Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówki pozycyjnej W5W note 2


andrzejmaciej

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wymieniał już żarówkę światła pozycyjnego (W5W) w przedniej lampie nowego nissana note (rocznik 2013) ? Z instrukcji obsługi wynika, że oprawkę arówki trzeba przekręcić wokół osi. Próbowałem, niestey nie rusza się - boję sięże się urawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wymiany są zazwyczaj trudne.To samo było w Note pierwszej generacji.Zdjęcie kostki z H4 graniczyło wręcz czasami z urwaniem końcówek żarówki.Próbuj inaczej być nie może.W pierwszej generacji również należało przekręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcasz zgodnie z wskazówkami zegara i pociągasz na zewnątrz. Żarówka wciskana.

Obudowa żarówki to taki wałek z dwoma skrzydłakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcasz zgodnie z wskazówkami zegara i pociągasz na zewnątrz. Żarówka wciskana.

Obudowa żarówki to taki wałek z dwoma skrzydłakami.

Jeszcze popróbuję, ale tam jest bardzo kiepski dostęp (prawie nie można wcisnąć dłoni). 

Czy ta obudowa o której wspominasz, podobna jest do obudowy żarówki kierunkowskazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna ale nie taka sama.....też się obraca o 1/4 obrotu ;)

 

A z dojściem jest rozwiązanie........strona od pasażera jest dostępna fajnie.

Strona od kierowcy mniej bo jest tam akumulator i puszka z przekaźnikami.......ale tą puszkę z przekaźnikami można wypiąć i przesunąć w stronę aku. Robi się więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze popróbuję, ale tam jest bardzo kiepski dostęp (prawie nie można wcisnąć dłoni). 

Czy ta obudowa o której wspominasz, podobna jest do obudowy żarówki kierunkowskazu?

 

Coś szybko się spaliła. U mnie (2008 r / 94000 km) pozycyjne z przodu wymieniałem dopiero tego lata ...

Swoją drogą w 1 generacji robota na 30 sekund bo dostęp wręcz wzorowy. Widać, zaszły zmiany na lepsze  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna ale nie taka sama.....też się obraca o 1/4 obrotu ;)

 

A z dojściem jest rozwiązanie........strona od pasażera jest dostępna fajnie.

Strona od kierowcy mniej bo jest tam akumulator i puszka z przekaźnikami.......ale tą puszkę z przekaźnikami można wypiąć i przesunąć w stronę aku. Robi się więcej miejsca.

Nie masz wrażenia że pisałeś nie o tym modelu co trzeba? Tu kol.pyta o nowego NOTE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wrażenia że pisałeś nie o tym modelu co trzeba? Tu kol.pyta o nowego NOTE

Masz rację, też odniosłem takie wrażenie. Chodzi o Note-a II generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...