około 100zł (kapturki z króćców zdjąć na chwile przed montażem , bardzo chłonie wilgoć z powietrza) więc lepiej nie zdejmować samemu .

Wymiana raczej w servisie klimy , bo trzeba resztę czynnika odessać .

 

http://www.klimatyzacja-samochodowa.com/osuszacz-klimatyzacji-samochodowej/


Przy czym ja stosuje LM ,akurat w moim rejonie jest dystrybutor i ceny ma porównywalne z innymi markami chemii samochodowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Auto odebrane w maju, klima używana raczej sporadycznie wyłącznie na trasie. W chwili obecnej stan licznika 11000 km a z klimy idzie taki "bukiet" że można zwymiotować. Czy to normalne?

Sprawdź pod maską czy jakies zwierządko nie padło albo zostawiło swoje odchody. Miałem kunę. Dobrze że nic nie przegryzła. Za młode auto aby z samej klimy były takie "zapachy" :). Co roku wymieniam filtr, nie robię ozonowania i nie mam problemów z "zapachami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...