Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Szumienie mostu / skrzyni.


ROGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Stałem się użytkownikiem Belgijskiego t30. 2.0 140kM LPG,

 

Zakup był poprzedzony sprawdzeniem w ASO,  Wszystko jak na 10-cio latka w miarę.

Już z 2 miesiące zasuwam, ostatnio zaczęła mnie zastanawiać dość głośna praca, czy to skrzyni, czy rozdzielacza - sam nie wiem

[podczas równej jazdy - bez dodawania gazu czy ujmowania słychać szumienie w okolicy silnika/skrzynie/mostu.

 

Olej w skrzynie wymieniłem na 

 

 
Olej do skrzyni biegów?
Zalałem takim, Shell Spirax S5 75W/90 i z tego co wyczytałem to poleca Nissan takie a na butelce napisane jeszcze jest Premium Performance, Synthetic Technology, API GL-4/5 Transaxle Oil for Sports Cars.
Butela niebieska.
 
 
JESZCZE NIE ZALALAŁEM
Do mostów poszedł też Shella Spirax S3 80W/90 tylko w czerwonej butelce.
Zrezygnowałem z Castrola jak poczytałem na forum,że jest bardzo i często podrabiany a opinie o Shellu były pozytywne.
Silnik zalałem Shell Helix Ultra Extra 5W-30.
  • rep_up.png
  •  
  • 0
  •  

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71114-jaki-olej-do-skrzyni-biegow-przekladni-i-mostow-napedowych/  - tu na taki wątek się powołałem

 

Niestety szumienie w dalszym ciągu jest słyszalne,a teraz pytanie. Czy coś z tym da się zrobić. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to szumienie narosło po kupnie czy było zawsze. Najczęściej zużyty jest napęd i się wtedy ludzie wyzbywają.

 

Wiesz co, było to raczej, po prostu na pełnej klimie, zasuniętych szybach słychać. Jest cichy podczas przyspieszania, schodzenia z obrotów, równa jazda bez obciążenia na trasie niesie z sobą takie dźwięki.

 

Przebieg samochodu to licznikowe 170k, czy była wymiana oleju w skrzyni robiona wcześniej, nie wiem. Olej który zlałem nie był cudowny choć i nie tragedia. Wlałem ok 2.3L S5 Spirax -a i jakoś różnicy nie widać.

Będę musiał poszukać jakiegoś modelu w swojej okolicy w celu porównania.

 

 

Tak jeszcze w ramach sprostowania... ?

 

 

1) w skrzyni biegów - manual zaleca API GL4 SAE 75W-85 ok. 2,3 litra  - [ done S5 Spirax]

2) w przekładni rozdzielczej - manual: API GL5 SAE 80W90 ok. 0,3 litra - a to gdzie jest. ? [ to zwyczajnie jest most przedni jak mniemam ] ?

3) w mostach napędowych - manual: API GL5 SAE 80W90 ok. 0,55 litra - jest most napędowy tylni , skoro przód to jest skrzynia rozdzielcza. ?

Edytowane przez ROGI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia rozdzielcza to to z czego wychodzi wał do tyłu  i tam jest oddzielny olej ( nie ten co w skrzyni ) a zapobieganiu mieszania się oleju z rozdzielacza z skrzynia biegów chronią simmeringi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na łożysko koła, u mnie przy przebiegu ok 180 tyś zaczęły padać jedno po drugim. Zapraszam na jazdę porównawczą, choć ja mam silnik 2.2 dCi

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie .. szumienie to ustępuje podczas dodania gazu czy jeździe z górki.. 

 

Jestem o głowę pewny że to o łożyska nie kaman [ taki 3 zmysł] ? :devil:  . Wymianie oleju będzie podlegała reszta podzespołów, dam znać co i jak na dniach.

 

Krzyśku z chęcią.. już pw śle. 

 

 

Skrzynia rozdzielcza to to z czego wychodzi wał do tyłu  i tam jest oddzielny olej ( nie ten co w skrzyni ) a zapobieganiu mieszania się oleju z rozdzielacza z skrzynia biegów chronią simmeringi. 

 

 

Na tym poziomie jasna sprawa, ze skrzyni rozdzielczej zatem jest przenoszony napęd na loła przednie. ? oraz na wał napędowy który napędza tylni diff [most ] - koła tylne

 

 

To czemu człowiek [patrz post 1 ] napisał mosty napędowe ?

 

Czy poprawnie nie powinno być ?

 

Skrzynia biegów                                                                     / skrzynia rozdzielcza /                      most tył ?

API GL4 SAE 75W-85 ok. 2,3 litra  - [ done S5 Spirax]           API GL5 SAE 80W90 ok. 0,3 litra        API GL5 SAE 80W90 ok. 0,3 litra

Edytowane przez ROGI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Odświeżę.

 

Problem szumienia w dalszym ciągu irytuje.

 

Po wymianie oleju na Shella [wszędzie], w dalszym ciągu szumienie jest słyszalne. 

Nie zmieniło się z żadnym stopniu, [barwa, głośność]. 

 

W trakcie prowadzenie pojazdu nie jestem w stanie umiejscowić problemu precyzyjnie, na pewno przód / okolice skrzyni.

 

Może macie jakiś pomysł, w jaki sposób można to sprawdzić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie z przodu nie bylo zbyt uciazliwe przy jezdzie na wprost ale przy łukach sie zwiekszało. W zwiazku z tym ze wymienilem lozyska z tylu przy 200 tys przy 220 wymienilem z przodu. Ucichlo...Jezdze nim ok 100 tys i tylko wymieniam olej silnikowy. Jak na 12 letni woz to wszystko gra i (nie) buczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie z przodu nie bylo zbyt uciazliwe przy jezdzie na wprost ale przy łukach sie zwiekszało. W zwiazku z tym ze wymienilem lozyska z tylu przy 200 tys przy 220 wymienilem z przodu. Ucichlo...Jezdze nim ok 100 tys i tylko wymieniam olej silnikowy. Jak na 12 letni woz to wszystko gra i (nie) buczy

Nie będę gwiazdożył, jednak buczenie łożyska to nie ta sprawa. 

 

Wyraźnie szumienie, nie pochodzi ze strefy kół jezdnych[ nie buczą przy zakrętach, hamowaniu, czy prostych ].

Cały problem narasta podczas utrzymania pędu samochodu, [lekki gaz, tak coby samo gnało] 

 

Patrz post 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że trzeba będzie podnieść cały samochód odpalić wrzucić jedynkę i niech się toczy. Wejść pod spód i sprawdzać co szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tym szumieniem.Łaziłem w kółko,myślałem,powymieniałem oleje i nic.Kupiłem stetoskop warsztatowy,podniosłem samochód cały do góry i gazu.Fajnie mozna wszystko posłuchac i porównac natęzenie tych odgłosów.U mnie okazało się że łozysko z przodu w kole wyje.Po wymianie jest ok.Dodam tylko że samochód był u mechanika i odpinali półosie,kręcili kołami żeby wykryć które to łozysko wyje,nic nie wykryli.Sam do tego doszedłem i polecam tę metodę.Podczas jazdy głos dochodził niby z przodu ze srodka do tego drżenie kiery było delikatne,też myślałem że to skrzynia biegów albo rozdzielcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Drgań kierownicy brak, jednak metoda zostanie wprowadzona w życie. Jednak jak pisałem temat milknie w czasie przyspieszania, czy zwalniania biegam. Nic będę sprawdzał. Dam znać

Up

 

Autko podniosłem na windzie, jak się okazało szum po wbiciu biegu, dochodzi ze skrzyni rozdzielczej (z niej wychodzi wal)

Dokładniej z okolicy mocowania wału. Dodam iż wał czy podpora są w stanie dobrym bez luzów.

 

 

Oczywiście fakt, iż jest to okolica, czy dokładnie to to już nie wiadomo.

 

Pytanie

czy ktoś miał podobny problem? , może pomysł jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko podniosłem na windzie, jak się okazało szum po wbiciu biegu, dochodzi ze skrzyni rozdzielczej (z niej wychodzi wal)

Dokładniej z okolicy mocowania wału. Dodam iż wał czy podpora są w stanie dobrym bez luzów.

 

Łożysko? 

http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t30/2006_5/type_9/power_train/

może to Ci coś rozjaśni - ty słuchałeś to może czegoś się dopatrzysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe..

 

Fajnie, o ile rozumiem w najgorszym przypadku "przekładnia poprzeczna" na wał..

 

Transfer gear - illustration 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...