Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów - manualna. Remont skrzyni biegów.


Badger1s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila skonczylem skladac skrzynie i mam maly problem. Jak jest rozwiazana ta blokata zeby z 5 na R nie wrzucic, bo u mnie jej obecnie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podf dekielkiem z wajchą, gdzieś przy brzegu powinna być sprężynka (chyba z dźwigienką ... nie pamiętam, to ze 3 lata temu rozbierałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czy nie działa ?

 

nie pamiętam teraz ale w serwisówce pewnie jest opis

to jakiś system zapadkowy był a mnie sie widzi że to z boku obudowy skrzyni siedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy V6 takie coś było ... jak to w 2,7 wygląda to nie wiem  :huh:


na pewno było na górze bo jak mi R się zablokowało (sprężynka spadła ...) to naprawiałem z fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to pomoże

 

http://beergarage.com/PathTransmission1Remove.aspx


pkt 9. ...z lewej na dole, ale pewien na 100% nie jestem

 

http://beergarage.com/PathTransmission2Prep.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest na 4 śruby, w sumie skrzynie tylko przełożeniami mogą się różnić

a stronkę sobie zaznacz bo przydatna jest  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie, niestety ostatnio mam czas dopiero od 19, dlatego tak powoli to wszystko idzie.

 

Zostala najgorsza czesc. Musze zrzucic stara skrzynie, przelozyc reduktor i co tam jeszcze wyjdzie i wrzucic ja na auto, dopiero po tym zobaczymy jak wyszedl remont ;)

 

Przez to, ze do tej pory dzialalem sam to fotorelacja jest dosc uboga, na koniec sprobuje jakies zdjecia dodac :)

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem po 21 i nie mialem sily schodzic do garazu juz. Zaraz ide szukac ;)

Znalazlem po prostu go nie bylo. Jest przykrecany na dwie sruby do obudowy. Jak siade do kompa to jakies zdjecie wrzuce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu (jak zwykle) Hubert miał rację ... to już chyba z 500 : 1 dla Niego  (choć to marne w tych dniach pocieszenie ... powinniśmy Mu wszyscy współczuć) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nie związane z motoryzacją więc nie mieszajmy tego tu.

 

wracając do złożenia igiełkowego to ciekawy jestem co zrobiłeś że ci to Φ30 weszło?

no i koniecznie dokręć nakrętkę wałka z takim momentem jak serwisówka mówi.

no i ciekawy jestem czy luzy te które sie reguluje podkładkami to ci wyszły takie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek mial 27 mm, wiec nie wiem skad te 32 mm. Dokrecilem tyle co bylo poprzednio. A co do luzow to chyba dalem ciala, bo nawet nie wiem o jakich podkladkach mowisz. Raczej schodzilo i wchodzilo wszysko luzno, a zlozylem tak samo jak bylo wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest pierścień na wałku a na nim złożenie o tak to

P1090121.JPG

 

nakrętki dociągasz konkretnym momentem bo to kasuje luzy na łożysku wzdłużnym, być może dlatego to złożenie się rozleciało bo były luzy i bieżnie się "telepały".

P1090891.JPG

 

luzy wzdłużne wałków reguluje się podkładkami i to zależy od tego jak to się "poskładało" z nowymi częściami, są wzory do wyliczenia podkładek.

P1090915.JPG

 

to już nie będę cie denerwował pytając z jakim luzem kupiłeś łożyska i które .....

spokojnie i tak na pewno będzie działać aż .... do następnego razu:) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo tylko o podkladki. Zalozylem stara podkladke, a to chyba zle, z tego co mowisz.

Co do pierscienia, za pierwszym razem schowal sie pod zebatke, jednak musialem rozebrac i wtedu juz nie chcial tak pasowac, wiec zostal w tym miejscu stoczony do 30mm.

Z luzem na walku to dokrecilem tyle co oryginalnie bylo, bo to zlozenie tez mialo 2 mm.

A o lozyska lepiej nie pytaj, nie potrafue Ci odpowiedziec..

a to, ze do nastepnego razu to wiem na pewno, to moja pierwsza taka naprawa, ale gdy rozleciala sie 1 skrzynia zostala kupiona wtedy druga - uzywana, wystarczyla na 4 tys km, wiec mam nadzieje, ze chociaz to przebije ;)

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj oglądałem otworzoną swoją starą skrzynię 

 

i...

 

poza jakimiś tam brakami w synchronizatorze, widziałem łożysko którego bierznia wystąpowała już w 2 elementach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...