Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana płynu chłodniczego micra K12


damianmylife

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy może ktoś wymieniał płyn chłodniczy??? w tym aucie jeśli tak to prosił bym instrukcje jak to zrobić i czy jest jakiś korek spustowy (jak tak to gdzie) i czy jest jakiś odpowietrznik

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada stara jak świat i sprawdza się w każdym aucie. Odłączasz wąż najniżej przy chłodnicy i spuszczasz wszystko.

Odpowietrznik z reguły jest w termostacie i układ odpowietrza się sam, zalewasz do odpowiedniego poziomu, czekasz aż płyn zejdzie przez odpowietrznik w termostacie, trwa to około 2-3 minutki, dolewasz znów do odpowiedniego poziomu i gotowe.

 

W starych autach należało pamiętać żeby spuszczać i zalewać płyn na ogrzewaniu ustawionym na "ciepło", bo nagrzewnica miała zawór. Dziś nie stosuje się zaworów w nagrzewnicach, i płyn krąży w układzie cały czas a ciepłe powietrze dostarczane jest do kabiny nie po otwarciu zaworu nagrzewnicy, a po uchyleniu klapki która zmienia drogę przepływającego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki też słyszałem o tym sposobie dlatego chciałem się upewnić bo tam jest tak wszystko ściśniete że kolega mi mówił że trzeba wyjąć akumulator i jego podstawę a myślałem że może jest jakiś korek spustowy żeby było szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...