Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Jak naprawić podświetlenie zapalniczki i popielniczki P-10??


Gość PIOTRUŚ PAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PIOTRUŚ PAN

Witam miło jak zwykle :D :wink:

Dziś naprawiałem u siebie w mlecznej GT podświetlenie na środkowej konsoli(podłokietniku) włączników tylnych szyb.jest to banalnie proste.

1.trzeba wykecić 2 śrubki na konsoli siedząc na siedzeniu pasażera z tyłu.śrubki znajdują się na samym końcu konsoli(każdy k=je chyba widział? :?: :wink: odkręcamy....

2.wyciągamy skórke od lewarka skrzyni biegów do góry(można podważyć cienkim śrubokrętem płaskim)

3.pod hamulem ręcznym jest taki ładny plasticzek i trzeba go wyjąć,a pod nim są dwie śrubki i odkręcamy je gwiazdkowym śrubokrętem

4.i ostatni krok dwie śrubki zaślepione plastikowymi zaślepkami,znajdujące się przy nogach pasażera z przodu i kierowcy-odkręcamy je....

gdy wszystko już rozkręcimy pod konsolą są dwie kostki z przewodami i trzeba je rozłączyć,jak to zrobimy,cała konsola wyjdzie nam z auta bbez problemu.

póżniej powykręcać włączniki i będzie bardzo łatwo wymienić(trzeba polutować) diody z niebieskimi kapturkami40watt.

ŁOMŻA POZDRAWIA :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby naprawic podswietlenie w popielniczce, to trzeba wyjac ja i jak ja wyjmiesz to tam wewnatrz na gorze sa 2 srubki, ktore trzeba odkrecic i wyciagasz cala kieszen popielniczki. Z Zapalniczka jest wiekszy problem, bo zeby ja wyjac to ja wyjalem cala srodkowa konsole, ale niektorym z tego co pamietam udalo sie bez sciagania konsoli.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PIOTRUŚ PAN

witam.podświetlenie popielniczki zrobine. :lol::lol::lol: :wink: dziękuję za pomoc wszystkim.

ale pozostał mój ostatni problem.jak się dostać do zapalniczki i jej podświetlenia,bo tylko to mi się w aucie nie podświetla.proszę o szczegołowe info i z góry dziękuję :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

próbowałem z zapalniczką i ... kiepsko narazie

nie chce wyjść wychodzy tylko na 1 cm i coś ja tam trzyma

próbowałem grzecznie i po chamsku i nie wyszła

 

może da sie tylko wypiąć wtyczkę z żarówką

lub jest jakiś cwancyś prosty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z zapalniczką i ... kiepsko narazie

nie chce wyjść wychodzy tylko na 1 cm i coś ja tam trzyma

próbowałem grzecznie i po chamsku i nie wyszła

 

może da sie tylko wypiąć wtyczkę z żarówką

lub jest jakiś cwancyś prosty ?

 

Tak samo było u mnie i wkoncu wkurwiony wyjalem caly srodek i od tylu sie do niej dostałem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość suspicious

mam pytanko dotyczące żarówki podświetlenia popielniczki i schowka pod pokrętłami od nawiewów w P11, wiem że wątek dotyczy p10 ale wydaje mi się że rodzaj żarówek jest taki sam

 

próbowałem tam wpasować żarówkę taką jak w podświetleniu zegarów W5W 1,2W 12V ale przepala się, wiem że oryginalne żaróweczki podświetlania schowka i popielniczki są mniejsze, jednak nie wiem jakie mają parametry

 

czy ktoś wymieniał te żaróweczki? jeśli tak to proszę o podanie ich parametrów

 

pozdrawiam wszystkich bez wyjątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

To musisz cos miec nie tak z elektryka w tym miejscu. Jak zarowka sie przepala, tzn. ze ma za duze napiecie lub jest jakies zwarcie i musisz cos z tym zrobic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niestety aby wymienic podwietlenie zapaliczki musialem wyjac cala konsole srodkowa. Az nie moglem uwierzyc, ze inzynierowie z Nissana nie pomysleli o wymianie w inny sposob :| . A zaroweczka jaka wlozylem to chyba w5w tylko o troche sporej mocy, bo az 2,3W . A jesli chodzi o zarowki z niebieskimi kapturkami to spokojnie mozna zastosowac zwykle tylko malowane specjalna niebieska farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Może ktoś mi podpowie patent na wyciągnięcie oprawki żarówki z zapalniczki, dzisiaj właśnie rozebrałem popielniczkę i czuję, że jest w zapalniczce przewód z oprawką, tylko nie wiem jak go ściągnąć - należy rwać na siłe?..jest strasznie utrudniony dostęp i nic nie widać, a nie chcę czegoś urwać....

 

 

Z góry dziękuje i Wesołych Świąt

 

aandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zeby wyjac gniazdo zapalniczki to rozebralem caly srodkowy panel i go wyjalem i wtedy dostalem sie od tylu do popielniczki. Niektorym wyszla bez problemu, a ja musialem wyjac caly srodek zeby zobaczyc jak jest zamocowana, ale niestety nie pamietam na czym dokladnie sie ona od tylu trzyma. Na sile nie ma co ciagnac, bo ja probowalem z duza sila i nie dalem rady, a przy okazji mozna cos polamac.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ja zrobiłem tak

malutki wkretak i nożyk do tapet

trzeba oddzielic...podwazyc .....plastik od metalowej blaszki, podkładki

wtedy ta metalowa obudowa wejdzie do srodka a plastyk wychodzi lekki

robi sie luźniej i mozna całoś wyjać po przekreceniu o ok 90o

 

normalnie bez uzycia siły !!!

trzeba tylko lekko podważac do okoła aby rozdzielic plastik od blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie nie związane z podświetleniem ale jednak wokół środkowej konsoli, mianowicie na samej górze rzad włączników -

1 grzanie szyba tył, awaryjne, przeciwmgielne tył

 

2 miejsce na radio

 

3 sterowanie nawiewem i grzaniem

 

4 tu własnie jest problem, kupiłem primę z oryginalnie zamontownym radiem pionera i własnie pod sterowaniem nawiewem i ogrzewaniem znajduję się taka szuflada 4kieszeniowa na kasety, wiadomo radio zmieniłem i szuflade wyrzuciłem, pozostała więc dziura - czy macie jakis pomysł jak to zagospodarować, co w tym miejscu znajduje się w waszych primkach, moze powinienem udac się na szrot,jednak brak czasu doskwiera, jesli miał ktos ten sam problem czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakis pomysł jak to zagospodarować

 

Przeorałeś to teraz czymś obsiej :-)

 

Znajduje się kieszeń;-)

 

Allegro, ogłoszenia sprzedam primere, znajdzie się zdjęcie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam koledzy i z góry przepraszam za odgrzebywanie staroci :)

Sprawa jest taka że zdechło mi gniazdo zapalniczki a bez tego jak wiadomo ani nawigacji ani CB ...

Bezpieczniki ok a ni w ząb nie mam pojęcia jak sie do niej dobrać bo znając mojego farta i grube paluchy to jak coś zacznę podważać to to połamie.

 

Proszę o wskazówki i jak co to jak to naprawić jak jóż do niej dojde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...