Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupuję QQ i chcę założyć LPG


destylates
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowałem, że kolejnym moim autem będzie QQ z roku 2007 lub 2008. Pytanie z jakim lepiej silnikiem kupić, zeby zagazować - 2.0 czy 1.6. Narazie bardziej mnie przekonuje 1.6. Może ma ktos doświadczenie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz pierwszy post(lub od razu temat) poszukaj go w wyszukiwarce.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68315-gaz-w-qq/?view=findpost&p=838277&hl=%2Bgaz+%2Bqashqaiu

Poczytaj to może Cię coś oświeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to jest do kuchenek gazowych i palników a nie samochodów.

O proszę co się dzieje po zainstalowaniu sobie bomby w samochodzie ciekawe czy mają legitymacje członka od tych Al Akhbar?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,przerabiałem już to na forum Note,też kpiliśmy,że gaz to dobry do kuchenek,zapalniczek.Powiem krótko,darujmy sobie te wycieczki bo to nic nie da ,a jedynie niepotrzebnie zaogni atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ty manipulatorze. Co te zdjęcia miały udowodnić? Przecież to nie wybuch LPG, a przewożonej 11kg butli z gazem.... echh...

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się zawsze co kieruje takimi wypowiedziami?? czy żal, że ktoś jeździ taniej io ma na więcej czy jakaś trauma z dzieciństwa :D 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0, gaz mam dosyć krótko w tym aucie, jestem zadowolony

wcześniej też jeździłem autami z LPG i sobie chwalę

przestań szeżyć takie herezje :D :D :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG łłłeeeeee!!! Wiem, smak i zapach paliwa wysokooktanowego! Sport! Męskość! Itd

Edek a te twoje silniki z opisu to czasem nie na jakieś paliwo od traktoru? Zreszta te pojemności to jakieś raczej takie... Mało męskie?

 

Co do samego pytania autora (PW tez ci wysłałem). Na temat LPG Dino może ci podpowiedzieć co i za ile. Ja zapytam co cię skłania ku silnikowi 1.6? Z reguły to jest tak ze jak jest biedny motor to i wyposażenia nie ma. Różnicy w spalaniu praktycznie żadnej a za to te dodatkowe 25 koni robi robotę. Sprawa druga to to ze juz niejednokrotnie na forum opisywałem ze 2.0 i ~140KM to zdecydowanie za mało do tego samochodu. Sam go okrzyknąłem "dziadkowozem". Znajoma ma 1.6 <-- to nie jedzie. Najlepiej znajdź sobie gdzieś w okolicy do sprzedania takie modele i przejedź sie jednym i drugim. W mieście bedą OK, ten 2 litrowy na autostradzie tez daje radę ale juz na zwykłej polskiej drodze miedzymiastowej próba wyprzedzania to udręka a tym 1.6 nawet na autostradzie strach ciężarówki wyprzedzać ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gaz to tylko 2.0. Ja sobie chwalę autka na gaz a miałem dwa takie. Jakieś wybuchy, smród gazu itp to tylko niewiedza i powielanie czyjejś opini. 3/4 Holandii jeździ na gaxie i nic tam nie wybuchło;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zakładać gaz to tylko w samochodach powyżej 2.0 litrów, a tak to szkoda silnika

A co się dzieje silnikom że piszesz że szkoda silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 lat swojego przerobionego na gaz i następnym razem zastanawiałbym się tylko na jednym. Czemu nie zrobiłem tego wcześniej? Nie ma różnicy w osiągach ani w przyśpieszeniu. Jedyna różnica jest w portfelu i to bardzo duża. Silnik nic na tym nie cierpi, ważne tylko by zrobił to dobry gazownik i odpowiednio ustawił sterowniki, nie tylko w warsztacie na postoju ale podczas zachowania się na trasie podczas jazdy.  Destylates nawet się nie zastanawiaj kupuj 2.0 i przerabiaj i jeździj po Polsce za grosze.

LPG nie wybucha więc bez przesady, wręcz jest bezpieczniejsze niż zbiornik z paliwem podczas pożaru.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze kolejna wypowiedź kogoś KTO JEŹDZI TAKIM AUTEM Z TAKIM SILNIKIEM I DOBRZE ZAŁOŻONYM GAZEM  :D :D :D sam nei wiem co o tym mysleć, może się wypowie jakiś posiadacz "traktora" lub niezagazowanego auta :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Dino,jedno pytanie kolegi i   same kontrowersje.Na prawdę panowie,nie potraficie się powstrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezagazowane , ale tylko dla tego że tu nie ma takich możliwości .Stacje autogazu w Irl. można policzyć na palcach jednej ręki .

W Polsce miałem 3 auta na gazie ! 

Gaz potrzebuje większej iskry do zapłonu , więc kable WN muszą być częściej wymieniane ,świece w nienagannym stanie, bo inaczej cewka dostaje trochę po d...ie.

Mieszanka gazowa spala się w wyższej temp , a więc układ chłodzenia w dobrym stanie i to w zasadzie tyle co potrzeba aby cieszyć się jazdą "po taniości"!

Jest jeszcze teoria o upalaniu gniazd zaworów ,bo goręcej jest niż przy benzynie ,tak ale w starych silnikach np.żuk w nowych na bez ołów gniazda zaworów są wzmocnione .

Przy obecnych instalacjach gaz. silnik nie traci mocy , a kilka lat temu fiat wypuszczał z fabryki auta z firmową instalką o kilka koni mocniejszym silnikiem na gazie niż na benzynie.

No i układ wydechowy szybciej koroduje przy gazie ,za to na badaniu tech emisja spalin jest daleko przed końcem normy :wave:  więc ekologicznie , a i gazu w ziemi jest więcej niż ropy !

Tu nie ma się co zastanawiać , jeśli chcesz 1.6pb to kupuj i zakładaj gaz , każdy odczucia ma subiektywne więc opinie jak d...a będą podzielone !

Jeśli autko serducho będzie mieć zdrowe to gaz mu nie zaszkodzi , a jak trafisz parcha ....wiadomo ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11 napisał: "(...) a i gazu jest więcej niż ropy!" - Fergul11 poczytaj z czego produkuje się LPG :whistle:

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11 - masz rację, ale... LPG do napędu samochodów w większoci jest dzisiaj z ropy. Tak kiedyś czytałem i tak mi zostało w głowie, i takteraz znalazłem choćby takie zdanie "W Polsce dominującą metodą pozyskiwania gazów płynnych jest proces przeróbki ropy naftowej w zakładach rafineryjnych. Propan-butan powstaje wówczas podczas procesu zwanego krakingiem oraz w trakcie uwodornienia ropy naftowej".

Ale oczywiście masz rację (niepotrzebnie się doczepiłem - teraz zrozumiałem sens) - jak zabraknie ropy - to można się jeszcze przerzucić na LPG z gazu ziemnego.

EDIT:

A teraz znalazłem takie coś:

"Jeśli chodzi o Europę to (...)  63% całości wyprodukowanego gazu pochodziło z procesów rafineryjnych, a tylko 37% pozyskano z wydobycia gazu ziemnego." Czyli produkcja z ropy nie jest aż tak duża jak sobie myślałem... praaaaaawie pół na pół.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest taniej i to duuuużo :)

 

Ja mam 1.6 po roku założyłem LPG i jestem baaaardzo zadowolony :) 920 km (Olkusz > Landshut - Germany) niecałe 200 zł. Coś jeszcze chcą dodać "męskiego" 98?

 

Zdjęcia z mojego montażu przed i po: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/94937-qashqai-lpg/?do=findComment&comment=979602

 

Spalanie max 10L / 100km - pełny bak około 43-44 L - przejezdzam średnio od 480 - 530km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...