Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 2.8tdi tuning


suszkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam patrola z 1999r z silnikiem 2.8 i strasznie mułowate to jest.Jeździłem po górach Albani i Czarnogóry to tylko na reduktorze bo inaczej nie chciał ruszac pod górki czy istnieje jakis sposób zeby podnieśc troche moc albo zwiekszyc zakres obrotów turbiny żeby zaczynała  prace przy np 1500obratów?? Turbina działa zaczyna reagowac przy ok 2000 obrotów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Powiem tak :D:D:D ja jak wjeżdzam w teren to tylko reduktorze mimo to że mam trochę zmodyfikowaną turbinę :D:D:D ale to nie w tym tkwi problem :D jeśli wjezdzasz w teren nie używając reduktora to powiem Ci że możesz się pożegnać ze sprzęgłem :D bo je zajedziesz   jeśli chcesz moc od tych obrotów to wsadz sobie silnik z Cummins   tam  jest 5,9 V12   :D i tam będziesz miał taką moc że nie będziesz narzekał na brak mocy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś kotleta odgrzał :D

A w temacie dla pokoleń - można założyć gaz (taki prawie podtlenek) dodaje 20-30 koni i przy okazji spalanie spada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć ciśnienie doładowania się da poprzez zrobienie regulacji ciśnienia otwarcia zaworu upustowego ale trzeba dostosować też dawkę paliwa. Jak pompa nie daje, to podkręcanie turbiny nic nie da. Tak samo nie pomoże zwiększenie dawki paliwa i ciśnienia doładowania jeśli nie ma sprężania w cylindrach.

Jednym słowem trzeba obrać kierunek na Diesel Bosch Centrum i :

1) zmierzyć kompresję ( 31 to nówka, 26 to złom )

2) sprawdzić wydajność pompy na stole ( danych liczbowych nie pamiętam, w Diesel Bosch Centrum mają specyfikacje )

3) zmierzyć ciśnienie doładowania podczas jazdy ( powinno być 0,8 bara )

4) zmierzyć ciśnienie otwarcia zaworu upustowego ( powinno być od 1,08 do 1,18 bara ) 

Mając te informacje można dopiero ocenić czy co jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diesla ???????????? 

Dokładnie - do diesla. Nie zastąpi ropy jak w benzynie, ale sprawdza się doskonale jako doładowanie - ponadto jak napisałem spada zużycie ropy bo podjada gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Idzie  to zrobić ale szału nie ma jeśli chodzi o dodanie mocy .... szkoda zachodu ..... można wsadzić jakiegoś boxa to na jakiś czas połechta gaz ale nie wiadomo co szybciej padnie ..... , wsadzić kasę na zmianę turbo i innego szpeju w silniku  co wiąże się z wydatkiem lub zaszaleć i zrobić swap'a ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim ustawiłem wydajność pompy na górnej granicy parametrów fabrycznych i zwiększyłem doładowanie max. do 0,95 bara poprzez skrócenie cięgna zaworu upustowego. Gum na światłach nie pali ale zbiera się przyzwoicie, jak na 2,5 tony. W terenie praktycznie nie używam reduktora.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zrobiłem ten zabieg - skok cięgna zmieniony na podkładki i przestawiona pompa (tak na oko ale z umiarem) i efekt jest zadowalający. Można się mierzyć z słabszymi osobówkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie z tymi podkręceniami bo głowica słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moc Moc Moc  odwieczny problem. Ja mam y61 longa troche zmodyfikowalem silnik:)

1. pompa od y60

2. podnioslem cisnienie doladowania do 1,4bar docelowo bedzie 1,8 2,0

3. kompletny wydech 2,5 cala pelen przelot. musi być.

4. Dzis zamowilem intercooler 600mm x 300mm na cała maske:) plus wymian wirnika turbiny lub cała do wymiany

 

to wszystko robi robotę. polecam

Edytowane przez Zielone_Parszydlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...