Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów - manualna. Remont skrzyni biegów.


Badger1s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Moja skrzynia zaczela wyc jakies 2-3 tygodnie temu. A ze byla juz wymieniona to moglem na tej jezdzic a stara dac do remontu.Chcialem wyslac ja do Huberta.

Dzisiaj jednak skrzynia zgrzytnela i chyba lozysko zostalo zmielone, wiec nie mam czasu na wysylanie nigdzie skrzyni.

Zaczalem wiec remont sam. Wieczorem jak siade do komputera to wrzuce zdjecia.

 

 

Remontuje tą starą skrzynie, narazie tej z auta nie wyciągam.

 

Ta zębatka z uszczerbionymi kilkoma zębami nadaje się jeszcze, czy to deklasyfikuje?

post-77556-0-38451300-1413051612_thumb.jpg

post-77556-0-18093100-1413051641_thumb.jpg

post-77556-0-52677300-1413051676_thumb.jpg

post-77556-0-74550600-1413051696_thumb.jpg

post-77556-0-66439600-1413051724_thumb.jpg

post-77556-0-65683900-1413051754_thumb.jpg

post-77556-0-61139500-1413051783_thumb.jpg

post-77556-0-71240800-1413051962_thumb.jpg

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co było przyczyną wyszczerbienia tych zębów. Jeżeli tylko jakieś nieumiejętne obchodzenie się ze skrzynią lub jakiś odłamek spowodował to uszkodzenie to można na tym jeździć ale jeżeli to od zmęczenia to warto byłoby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zębatka od wstecznego, więc obstawiam nieumiejętne obchodzenie się ze skrzynią.

 

A mam pytanie głównie do Huberta. Jak wymieniałeś łożyska to to ze zdjęcia też?

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zębatka V tki i wstecznego za razem o ile teraz dobrze pamiętam, wsteczny na nasz rynek nie miał synchronizacji dlatego masz wyszczerbione zęby,

oczywiście najlepiej by było ją wymienić, jeżeli chcesz zostawić to musisz stępic te wyłupania.

nie wiem o jakie łożysko ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ono jest właśnie przy V. Odkręca się nakrętke, jest podkładka jakaś i łożysko o które pytam. To na zdjęciu 7 (łożysko igiełkowe wzdłużne)

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będzie takie "hop siup" z tym zamówieniem,

a pod piątką masz dzielone złożenie igiełkowe czy całe ?

prawdę mówiąc to naprawa skrzynki nie licząc jej wyciągania z auta była jedną z przyjemniejszy rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że łatwo nie będzie niektóre elementy dostać.

pod piątką mam 2 (na zdjęciu 8 je widać)

wyciąganie skrzyni mam jeszcze przed sobą :)

 

a może masz gdzieś jeszcze oznaczenia łożysk, które do siebie zamawiałeś? czy niekoniecznie muszą pasować do mojej skrzyni?

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też grzebie w skrzyniach...

 

ale mam mniej cierpliwości do tyraczki już...

 

rozebrana stara skrzynia została zdiagnozowana jako "do wymiany łożyska i synchronizator jedynki"

 

w "nowej" z kolei synchronizacji nie ma dwójka... zredukowanie 3->2 graniczy z cudem.

 

Mój mechanior dostał polecenie "złożyć z dwóch jedną, po taniości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta która w nim umarła była już 3 niestety.

 

Mam mały problem z dobraniem łożyska igiełkowego wzdłużnego (zdjęcie 7) ma ono: śr wew 33, śr zew 46, grubość 2mm.

Niestety wszystkie jakie znajduje w katalogach mają odpowiednio: 30x47x2 bądź 35x52x2. Myślicie, że w sklepie mi dobiorą skądś?

Bo z tego co wiem jak ta remontowana skrzynia umarła (kilka ładnych lat temu) przez nie właśnie to w ASO kosztowało podobno 1600zł.

 

A może idzie to dostać gdzieś na amerykańskich stronach, bo Hubert chyba tam synchronizatory zamawiał, jeśli dobrze kojarzę? Tylko ze znalezieniem ich mam problem. Może ktoś pomóc?

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napewno ma Φwen 33 ?

 

tak mam nawet komplet do oddana w dobrej cenie :)

no uprzedzałem że kilka to niestandardowe sa i tylko aso (pewnie z 200zł) albo z usa (z $10) ale to szukaj po nr częsci

z usa będzie szło do 8 tygodni, a ty chcesz na teraz no i wysyłka soporo wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zlozenie igielkowe udalo sie dostac, zobaczymy jak jak wyglada dopiero jak przyjdzie. Problem jest:

lozyskiem od zebatki wstecznego,

lozyskiem laczacym walek sprzeglowy z tym drugim,

oraz z lozyskiem waleczkowym (idzie dostac ale ma mniej waleczkow).

Akurat zlozenie igielkowe udalo sie dostac, zobaczymy jak jak wyglada dopiero jak przyjdzie. Problem jest:

lozyskiem od zebatki wstecznego,

lozyskiem laczacym walek sprzeglowy z tym drugim,

oraz z lozyskiem waleczkowym (idzie dostac ale ma mniej waleczkow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to łączące ona wałki to chodzi o złożenie 20x26x20 ? że nie mają a tamto jest to ciekawe jakiej firmy i jakie ma oznaczenie ?

 

norma nie podaje ile ma byc elementów tocznych w łozysku - poszukaj innego producenta lub innej konstrukcji.

 

proponuje koyo, ntn, nashi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak CX to nawet nie trac czasu na ich zakładanie,

a to złożenie do łaczenia wałków to dośc popularne jest powinno być coś koło 20zł za NTN

 

mówisz masz... chcesz środek skrzyni do zabawy? 

 

bo jak z dwóch zlożę jedną to zgodnie z prawami matematyki... jedna zostanie :D

jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX to firma, czy oznaczenie?

 

Czyli jak mam to waleczkowe sa tam walek obok walka, to moglbym zalozyc tez waleczkowe, ale takie z koszykiem i walki sa w odstepach? Znaczy wiem ze moge, bo wymiary te same tylko, czy wytrzyma?

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej wałeczków tym większa nośność - koszyczek musi jakiś być

 

To raczej nie bedzie ta. Poprosilem o wyzsza polke lozysk ;)

uważaj bo mogą po prostu lezec na wyższej półce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co miał na sklepie to ntn i skf, z tych co zamawiał nie wiem jeszcze jakie.

 

tak, tak, wiem, tylko, czy będzie wystarczająca, żeby nie trzeba było niedługo znów rozbierać skrzyni, bo nośność była za mała :)

 

Wiec dzisiaj przyszly lozyska, wszystkie byly odpowiednie po za tym zlozeniem igielkowym (lozyskiem igielkowym poprzecznym) nie bylo to ani igielkowe ani poprzeczne. Gosciowi sie poprostu wymiary zgadzaly, wiec zamowil.

Zlozylem dzisiaj juz prawie mechanizm skrzyni.;)

post-77556-0-08204400-1413323351_thumb.jpg

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...