Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Włączanie ABS na dołach


bartekzuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pojawił mi się problem z ABS. Mam P11.144 1.8 i niedawno pojawił się problem odnośnie uruchamiania się ABS. Po odpaleniu silnika i ruszeniu załącza się ABS (słychać terkotanie). Włącza się też na dołach. Kontrolka się nie zapala.W żadnym inny przypadku się nie uruchamia. Jadę po równym jest spokój. Czytałem już trochę o ABS i radzą ludzie sprawdzać kable albo pierścienie. Dlaczego problem może być w kablu? może być przerwany lub nie łączyć? Czy jeżeli wina leżała by po tronie pierścienia to ABS uruchamiał by się tylko na dołach? Ja obstawiam kable. Może się mylę :/ Poradźcie co i jak posprawdzać. Dodam, że jestem kiepski z kabelkami...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście te kable czujników często padają, ale wtedy zawsze pali się kontrolka. No i jak się zapali to ABS już nie działa aż do ponownego odpalenia. Więc to raczej nie to.

Stawiałbym raczej na pierścienie - to dobrze dla Ciebie bo łatwiej je obejrzeć i oczyścić niż mierzyć kable. Jak zdejmiesz koła, przy okazji wymiany na zimowe, to przeczyść pierścienie szczotką drucianą i obejrzyj czy któryś nie jest pęknięty. Możesz też spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem okolice czujnika od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście te kable czujników często padają, ale wtedy zawsze pali się kontrolka. No i jak się zapali to ABS już nie działa aż do ponownego odpalenia. Więc to raczej nie to.

Stawiałbym raczej na pierścienie - to dobrze dla Ciebie bo łatwiej je obejrzeć i oczyścić niż mierzyć kable. Jak zdejmiesz koła, przy okazji wymiany na zimowe, to przeczyść pierścienie szczotką drucianą i obejrzyj czy któryś nie jest pęknięty. Możesz też spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem okolice czujnika od środka.

U mnie padł kabel czujnika i tyrkotało tylko przy ruszaniu, kontrolka też paliła się tylko przy ruszaniu czyt. gdy ABS sie aktywował. Czasami przy skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł kabel czujnika i tyrkotało tylko przy ruszaniu, kontrolka też paliła się tylko przy ruszaniu czyt. gdy ABS sie aktywował. Czasami przy skręcie.

U mnie właśnie kontrolka się w ogóle nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie kontrolka się w ogóle nie włącza.

pewnie słyszysz które to koło wiec jeśli to nie koronka lub luzy przewodów na pompie ABS ,to raczej czujnik

 

ja kupiłem jeden z tańszych w granicach 80zł i działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie słyszysz które to koło wiec jeśli to nie koronka lub luzy przewodów na pompie ABS ,to raczej czujnik

 

ja kupiłem jeden z tańszych w granicach 80zł i działa jak należy

Zdaje mi się, że to lewe przednie koło ale sprawdzę jeszcze. Na razie czekam na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...