Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Szarpanie i brak mocy przy ostrym przyspieszaniu


Gość staneks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Forum

 

Byś może ten temat wyda się komuś już znany z Forum, ale przeglądając archiwa nie spotkałem się dokładnie z takimi samymi problemami jaki chciałem omówić.

 

Mianowicie.

Mój Nissanek P11 144 1.8 benzyna od pewnego czasu dziwnie się zachowuje. Podczas silnego naciśnięcia na pedał gazu czuc wyraźnie iz tracę moc na silniku, zamiast go zwiekszać. Ponadto przy prędkościach powyżej 80km dochodzi nieprzyjemne szarpanie.

Konsultowałem sie już z mechanikiem ,ale raczej wykluczył silnik krokowy, gdyż obroty na luzie są idealne, bez wachań.

Ponadto kiedy przyspieszam delikatnie nie mam żadnych z wyżej wymienionych problemów.

Nie zauważyłem zwiększenia pobory paliwa (benzynka), więc raczej przepływościomierz i sonda jest raczek OK.

Generalnie silnik chodzi kulturka, kiedy nie przyspieszam i wogóle.

 

Prosze o jakiekolwiek wskazówki, które pomogą mi określić gdzie tkwi problem.

 

PS. filtr paliwa oraz świece są nowe (wymieniałem miesiąc temu)

 

I jeszcze jedno. Do tych problemów dochodzi jescze dziwny objaw: Jeżeli utrzymuję przez chilę duże obroty silnika na luzie, to po zdjęciu nogi z gazu wskazówka obrotomierza ładnie opada aż do ... 0 i silnik czasami się wyłącza.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc

Sławomir Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie i brak mocy to moze nie dostawac odpowiedniej ilosci paliwa. moze to byc wina pompy, najlepiej sprawdzic cisnienie paliwa na przewodzie doprowadzajacym - odpiac filtr paliwa i wpiac miernik

 

spadek obrotow i gasniecie na luze to moze byc wina przepustnicy ktora wystarczy przeczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako nowy na forum, witam wszystkich ;]

 

bardzo podobne objawy wystepuja u mnie, z powodu malego cisnienia paliwa, zapchany filtr paliwa zabieral az 1bara.

 

ps. jakie cisnienie powinien dawac regulator cisnienia paliwa w primerze gt '97

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. filtr paliwa oraz świece są nowe (wymieniałem miesiąc temu)

A kable? one tez czasem dają popalić.

Miałem podobny problem w Maździe i też byłem pewny że to nie filtr paliwa bo wcześniej był wymieniany. Ale to co się czasem tankuje potrafi zamulić nawet niedawno wymieniony filtr. Jeżeli chcesz to sprawdzić to po prostu załóż filtr od 126p za około 4zł i spróbój, niewielki wydatek a może wskazać problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o paliwko to sprawdzę przy następnym tankowaniu. Może faktycznie to. Staram się jednak tankować Orlena, więc raczej powinno być dobre.

 

Natomiast filtr sprawdzę w serwisie ciśnieniomierzem.

 

Thanx

 

Sławomir Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził czujnik położenia przepustnicy.

Brak mocy przy przyspieszaniu. Komputer nie wzbogaca mieszanki przy gwałtownym otwarciu przepustnicy, do tego w tym czjniku znajduje się styk załanczający mapę biegu jałowego.

Nie wiem jak dokładnie jest to w P11,144 1,8 ale we wszystkich znanych mi Nissanach znajduje się przy przepustnicy lub zabudowany razem z silniczkiem krokowym, sprawdzić go można omomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na dwie rzeczy, a mianowicie: przeplywomierz to raz a dwa czyjnik polozenia walu, jak ten jest zwalony to na biegu jalowym silnik sie kreci bez problemow az do odcinki, pod obciazenie natomiast a zwlaszcza przy gwaltownym przyspieszaniu bedzie szarpac.

ja to mialem w maximie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...