Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Sonda Lambda


Gość Wolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczow czy ktos juz wymienial w swoim autku sonde i czy ma jakies przezycia z tym zwiazane i czy czesto sie to zdaza ? co sadzicie o paliwie w Polsce ? mi w ASO powiedzieli dzisaj ze to od naszego "dobrego" i "taniego" paliwka sondy padaja . pozdrawiam microfanow Wolf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto producenci sond tacy jak NGK podaja, ze ow urzadzonko powinno sie wymieniac co 100 000 km. Fakt jest taki, ze wytrzymuja 2x tyle, a i znajda sie tacy ktorym jeszcze dluzej. I gdyby nie to, ze slowa te padly od ASO to bym sie bardzo dziwil. Panowie szukaja byle usprawiedliwienia bo sadze, ze Micra jest jeszcze na gwarancji. Nieladnie, nieladnie! Jesli to powiedzial Wojtanowicz z Wejherowa to bzdura i klamstwo, ludzie tam pracujacy sa niekompetetni i w dodatku psuja wszystko co dostana w swoje rece. Sam sie na nich przejechalem i mam ochote podac ich do sadu.

 

Co do paliwa i sondy to jezdzac na paliwie z Shella czy BP nie ma prawa wystapic taka usterka w stosunkowo mlodym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow czy ktos juz wymienial w swoim autku sonde i czy ma jakies przezycia z tym zwiazane i czy czesto sie to zdaza ? co sadzicie o paliwie w Polsce ? mi w ASO powiedzieli dzisaj ze to od naszego "dobrego" i "taniego" paliwka sondy padaja . pozdrawiam microfanow Wolf .

 

Mi padły dwie sondy - pierwsza w Micrusie (przy przebiegu 45kkm) druga w N15 (przy 63kkm). Obie były produkcji Bosch-a. Wymieniłem na NGK i jest git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sondy lecą...z tego co wiem w K12 , N16 , P12

w jednych po 80 tys , w innych nawet juz po 10 tys km

niestety może to byc kwestia naszego fatalnego paliwa

typowym obiawem złej jakości paliwa wykręcone świece

bedą miały czerwony nalocik:)

A co do sondy....przedniej sondy...to wiadomo...auto pali

bardzo bardzo dużo...jednak zanim zapadnie decyzja o jej

wymianie...warto po prostu odpiąć wtyczne na kilka sekund

i wpiąć spowrotem..bo czasami po prostu zawiesza sie

i taki reset pomaga:)Oczywiście robić to przy wył.zapłonie

bo zapali się kontrolka check:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie padła sonda tylko czujka od niej czy cos takiego :shock:

 

w serwisie wymienili dopiero za 3 razem, bo wczesniej niby czyscili, szkoda, że za każdym razem kończyło sie na lawecie :lol:

 

pozdrawiam i życze cierpliwości bo się przyda :wink:

 

 

PS. Kocham moją k12-stkę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest OK bo przejechałem 2000 i nie pojawił się ten problem :D

 

natomiast chodzi o ich pseudo profesjonalizm :roll:

 

czy ktoś jezdrzacy w k12 napotkał na taki problem, że raz na jakiś czas podczas jazdy zapali mu się i mrugnie na kilka sekund ikonka czerwonego "akumulatora"?co to może być? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa i sondy to jezdzac na paliwie z Shella czy BP nie ma prawa wystapic taka usterka w stosunkowo mlodym aucie.

Najciekawsze jest to, że paliwo w Polsce pochodzi albo z Płocka, albo z Gdańska, a takie różnice w jakości...

Ostatnio dowiedziałem się na jednej stacji, która ma całkiem niezłe paliwko (BMG w Gdyni), że podobno to kwestia częstotliwości wymiany filtrów na samych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie moja sonda padla juz po 20 tys.km wiec to chyba rekord a mowie o tej przed katem zaraz na wydechu za silnikiem bo jest jeszcze druga za katem z tego co mi wiadomo mialem kod bledu 1143 niestety nie znam producenta bo nie spytalem ale pewno bosh auto jeszcze na gwarancji wiec wymienialem zobaczymy ile pojedze na tej nowej pozdrawiam microfanow Wolf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...