Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony Oponki na zimę


lucas_mk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Użytkowników!

 

 

Proszę o poradę w sprawie zakupu opon zimowych jaka firma jak się sprawują w zimie no i wiadomo cena też ma wpływ na decyzję.  A może ktoś ma na sprzedaż używane w dobrym stanie;) Obecnie użytkuję opony wielosezonowe 215/70 15" i przyznam szczerze, że jeździłem na nich poprzedniej zimy i są do d..py! ;] 

 

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na oponach GOODRIDE sw 608 są to Chińskie opony, namówił mnie na nie szwagier, który ma je w hondzie ufo civic.Są to naprawdę bardzo dobre opony i stosunkowo tanie nie "wyją" spisują się bd na śniegu, mokrym i suchym asfalcie. Mimo sceptyki do Chińskich produktów warto spróbować, zresztą co dziś nie jest Chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na allegro wyczekiwac na okazje, ktos moze sprzedawac autko a oponki osobno takim cudem wyrwalem za 800zl barumy prawie nowki,

 

 

A iphone chinski nie jest, jest skladany przez chinczykow bo robia za miske ryzu

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na oponeo i czytaj opinie. Innego wyjścia nie widzę. Nie stać cię na markowe opony to szukaj innych niekoniecznie chińskich. Nie mniej jednak warto zainwestować w markowe opony. Sam stałem przed takim wyborem ale dołożyłem do Continentali ContiSportContact 5 i są rewelacyjne na mokrej nawierzchni, ale to letnie opony.

 

Mam natomiast porównanie pomiędzy chińskimi Triangle Snow Lion a Yokohama Geolandar I/T+. Na mokrej nawierzchni i jedne i drugie rewelacyjne. Yokohamy lepiej spisują się na lodzie i w kopnym śniegu.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do swojego autka zakupiłem opony: Dębica Frigo 2 i jak na razie jestem zadowolony o co do ceny to ta przyjemność kosztowała mnie 1000 zł, ale to przeciętna cena jak za nowe opony z 5 letnią gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego autka zakupiłem opony: Dębica Frigo 2 i jak na razie jestem zadowolony o co do ceny to ta przyjemność kosztowała mnie 1000 zł, ale to przeciętna cena jak za nowe opony z 5 letnią gwarancją

 

Piszesz poważnie?

 

Do X-traila kupiłeś opony osobowe?

 

Nawet nie ma rozmiaru dla X-a : http://www.debica.com.pl/opony/_6   , nie wspominając o najważniejszym parametrze czyli nośności opony. Dla X-a t-30 to 98, a w tych oponach najwyższa wartość to 94

 

Zmiana rozmiaru opon powinna się odbywać tylko i wyłącznie w ramach indeksów nośności, które przewidział producent samochodu w jego homologacji. Absolutnie nie wolno montować opon o niższym indeksie, niż ten który zaleca producent auta. Przy gwałtownym hamowaniu, większość masy samochodu (80%) przekazywana jest na przednie koła i słabsze opony mogą się uszkodzić lub nie wytrzymać. Jak trafisz na dobrego diagnostę to będziesz miał problem z przeglądem, nie wspominając o AC.

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przy passacie frigo bd sie sprawowały, ale z tego co pamiętam nie mieli 16-stek

Problem jest w tym,ze Kolega załozył opony niezgodne z zaleceniem producenta ,chodzi o indeks nosności.W Polsce jako tako to jeszcze malo kto zwraca na to uwage,jedynie kiedy nastapi wypadek to mozna miec problem z odszkodowaniem ,bo ubezpieczyciel napewno wtedy sprawdzi jakie sa opony w aucie.

Natomiast za zachodnia granica auto by nie przeszło przegladu technicznego i w trakcie normalnej kontroli na drodze skonczyloby sie w najlepszym przypadku tylko na mandacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym,ze Kolega załozył opony niezgodne z zaleceniem producenta ,chodzi o indeks nosności.W Polsce jako tako to jeszcze malo kto zwraca na to uwage,jedynie kiedy nastapi wypadek to mozna miec problem z odszkodowaniem ,bo ubezpieczyciel napewno wtedy sprawdzi jakie sa opony w aucie.

Natomiast za zachodnia granica auto by nie przeszło przegladu technicznego i w trakcie normalnej kontroli na drodze skonczyloby sie w najlepszym przypadku tylko na mandacie.

 

Piotrek3, zaznaczyć tutaj musimy dobitnie, że nie chodzi tylko o przeglądy i ubezpieczenia, ale głównie o życie radekradek7155 i jego rodziny oraz pozostałych użytkowników ruchu drogowego! Gwałtowne hamowanie przy sporej prędkości, pęka/pękają nagle jedna lub dwie opony przednie = masakra.

 

Wiadomo, że każdy ma inną zasobność portfela, ale opony to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...