Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z sondą lambda


Gość Maras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj założyłem gaz do mojej Primery :P

Ładnie poszło, tylko przy końcowej regulacji mechanicy stwierdzili że musi być problem z sondą lambda, bo daje albo bardzo ubogą mieszankę albo bardzo bogatą. Efekt był taki, że na LPG po odpuszczeniu gazu, kiedy silnik spadał na wolne obroty to potrafił zgasnąć. W związku z tym (bardzo bogata mieszanka przy dodawaniu gazu) zapytali czy palił mi dużo benzyny. I fakt, potrafił dojść do 13-14l/100km przy wcale nie ostrej jeździe w mieście.

Pytanie 1 - czy to rzeczywiście są objawy uszkodzonej sondy?

Pytanie 2 - jaką sondę polecacie? Czy szukać firmowej, czy zamienników (chociaż czytałem tu złe opinie), czy może uniwersalną?

Pytanie 3 - czy ktoś może polecić dobry sklep z częściami we Wrocławiu?

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem mozliwe ze jest to uszkodzona sonda lambda. lecz zanim im uwierzysz na slowo. pojedz na diagnostyke i sprawdz czy nie masz bledoow komputerze. podobne obkjawy mial moj kumpel tez mu takie rzeczy opowiadali a okazalo sie ze cos spieprzyli podczas instalacji i zaczal sie pojawiac blad zgrubny zaplonu w ECU. ja bym najpierw spradwzil a potem dopieo szukal sondy. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim spalaniu paliwa jakie miałeś ja również optowałbym za uszkodzona sondą lambda. Daje zbyt wzbogacona mieszankę i dlatego na gazie potrafi zgasnać. Na benzynie nie było tego efektu, bo komputer traktował to jaby jeździł na ssaniu, a w momencie kiedy przy włączonym silniku stałeś to komputer poprzez czujnik wolnych obrotów wyrównywał je.

 

Zdjagnozuj jeszcze raz sondę i wymień ją. Powinno pomóc.

A co do części to poszujak jakiegoś zamiennika i powinno być ok. Chyba ze masz kase to oczywiscie lepiej kupić oryginał.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to ? Dziś chciałem kupić używaną sondę i okazało się , że W10 ( ang. ) SR20 DI nie ma wogóle sondy . Czy to mozliwe ? Jeśli tak to co będzie po odłączeniu uszkodzonej sondy ? Jak będzie palić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pytałem się w różnych sklepach i ceny były rzędu 300-500zł. Ale nie pamiętam marek.

Natomiast w jednym sklepie gość zaproponował mi kupno uniwersalnej sondy NGK. Twierdził że są godne polecenia. Cena ok 200zł, ale na Allegro widzę takie po ok 100zł. Czy ktoś może wypowiedzieć się na ich temat? Cena atrakcyjna, pytanie tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK, to znana i uznana marka, wątpie żeby wprowadzała na rynek jakieś buble...

 

Swice oraz przewody wysokiego napięcą robią naprawde bardzo dobre z sondami wydaje mi się że będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swice oraz przewody wysokiego napięcą NGK robią naprawde bardzo dobre z sondami wydaje mi się że będzie podobnie.

 

Potwierdzam! Fakt nie zmieniałem sondy u siebie ale co do NGK to nie mam zastrzeżeń. Oczywiście jeżeli te NGK są nalicencji japońskiej lub tam produkowane. Bo te z francji to psu o bude rozbić. Wiec na to zwróć uwagę :!:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem gaz do mojej Primery :P

 

a gdzie w końcu gazowałes ? i jaka instalka zostala zalozona ?

 

I fakt, potrafił dojść do 13-14l/100km przy wcale nie ostrej jeździe w mieście.

 

to normalny wynik dla primy w automacie ! tez na pb mialem takie spalanie w miescie - szczegolnie na krótkich trasach (czytaj dojazd do pracy 12 km)

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w końcu gazowałes ? i jaka instalka zostala zalozona ?

Polecałeś mi Abarta, ale z różnych względów gaz założyłem w ALMA AUTOGAZ www.autogaz.wroc.pl . Instalacja II generacji Lovato.

Jak uporam się z sondą i w pełni pokorzystam z gazu, to napiszę coś więcej i może jakieś fotki wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...