Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik GA14DE


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie. Sprawdziłem VIN na tej sronce rosyjskiej i okazało się że mój silnik ma oznaczenie GA14DE. Nie wiem czy to gaźnik czy wtrysk (mono) i czy ma łańcuch rozrządu. Dodam że jest z 94r ze wspomaganiem i ABS.

Pozdrawiam Klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz łańcuch (dwa) i MPI czyli wielopunktowy wtrysk, 16V.

Mala korekta... Silniki GA14DE i GA16DE mialy zawsze jednopunkta. Wielopunkt wystepowal w SR20DE.

To ciekawostka, bo Almerki N15 mają te same silniczki i są na wielopunktowym wtrysku! :)

A ponadto kupując sunniaczka N14 w 95r. miałem w świadectwie homologacji podaną moc 87 KM, Czyli taką samą jaką mam obecnie w almerce. Z tego co wiem, to model N14 przed liftingiem w 93r., miał gaźnik elektronicznie sterowany, a po liftingu bał już wtrysk wielopunktowy. Były tylko różnice w mocach silników, w zależności od tego na jaki kraj autko było przeznaczone.

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz łańcuch (dwa) i MPI czyli wielopunktowy wtrysk, 16V.

Mala korekta... Silniki GA14DE i GA16DE mialy zawsze jednopunkta. Wielopunkt wystepowal w SR20DE.

 

:shock: :shock: :shock: Zawsze były wielopunkty. Przecie mam taki i wyjmowałem już wtryskiwacze (takie małe parocentymetrowe ) :)

 

Auto gazuje sieładnie, ale zaracaj uwagę jaki mikser Ci montują. Pisałem już o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz łańcuch (dwa) i MPI czyli wielopunktowy wtrysk, 16V.

Mala korekta... Silniki GA14DE i GA16DE mialy zawsze jednopunkta. Wielopunkt wystepowal w SR20DE.

 

:shock: :shock: :shock: Zawsze były wielopunkty. Przecie mam taki i wyjmowałem już wtryskiwacze (takie małe parocentymetrowe ) :)

No qrde... Jednopunkt! :) Jezdzilem na GA14DE i jestem przekonany, ze byl 1-punkt... Hmm, a moze to tylko w durne ksiazce tak bylo napisane? Na 90% jestem pewien ale nie rozbieralem swojego bo dlugo nie goscil pod moja maska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tu: http://www.autocentrum.pl/nissanclub/modele/sunny.html :)

 

Luty roku 1993 przyniósł modernizacje auta. 16 zaworowe silniki z elektronicznie sterowanym gaźnikiem (GA14DS i GA16DS) otrzymały wielopunktowy wtrysk. Nieznacznie wzrósł moment obrotowy ze 112 Nm do 116 Nm (silnik 1.4 - teraz oznaczany jako GA14DE) oraz z 133 Nm do 136 Nm (silnik 1.6 - odpowiednio: GA16DE). Moc wzrosła z 75 do 87 KM dla silnika 1.4 oraz z 90 do 102 KM dla silnika 1.6. Wymienione wyżej parametry uzyskiwane były przy tych samych prędkościach obrotowych. W Niemczech moc silników pozostawiono bez zmian w stosunku do silników gaźnikowych ze względów podatkowych i ubezpieczeniowych.

Ponadto nadwozie otrzymało wzmocnienia boczne w drzwiach, do wszystkich modeli (także LX) możliwy był za dopłata ABS, zastosowano nowy, większy mechanizm wspomagający sile hamowania, wspomaganie układu kierowniczego stało się seryjnym wyposażeniem podobnie jak centralny zamek oraz żaglówki z tylu. Kierownica posiada urządzenie pochłaniające energie zderzenia, tylne zawieszenie poddano nieznacznym modyfikacjom. Prędkościomierz przeniesiono na lewa stronę tablicy wskaźników. Przestał on być napędzany linka - odczyty przekazywane były elektrycznie od czujnika w skrzyni biegów. Przeglądy wydłużono do co 15 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miałby to być mikser. Możesz podać bliższe informacje? Na co zwracać uwagę?

Z góry dziękuję.

 

Jeśli chodzi o mikser to musi mieć dwie dziury. Jedna jest mała, a druga duża. Na początku gazownik zamontował mi jakiś uniwersalny twierdząc, że z takim wszystkie auta chodzą, ale się zdziwił, że nyska już nie. Zamówił taki jak powinien być, czyli z dwoma dziurami i teraz śmiga jak „wściekły”. Jak chcesz to jutro walne fotkę swojego miksera to zobaczysz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę ten mikser. To auto w zasadzie nie jest moje tylko mojego brata. To jest jego pierwsze auto i obawiam się żeby mu lipy nie wstaili. Ja wskoczyłem do primery w10. Całkiem sympatyczny samochodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w firmie zakładającej gaz i okazało się,że to nie ja decyduję

jaki ma być mikser tylko oni.Tłumaczyli się,że w nissanach było bardzo dużo silników i wszystko zależy jak jest umieszczony przepływomierz itd.

Na moją sugestię,że chciałbym mikser o dwóch otworach i że sunny miał tylko dwa rodzaje silników(gaźnik i MPI) stwierdzili,że i tak to oni decydują o mikserze i muszą zobaczyć auto(byłem innym).

Pomimo,że to polecana firma,to mam jakieś dziwne odczucia po wizycie u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w firmie zakładającej gaz i okazało się,że to nie ja decyduję

jaki ma być mikser tylko oni.Tłumaczyli się,że w nissanach było bardzo dużo silników i wszystko zależy jak jest umieszczony przepływomierz itd.

Na moją sugestię,że chciałbym mikser o dwóch otworach i że sunny miał tylko dwa rodzaje silników(gaźnik i MPI) stwierdzili,że i tak to oni decydują o mikserze i muszą zobaczyć auto(byłem innym).

Pomimo,że to polecana firma,to mam jakieś dziwne odczucia po wizycie u nich.

 

Mikser ma być taki jak pokazałem na fotce. Oczywiście mikesrów jest masa, powinni mieć katalog, ale do tego silnika w katalogu jest taki jak mówię i taki ma być. Sam zobaczysz, że Ci taki zamontują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu załozyłem instalkę lpg.Jednak z tamtego zakładu zrezygnowałem,a założyłem w takim,gdzie właściciel od razu powiedział,ze do tego silnika to tylko taki mixer jak na foto wyżej.

Koszt to 1,8k PLN z butlą w koło.Muszę powiedzieć,a raczej napisać,że goście bardzo dokładnie to wykonali,zabezpieczyli wywiercone otwory przeciw korozji,przewody ułożyli w giętkich rurach plastikowych(podobne do rury od odkurzacza,tylko o mniejszych średnicach.Byłem przez cały czas montazu i widziałem jak to jest wykonywane.A i jeszcze jedno,to była jedna z niewielu firm,która podjęła się instalki z elektroniką,którą ja zaproponowałem,a nie oni(Bingo-S),co prawda pod inną nazwą handlową,ale to dokładnie to samo,po prostu firma KME sprzedaje swoją elektronikę dla innych bez swojego logo,ale to normalne w dzisiejszym świecie.To samo jest z skwencją tej firmy czyli zestaw o nazwie Diego też ma swój odpowiednik pod inną nazwą.Zobaczymy jak wyjdzie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...