Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Uszczelnienie" nadkoli


Samathist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie ogólnie nadkola, ostatnio coś w terenie przy otarciu koła o nadkole odleciało (tak przypuszczam, po oględzinach) i obecnie między poszerzeniem błotników, a samym nadkolem... mam 10 cm otwór, przez który mogę sięgnąć do wewnątrz błotnika (pobawić się kabelkami od kierunkowskazu czy anteny radiowej ;) ). Ogólnie brakuje kawałka (gumy?), podobny materiał jak ten oddzielający komorę silnika od koła (która zresztą też jest połatana i przydałaby się wymiana). Ogólnie przymierzam się do montowania snorkela, więc przy okazji mogę nadkole ogarnąć, czy te "gumy" są z czegoś konkretnego? Albo gdzie szukać czegoś zdatnego do tego celu?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "doniczki" mnie jakoś podświadomie niepokoi ;) Może z czegoś takiego wykombinować: http://allegro.pl/tasmociag-przenosnik-tasma-pcv-pas-transmisyjny-i4620588604.html

 

W znaczeniu jakiś pas transmisyjny z 1-2 mm, Chodzi tylko o uzupełnienie tej "gumy" przy nadkolach, bo same blachy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja z nim zrobię? :D Potnę i przynituje (co w sumie nie jest złym pomysłem)? ;)

 

Teoretycznie na tej aukcji piszą o grubości 1mm i nazywają to taśma pcv/ taśma transmisyjna.

 

Ps. W Castoramie (byłem pół godziny temu) mają hmm gumę na metry, cena jakieś 50zł za metr (guma 3 mm) lub cieńsza za jakieś 33zł (gr 1mm), więc chyba coś podobnego sprzedają na tych aukcjach. Oczywiście wiaderko wyjdzie taniej (ale do wymiany tej gumy chroniącej silnik - między kołem a silnikiem... wiaderko się nie nada) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na serio kup w markecie budowlanym czarne wiaderko z (miękkiego) tworzywa ...  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i  chyba  w  miarę  najlepiej  wychodzą  słynne doniczki. W sklepie ogrodniczym taka doniczka o pojemności 30 litrów kosztuje ( u mnie przynajmniej ) 5,60 zł.

Materiał twardy ale elastyczny no i nie trzeba wyginać i kombinować gdyż  donica sama z siebie jest okrągła. Te 30 to litrowe są  chyba o srednicy 32 cm  więc  myslę   że z dwóch doniczek można wystrugać  takie nadkole  że ho ho :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś napisałem że wyrzeźbiłem nadkola z doniczek po iglakach to się śmiali ... później zaproponowałem kastry z Castoramy ... też śmiech

Kupiłem na szrocie nadkola z "czegośtam" ... i z wszystkich trzech opcji naraz zmontowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...