Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Błąd P1614 -immo


Gość chiquito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam was

zastanawiam sie co sie stalo z moim samochodzikiem.

dzisiaj rano wsiadlem jak codzien, wlozylem kluczyk, przekrecam i...

nic

zero reakcji, kurcze mowie co jest??

nawet nie cyknelo, kontrolki sie zapalily.

ale ze nie lubie sie poddawac to wylaczylem urzadzenia elektryczne, przestawilem chyba na tryb pracy tylko na benzynie i za ktoryms razem w koncu zalapal i odpalil. przelaczylem go pozniej zeby na gazie podazal i tak do pracy dojechalem, pod praca postanowilem sprawdzic o co chodzi i?? znowu powtorka, tyle ze tym razem nie zdolalem przelaczyc na benzynke bo ten przelacznik sie nie zaswiecil nawet, ale za ktoryms przekreceniem kluczyka dalem rade i odpalil...

i tak sie zastanawiam czego to wina, samochod sie zachowuje jakby rozrusznik nie dostawal zasilania i nie reaguje, dopiero za kolejnym przekreceniem kluczyka nastepuje reakcja...

drodzy uzytkownicy almerek i innych nissanow-prosze pomozcie bo chcialem wyeliminowac ta usterke jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze gdyby akumulator siadal to by nie odpalal.

bo kwestia jest taka ze rozrusznik poprostu nie zalapuje, zero reakcji na przekrecenie kluczyka, a jak zalapie to odpala od razu, wiec akumulator tu chyba jest ok, moze to faktycznie przewody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik położenia wału korbowego miałeś wymieniany na gwarancji? Jeśli nie to obstawiałbym właśnie jego.

 

Identyczny przypadek miał niedawno mój przyjaciel... Od kiedy jeździ na gazie zapomniał utrzymywać stały poziom paliwa w baku i zatał pompkę paliwa. Ale jemu przynajmniej się kontrolki świeciły...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem czujnika-nawet mnie tym nie strasz:(,

kontrolki sie swieca i paliwo jest w samochodzie zawsze

 

a drogi taki czujnik??sprawdze od podstaw wszystko zeby nie wydawac od razu fortuny...

 

Nie straszę Cię, po prostu wiem, że była swego czasu akcja wymiany czujników bo padały jak muchy... Paru naszych klubowiczów przekonało się na własnej skórze.

Nie mam pojęcia jaka jest tego cena, bo wszyscy znani mi użytkownicy N16 wymieniali za free na gwarancji...

Pewnie, że sprawdź wszystko, tym bardziej, że jak podłączysz się pod komputer to jeśli masz uszkodzony czujnik to natychmiast Ci to pokaże.

 

Powodzenia. Daj koniecznie znać jak coś ustalisz.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobujee jeszcze w domu zakrecic drugim kluczykiem

zobaczymy jak sie zachowa.

w kazdym badz razie jade dzisiaj do mechanika i mam nadzieje ze szybko moja sytuacje rozwiaze...

Drugi kluczyk nic nie da. Jeśli NATS nawalił, to napewno nie chodzi o kluczyk...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic mi nie zostalo jak czekac na wyrok pana mechanika...

Pomódl się przed wizytą, żeby to nie okazał się NATS, bo w przeciwnym wypadku czeka Cię wizyta w pewnym ASO, które ostatnio trochę zmieszałeś z błotem ;) No chyba, że wybierzesz się na wycieczkę za miasto :D

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bylem przed chwilka jeszcze raz w samochodzie- zobaczyc czy jeszcze zyje,

...jak dojechalem do pracy to go na benzynke na sam koniec przelaczylem.

i odpala za kazdym razem smyk:) czy moze to byc np. komputera od instalacji gazowej??? czy tylko szczesliwy zbieg okolicznosci??

wizyta i tak mnie nie ominie, ale ciekawy jestem co to sie z nim dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bylem przed chwilka jeszcze raz w samochodzie- zobaczyc czy jeszcze zyje,

...jak dojechalem do pracy to go na benzynke na sam koniec przelaczylem.

i odpala za kazdym razem smyk:) czy moze to byc np. komputera od instalacji gazowej??? czy tylko szczesliwy zbieg okolicznosci??

wizyta i tak mnie nie ominie, ale ciekawy jestem co to sie z nim dzieje:)

Ja bym obstawiał szczęśliwy zbieg okoliczności ewentualnie połączył go z faktem że problemy z odpaleniem miałeś na zimnym silniku, a na rozgrzanym, tylko lekko ostudzonym już nie.

Komputer od gazu robiłby problemy tylko przy zmianie zasilania z benzyny na gaz. Rozumiem, że zawsze odpalasz na benzynie, więc rozruch powinien odbywać się bez problemu.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile latek ma Twój akumulatorek?

Ostatnio robi się chłodno i wilgotno, więc przy kiepskim akumulatorze to byś miał takie objawy o jakich piszesz, ewentualnie klemy, zacisk na rozruszniku. To że kontrolki świecą a rorusznik pada to mi wybiutnie podpada pod to co napisałem

 

Nie mówcie mi,że to usterka czujnioka położenia wału bo chyba zwątpię w markę, przynajmniej tą w wydaniu 2001-2005 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i autko odebralem, panowie je testowali i sprawdzali ze wszystkich mozliwych stron, podlaczyli do kompa i pokazal:

"Diagnoza sterownikow NISSAN ECCS 2 Pamiec bledow:

*P1614 Elektron. blokada pojazdu

Prawdopodobienstwo

ilosc usterek 1"

 

Rozmwialem z Panem Mucha i stwierdzil ze to nie powinna byc wina tego bledu, ale nic innego nie wykryli a samochod odpala normalnie.

Tak to jest ze jak zawozisz mechanikowi samochod to akurat usterka zanika kiedy on ja chce znalezc.

 

Mam nadzieje ze wykasowanie bledu zapobiegnie ponownym moim przygodom z odpalaniem.

 

Koszt uslugi 50 zł

 

chyba nie duzo, mam tylko nadzieje ze jednorazowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P1614 - możliwości są dwie...antena immobilizera do wymiany

lub tzw smart entrance albo time control unit jak kto woli

ale bardziej antena immo...musze Cie zmartwić...wykasowanie

błędu nie pomoże na długo:(Usterka powróci:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
najprawdopodobniej masz do wymiana antene immobilizera ,

zobacz czy jak przekręcasz kluczyk pali się kontrolka immo

 

to wlasnie jest przyczyna, dokladnie takie objawy...

 

znalazlem na to sposob, czekam az mignie ta kontrolka:), tzn ze zalapala...

conajmniej jak w dieselu...hehehe

 

no teraz juz jestem w fazie rozmow z panem u ktorego bede zakladal alarm, ma sie dowiedziec o tym naszym super immo ....i bedziemy myslec co dalej z tym robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...