Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali na gazie 1,4?


gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem tydzień temu gaz i wychodzi mi średnio 8,5 l/100km, jazda w 75% trasa ok. 90 - 110 km/h. Czy to jest dobry wynik? Pan od gzau mówi, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinno być ok. na benzynie palił 6,5L. Czy to normalne? Po zgaszeniu silnika i po wyjściu z samochodu czuję gaz z przodu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na trasie pali mi 8l/100km, w mieście do12l/100km, w tym tygodniu jade na kompleksowy przegląd ,regulacje, i wymiane filtra- Mechanik obiecuje mi mniejsze spalanie w mieście-zobaczymy

dam znać na forum o efektach i kosztach takiego serwisu

 

sunny N14 1,4 16V 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załozyłem gaz 4 dni temu :)

na razie wyszło że pali 8,7 l (60 % trasa do 110 km/h)

Żeby było śmieszniej benzyny palił mi do 10 l w mieście ale to było przed wymianą wężyków podciśnienia, których około 1,5 metra wywaliłem przy okazji "zagazowywania" Nyski.

Oczywiście teraz nie mam zamiaru robić pomiarów spalania Pb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tritel82

Mam Sunny 93, N14, LPG 2 generacja. Samochod posiadam od nowości, przed założeniem instalacji LPG palił 5,5 - 7,5 bęzyny. Teraz pali 9 - 10l gazu i ...... 15 - 20l bęzyny!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiste że coś jest nie tak - jestem już umówiony na jakieś naprawy- ale z ciekawości pytam o ile więcej palą wasze samochody bęzyny po przeróbce na LPG??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyny wcale nie pala po przerobce na lpg.nie no klamie jakas setke (0,1 l) na 100 km co oczywiscie zalezy jak i gdzie sie jedzie. a tak na serio to jak palil przed 7 pb to po zalozeniu lpg powinien palic 7 pb i jakies 15-20 % wiecej gazu niz pb. cos masz zle.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie pali mi 8l/100km, w mieście do12l/100km, w tym tygodniu jade na kompleksowy przegląd ,regulacje, i wymiane filtra- Mechanik obiecuje mi mniejsze spalanie w mieście-zobaczymy

dam znać na forum o efektach i kosztach takiego serwisu

 

sunny N14 1,4 16V 1995

 

mam podobne wyniki, tesh bede robil przeglad eksploatacyjny.

Tak wiec czekam na info co i jak wyszlo u Ciebie.

:wink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja niunia srednio w 10L się mieści w cyklu mieszanym, choć musze przyzanć że dusiłem ją nieźle 150-160 km/h. Teraz staram się nie przekraczać 120 km/h i widać róznicę w spalaniu LPG.

Sunny 1,4 16V od miesiaca w LPG

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój pali około 8,5 - 9,0 LPG teraz gdy jest zimno. Latem brał 6.2-6.3 noPB95 (z klimš zawsze "ON" po południu), przy jedzie 70-110 km/h, typ trasy - podmiejska 70% i miasto 30%, łšcznie około 40km do pracy i drugie tyle z powrotem. Czyli wychodzi 40-50% więcej LPG niż noPB. Tyle praktyka. W teorii gazownicy obiecywali że spalanie LPG będzie 20-30% wyższe niż beny, więc niby powinien brać 7,5-8,0 (wartoć opałowa mieszaniny propan-butan, której skład zmienia się wraz z porami roku, jest podobno o około 30% niższa niż PB95 przy tej samej objętoci, więc wynikajšcy z tego ubytek mocy trzeba nadrobić ilociš) .

Istalka II gen z mikserem Landi Renzo (37 mm).

Zapłon mam podobno na 13st zamiast ksišżkowych 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie oszczędne autka, moja żre 9-10 litrów benziny, a czasem (no raz :P) to sam nie wiem ile bo jak raz czy dwa razy przygazuje to przy tankowaniu mi 13 wychodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość ANDRZEJLAS1

NISSAN ALMERA 1,4 98 112 000KM PRZEBIEGU INSTALACJA LO GAS II GEN PRZY DELIKATNEJ JEŻDZIE NIE PRZEKRACZAM 3 TYS.OBROTÓW PRĘDKOŚĆ 90-100 7,5 GAZU W TRASIE WARZAWA-PISZ.POMIARU DOKONYWAŁEM 3 RAZY WACHNIĘCIA 0,1 W GÓRĘ LUB DÓŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek78
Założyłem tydzień temu gaz i wychodzi mi średnio 8,5 l/100km, jazda w 75% trasa ok. 90 - 110 km/h. Czy to jest dobry wynik? Pan od gzau mówi, że jest ok.

 

Wynik nawet bardzo dobry. Tak 3mać ! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy mógłby zrobić fotki miksera i napisać jaka jest jego rednica? Jak wyglšda sprawa z mieszankš? Może masz trochę ubogo? 7,5 - to wynik który bym chciał osišgnšć, ale ostatnio, po przywróceniu oryginalnego dolotu jest gorzej tzn spalanie wzrosło do 8,7-8,8 , chociaż na wiosne zszedłem już do 8-8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANDRZEJLAS1

Mikser standardowy do Nissana (było już o tym na forum), z dwoma otworami większym i mniejszym. Skład mieszanki w normie na benzynie i na gazie wyniki porównywalne. Byłem z ciekawości na analizie miesiąc temu. Dolot powietrza oryginalny, bez modyfikacji, dodam,że jakis czas temu czyściłem bardzo dokładnie przepustnicę i przepływomierz sprayem-falowały obroty.Na gazie przejechałem 5000km,chyba jest odrobinę słabsza na gazie a może to tylko złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...