Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Jak działa podgrzewanie tylnej szyby?


zdesperowany92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Nie grzeje mi tylna szyba mimo że jest napięcie na prawie wszystkich ścieżkach - jedna jest przerwana i nie ma napięcia.

 

Czy to możliwe ze przez jedną przerwana ścieżkę w ogóle żadna ścieżka nie grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Z jedną przerwaną ścieżkę pozostałe powinny działać. Ja u siebie w aucie mam jedną przerwaną i jakoś działa podgrzewanie, pozostaje tylko jedna zaparowana kreska na szybie. Może za krótko czekasz na efekty ogrzewania? Skoro jest napięcie na szybie to może dłużej poczekaj. Podgrzewanie szyby jest realizowane przez zastosowanie przekaźnika. W poprzednim aucie miałem z nim właśnie problem bo raz działało podgrzewanie a raz nie. Po wymianie przekaźnika wszystko zaczęło działać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P12 kombi bardzo długo trwa odparowanie tylej szyby. Lusterka odparowują w mgnieniu oka, ale szyba tył to przesada.

Więc może faktycznie za krótko czekasz.

 

P.S. Pamiętam Poloneza Atu+. Tam w -20 stopni mrozu szyba była czyściutka i odlodzona po 2-3 minutach. Za to światła przygasały jak się ogrzewanie szyby załączało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w serwisie gdzie naprawiają tylko szyby powiedzieli ze kiedyś w niektórych autach tak robili ze jak jedna ścieżka była przerwana to reszta nie działała - ale jest to mało prawdopodobne ze w tym aucie tez tak jest. Dlatego do was napisałem bo kompletnie się na tym nie znam

 

Bartekzuczek a możesz pokazać o jaki przekaźnik chodzi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w serwisie gdzie naprawiają tylko szyby powiedzieli ze kiedyś w niektórych autach tak robili ze jak jedna ścieżka była przerwana to reszta nie działała - ale jest to mało prawdopodobne ze w tym aucie tez tak jest. Dlatego do was napisałem bo kompletnie się na tym nie znam Bartekzuczek a możesz pokazać o jaki przekaźnik chodzi ?

Tu masz linka do tematu z ogrzewaniem szyby tylko to jest do almery n16. http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93422-n16-podgrzewanie-tylnej-szyby-nie-dzia%C5%82a/ Podejrzewam, że w mikrze może się znajdować w podobnym miejscu. Poszukaj w Googlach i na forum na pewno znajdziesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale pomierzone napięcia to jedno, ale ogrzewanie tylnej szyby ma dużo bardziej związek z prądem (ampery a nie wolty) i tutaj może być faktycznie kwestia wypalonego przekaźnika który nie daje odpowiedniej ilości prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

siemka, odświeżę  kotleta bo w micra jest chyba trochę inaczej niż almera...

Walcze z brakiem grzania już chyba z miesiąc....

pali mi bezpieczniki dwa  po 15a mieszczące się w białej skrzynce pod lewą lampą (wg opisu włąśnie od grzania, reszta bezpieczników  sprawna,

instalacje w klapie i w bagażniku po prawej sprawdziłem i jest si :D

Gdzie jest w k12 1.2 benz 2004 r przekaźnik odpowiedzialny za ogrzewanie tylnej szyby bo te w białej skrzynce są zalaminowane jakimś klejem a przy lewym kolanie kierowcy mam dwa niebieskie a więcej przekaźników nie znalazłem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...