Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju


Stefffan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co z zetkami, które latają na półsyntetyku - lepsze 10w40 czy 10w60? W tej sytuacji chyba nie wraca się na 5w50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, poprzedni właściciel wszystko robił w ASO i tam lali mu Półsyntetycznego Shella, olej był wymieniany 5 tyś km temu, lecz przydałoby się trochę dolać... dolać Shella, czy coś innego ? Czy najlepiej zmienić olej na Motula 300v ? Czy dopiero na wiosnę to zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tyś to już czas na zmianę oliwy...

Cholera wie co ci tu doradzić i czemu ktoś tak badziewny olej lał, po zmianie na syntetyczny mogą się te syfy rozpuścić co trzymają silnik w kupie i może zacząć pić olej

 

Korek oleju odkreć i poświeć - obczaj czy nie ma wszedzie brązowego nalotu, jak silnik jest czysty i jasny w środku to możesz zalać syntetyka :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dyskusja niezła, ale brak jednoznacznych konkluzji :)

Finalnie pójdę chyba w Mobil1 5W50 Peak Life, (mimo że w instrukcji każą lać 5W30...ale jakoś nie ufam tym zaleceniom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dyskusja niezła, ale brak jednoznacznych konkluzji :)

Finalnie pójdę chyba w Mobil1 5W50 Peak Life, (mimo że w instrukcji każą lać 5W30...ale jakoś nie ufam tym zaleceniom).

Lej 5w30 mam jeszcze jeden silnik w zapasie z 350Z oraz z 370Z... na podmiankę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć informację czym jest aktualnie zalana moja Z`ka i jest to Valvoline 5W50 VR1 Racing.

Więc zostanę na 5W50, pytanie czy ten Valvoline jest ok, czy przechodzić na Mobil1 5W50 Peak Life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zagadka co do mojego 370z. Auto ma obecnie nalatane 60k km. Od nowości było zalewane pólsyntetykiem - 10W40. Auto z polskiego salonu, mam wszystkie faktury z wymian oleju od nowości i w komputerze w ASO sprawdzili mi że faktycznie od nowości było zalane półsyntetykiem. Oleju nie bierze nic. Obecnie zalałem Valvoline 10W60. Zetki używam na codzień, nie jeżdżę na tor. Pytanie co powinienem lać przy przyszłej wymianie? 10W40? Zostać przy 10W60? Przejść na pełen syntetyk 5W50? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 połsyntetyczny lepiej zabezpiecza silnik niż sytentyczny 5w30... ale pozostawia w nim bród...

Cholera ciężki wybór - trzeba rzucić monetą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Spróbuję doczepić się do tematu oleju, ale do automatycznej skrzyni w 370z. Mam najechane 55000 km i absolutnie nie wierzę zapewnieniom serwisu w dożywotni olej. Chcę wymienić na nowy, czy jest coś co pozwoli mi go używać na codzień i od czasu do czasu na torze?

 

Wyszukiwarka motula podaje, że powinien być Multi ATF, lub ATF VI. Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline czy 5W50 czy 10W60 to syfy nie olej zawsze szybko się przepala i syfi silnik!

Tylko Mobi1 5W50 silnik na tym oleju trzyma ciśnienie ,myje pięknie silnik od wewnątrz nigdy nie miałem z tym olejem problemu  :spoko:  

Na M1 5W50 po odkręceniu korka klawiatura lśni !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 to wymysł ekologi a nie ochrony silnika przed wcześniejszym zużyciem !!!

On zabezpiecza słabiutko cienki film oleju na częściach silnika.

Co innego M1 5W50 szybki lopez z grubszym filmem olejowym na częściach silnika :spoko:

Jak to mawia mój mechanik o oleju 5W30 -wymysł kurw....i szatana  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 350z w asso wspominali coś o 5w30

Czy poinformowali że co wymianę oleju trzeba dokonywać inspekcji panewek i w razie potrzeby wymieniać je jerzdząc na takim oleju :P ??

ASO Infiniti zmądrzało i leją 5W40... Wiadomo jeszcze lepiej by było lać 5W50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha nic a nic. Gość tylko w katalog zerknął ;) zaśmiałem się tylko :D Wrocławski Impwar zabawny jest.

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...