Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z silnikiem po założeniu gazu


jacekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kolego, ja mam Xtraila 2.5 benz + STAG 300 z lubryfikacją i olejek się leje tak jak powinien, i raczej lubryfikacja w tym przypadku nie przeszkadza. Ja natomiast miałem już dwa razy regenerowaną głowicę z zaworami, ale to z powodu zbyt wysokiej temp spalania gazu i wypalania zaworów, właśnie. Niby mi założono anodowane, zawory wykonane w kosmicznej technologii, a i tak je szlag trafił po ok. 50.000km.

Decyzję podejmiesz sam czy demontować, ale nawet przy tych dwóch regeneracjach nadal mi się opłaca jeździć na gazie. Niestety mój silnik pali minimum 10L benzyny ale raczej spalanie wypada ok, 11,5L benz, więc jak mi spala nawet 15L gazu to i tak jestem do przodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz panewek nie zjada ani nie robi po osiowego luzu na wale ...hahahahahah

 

jak chcecie się dowiedzieć jakie macie temp w kom spalania to zamontować czujnik egt i wszystko będzie jeasne ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód jest na gazie ,to czy sonda lambda -czy jest okres żywotnosci może  sie skrócić? czy taka jazda gaz benzyna może powodować jej usterke i wywalanie błedy na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sonda się uszkodziła to poprostu przyszedł jej kres

 

okres życia sondy cyrkonowej to chyba 80 tys a tytanowej 160 tak mi się wydaje już dokładnie nie pamiętam tak że nie jest to niezniszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest juz ok,okazało się że pewien przewód był żle podczepiony , który powodował ze sonda  nie wskazywała żadnych  parametrów .Po odczepieniu tego przewodu sonda moja stara działa .Samochod pracuje równo ,nie trzęsie nim, nie gaśnie i mogę stwierdzić że na dzień dzisiejszy x-trail chodzi idealnie.Trochę mam szczęścia ponieważ mechanik to dobry znajomy poprosiłem go wczesniej zeby kupił nową sonde a  ja w styczniu bym mu oddał kase,ale po sprawdzeniu nowej także nie działa, więc kupił uniwersalną która także nie działała.Znalazł przyczyne to co pisałem wyżej, sondy nowej i uniwersalnej oddać nie może bo towar elektryczny nie podlega zwrotowi 600 zł jest w plecy.Tak się zastanawiam czy nie kupić sobie tej sondy ale na pół .Nowa kosztowała440 zł dam mu 200 zł chłop nie będzie w plecy , a i sonda mu nie będzie zalegać ,a  ja będe miał nową .Uniwersalna kosztowała 160 zł jej nawet nie rusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...