Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dźwięk 'turbiny' z silnika - co to za element


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Temat trochę może niejasny bo i sam ciężko to mam określić. Ale spróbuję :

 

W czasie jazdy z silnika dochodzi czasem dźwięk czegoś co się włącza i wyłącza. Takie krótkie rosnące "uuuU" (tak, wiem, bez nabijania się proszę ;) ) jakby coś się uruchamiało, rozpędzało. I potobny dźwięk ale w drugą stronę - "Uuuu" :) Przypomina mi to dźwięk kurde, turbiny, jakiegoś wentylatora czy czegoś co się kręci.

 

Uruchamia się to i gaśnie bez reguły - w mieście, przy postoju, w czasie jazdy nawet 80km/h. Na pewno to nie chłodnica ani klimatyzacja (chyba?) bo nie ma znaczenia czy włączona czy wyłączona.

 

Dlaczego pytam ? Bo czasem to coś zaczyna piszczeć. Tak choćby coś się kręciło i nie miało smarowania i piszczy. Nie zawsze i zauważam, że reaguje na przechylenie samochodu w zakręcie (jak auto kręci w lewo to się ucisza lekko, w prawo - jest głośniej)

 

Jakieś pomysły CO TO KURDE JEST? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę może niejasny bo i sam ciężko to mam określić. Ale spróbuję :

 

W czasie jazdy z silnika dochodzi czasem dźwięk czegoś co się włącza i wyłącza. Takie krótkie rosnące "uuuU" (tak, wiem, bez nabijania się proszę ;) ) jakby coś się uruchamiało, rozpędzało. I potobny dźwięk ale w drugą stronę - "Uuuu" :) Przypomina mi to dźwięk kurde, turbiny, jakiegoś wentylatora czy czegoś co się kręci.

 

Uruchamia się to i gaśnie bez reguły - w mieście, przy postoju, w czasie jazdy nawet 80km/h. Na pewno to nie chłodnica ani klimatyzacja (chyba?) bo nie ma znaczenia czy włączona czy wyłączona.

 

Dlaczego pytam ? Bo czasem to coś zaczyna piszczeć. Tak choćby coś się kręciło i nie miało smarowania i piszczy. Nie zawsze i zauważam, że reaguje na przechylenie samochodu w zakręcie (jak auto kręci w lewo to się ucisza lekko, w prawo - jest głośniej)

 

Jakieś pomysły CO TO KURDE JEST? :D

Mam podobnie,ale tylko przy włączonej klimie.Nowe auto,wiec uznałem że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk kompresora klimy jest inny. No chyba, że on też chodzi nawet przy wyłączonej klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to wiatrak od wentylatora chłodnicy.Jest być może obluzowany i ociera o obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie, że samoistnie się kręci? Nie pasuje mi to - wiem, jak chodzi gdy chlodnica pracuje - jest jednostajny, zwykly szum. Wg mnie to nie to :) Gdyby jazda go rozpędzala i potem sam się zatrzymywał to jeszcze by teoria pasowala ale to sie samodzielnie włącza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale chłodnica przy zimnym silniku? Na razie słyszę to odpalanie bez piszczenia. Będę obserwował. Może wpadne do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,poproś kogoś aby odpalił za Ciebie,a ty "włóż "ucho do komory silnika i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na razie odpala się czasami w czasie jazdy a w srodku miasta nie zostawie auta z otwarta maska na skrzyzowaniu. Ale na 200% to nie chlodnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...