Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mechanizm składania lusterek


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z szanownych kolegów udało się dostać do mechanizmu składania lusterek? W trakcie demontażu niestety poległem i mam wrażenie że teoria: w japończyku wszystko jest rozbieralne, legła w gruzach.

 

Lustro ściągnąłem i odkręciłem mechanizm od obudowy lusterka i to koniec. Obudowa lata we wszystkie strony ale nie można jej zdemontować. Od wewnątrz też lipa. Obserwując konstrukcję to wygląda to tak. Na aluminiową podstawę zawierającą uchwyty montażowe do drzwi oraz trzpień po którym lusterko się obraca nakładana jest obudowa wewnętrzna a na trzpień odlewu nasadzany jest plastikowy mechanizm lusterka.

 

Pytanie w jaki sposób zdemontować mechanizm lusterka nie uszkadzając całości? Lusterko składa się na zewnątrz i do wewnątrz i podejrzewam że w jakiejś pozycji można je zdemontować wysuwając ku górze. Metalowy trzpień który jest widoczny wewnątrz lusterka nie obraca się wraz z lusterkiem, więc pewnie w którejś części jest zębatka po której porusza się plastikowy mechanizm lusterka.

 

Chciałbym wyczyścić mechanizm ponieważ czasami lusterko nie chce się złożyć a słychać w mechanizmie piasek podczas składania i rozkładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wycialem kawałek obudowy u dołu,aby wyciągnąć ten mechanizm ( trzpień)ale sam machsnizme to jeden zalany element i niewiem czy jak go rozetne to z powrotem skleje,u mnie też tak działał, potraktowalem to wd ale to lipa,aż w końcu przestało się skladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...