Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem a radiem


porter59

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem żonie Getza,wiem nie to forum,ale może.

Otóż radio tam nie fabryczne, montowane przez poprzedniego właściciela, - Sony XR-4300R.

Problem w tym,że po zaprogramowaniu stacji,na następny dzień wszystko ginie,włącznie z aktualnym czasem.Podejrzewam złe podłączenie,bo jest tak jakby nie trzymało pamięci,ale być może to awaria samego radia.Może ktoś spotkał się z takim problemem,nie chce mi się tam zaglądać.

Jeszcze jedno,otóż zawsze po odpaleniu auta samoczynnie się włącza,nawet gdy było wyłączone przed zgaszeniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kiedyś w punto. U mnie była to wina złego podłączenia. Pierwszy lepszy elektryk mi to zrobił w pare minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w carismie dokupione radio ma inaczej wmontowane przewody w kostkach i aby było Ok.! trzeba zamienić dwa przewodziki (najprościej przeciąć i skręcić na krzyż). Sory, nie pamiętam które a wszystkie zapiski i dana dotyczące tego pojazdu poszły wraz z nim do nowego właściciela. Ale sprawa jest banalnie prosta i każdy kto odrobinkę liznął tego tematu jest w stanie Ci dopomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w łapkę i zamieniasz stały plus z plusem ze stacyjki ;)

W Japońcach prawdopodobnie stały plus jest na inną żyłę....trzeba przełożyć na normy Europejskie.

 

Stały plus potrzebny do podtrzymania pamięci radyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,też podejrzewałem złe podłączenie.Dziwne,że poprzedni właściciel bujał się z tym aż 7 lat,przekonany,że tak ma być.

Będę musiał znaleźć chwilę i tam zajrzeć.

A może nie,bo mojej żonie też to nie przeszkadza.Swoją drogą poprzedni właściciel też kobieta.

Nie ujmując niczego kobietom. :rolleyes2:


No i stoję z robotą,bo nie mogę radia wyciągnąć.


Według wszelkich  znaków na niebie radio powinno wyskoczyć,a tu lipa,pomysłowość Polaków nie zna granic.Okazało się że ktoś obkleił całe radio taśmą obustronnie klejącą,- sprytna szpachelka rozwiązała problem.Zamiana dwóch kabelków i radio ładnie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...