Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dylematy silnikowe


kuzmik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie 

jestem nowym uzytkownikiem i nosze sie z zamiarem zakupu QQ ale nie wiem co wybrać. Z racji wrodzonego lenistwa chcialbym automat ale: 

1. martwi mnie 1,6  w dieslu - jak sobie zatem radzi 1,2 w benzynie?

2. Jesli nie automat to do spokojnej jazdy - bez wbijania pedału w podłoge - 1,2 benzyna czy 1,6 diesel? Ekonomiczność nie gra roli

 

Straszne dylematy tym bardzie ze nikt w Polsce nie ma do testów zadnego automatu. 

 

Pomóżcie pls

 

 

btw - fajne forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jakbyś miał możliwość odbycia jazdy próbnej jednym i drugim egzemplarzem i wtedy sam byś wybrał co Tobie lepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać temat do dylematów,jak wszystko co się tyczy i jednego i drugiego znajduje się tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97095-qq-ii-15dci-110km-a-12-dig-t/

A skoro już chcesz wiedzieć to wybrałem silnik 1.2 bo raz że tańszy dwa tańszy w eksploatacji i nie ma DPF-a,a poza tym ,nie lubię diesli.Ot co!.

Poczytaj temat z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przeczytalem przed zalozeniem nowego. Moj problem to ktory automa,t jesli w ogole a nie dylemat miedzy dieslem 1,5 a benzyna 1,2

 

a gdzie na stronie znajde silnik benzyna 1,6? w konfiguratorze go nie widze

Edytowane przez kuzmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogłeś tam zadać,bo za chwilę i tak zrobi się tutaj nie to o co Ci chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma tego 1,6 sprawdzilem wszystko a moze wypowie sie ktos z automatem w obojetne jakim silniku?

Edytowane przez kuzmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze nie jest latwo znalezc tego 1.6 dig-t.

Ale tu masz cennik gdzie on jest opisany jakos nowosc:

http://www.nissan.pl/content/dam/services/PL/prices_brossure/prices/J11Qashqai_cennik_POL.pdf

 

Co do wyboru, jesli ekonomicznosc nie jest taka wazna i w benzynie, to proponuje 1.6 dig-t.

Ja wybralem, zeby miec pelen zapas mocy, zwlaszcza w trasie. W miescie pali moze 1l wiecej ale to cos za cos. Wieksze koszty w miescie i wieksze bezpieczenstwo wg mnie poza miastem.

Tu patrze przez pryzmat bezpieczenstwa mojej rodziny w samochodzie ,moze skrzywiony troche jestem ale przez lata mialem auto gdzie tej mocy bylo zdecydowanie za malo, odczuwalne to bylo zwlaszcza przy wyprzedzaniu, i teraz chce tej mocy miec wystraczajaco na kazda okazje.

Co nie znaczy, ze jezdze jak wariat. Na swiatlach sie nigdy nie scigalem, mandatow tez nie bylo tak wiele. Ale faktem jest, ze jesli jest trasa np nr10 Torun-Warszawa i duzo terenu oznaczonego jako zabudowany po drodze i ktos jedzie rowno 50 to juz przegiecie jest wg mnie.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy przybywaj :). Mam 407 z 2009 z silnikiem 1.6HDI bo żona kazała kupić mały silnik. Bardzo żałowałem że nie wybrałem 2.0HDI... Ostatecznie w V-tech zmienili mi mapę i z 114kM mam 134kM...... JACKO29- diesle są super... moc nasz w niskim zakresie dostępną. Mój ojciec kupił sobie  w tym roku Avensis z silnikiem 1.8 benzyna z 140kM.... w trasie, autostrada, góry... przy wyprzedzaniu nigdy nie mógł dorównać 407ce.... A nie kupie diesla tylko z tego powodu że w 5 lat zrobiłem ledwo 45tys na 407ce a zakupionej 107 w 2010 30tys w 4 lata... Pewnie będę wspominał z łezką w oku diesla....

Do autora tematu... automat sprawdzi się w jednym i drugim.... ważne ile robisz kilometrów i czy miasto czy trasa (stąd decyzja do bardziej się lubi lub opłaca). Mnie wkurzało że wypalanie FAP zawsze zaczynało się jak zbliżałem się do domu :-)

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Waham się jeszcze miedzy 1,6 diesel i benzyna. Bede robil trasy ok 300- 600 km raz w tygodniu i dojazdy do pracy 2 x 50 km codziennie dwupasmówką bielską (ci którzy znają drogę wiedzą co to znaczy) czyli około 30 tysiecy rocznie. Prosze o opinie właścicieli automatu z dci. Naprawde muli czy da sie nim jezdzić?

 

Zaraz zaraz ja w tym cenniku nie widze zeby benzyniak 1,6 byl w automacie - wie ktos cos wiecej?

Edytowane przez kuzmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 1.6 nie jest ani w automacie ani 4x4- to taka uroda juz tej wersji. Nie wiem jak bedzie w przyszlosci czy sie to zmieni czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest tu ktos kto kiedykolwiek jezdzil QQ automatem na dieslu?

 

a w nowym cenniku w ogóle wycofany jest diesel na automat czy mi sie tylko wydaje http://www.nissan.pl..._cennik_POL.pdf


no i d*pa

przeczytalem na forum duńskim o totalnych awariach xtronica i wyleczylem sie.

 

kolejny dylemat zatem - 1,5 czy 1,6 w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dylematu nie miał i brał 1.6 dCi. W J10 zrobiłem z nim już ok. 100 tys. km w dwa trochę ponad dwa lata i przez ten czas zdarzyła się jedna usterka (podobno typowa dla tej wersji - przepustnica w układzie wydechowym). Auto jeździ znośnie, zbiera się też nienajgorzej, pali ok. 6 litrów (głównie trasy) no i ..panewki się nie obracają (chyba .......) ;)

Tylko, że 1.6 dCi to nie ma póki co w cenniku i nie wiadomo czy/kiedy wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest tu ktos kto kiedykolwiek jezdzil QQ automatem na dieslu?

 

a w nowym cenniku w ogóle wycofany jest diesel na automat czy mi sie tylko wydaje http://www.nissan.pl..._cennik_POL.pdf

no i d*pa

przeczytalem na forum duńskim o totalnych awariach xtronica i wyleczylem sie.

 

kolejny dylemat zatem - 1,5 czy 1,6 w dieslu?

Tak bez urazy,ale jakbyś się zawsze chciał kierować opiniami na forach,to nie kupisz nigdy nic. Bo zawsze znajdziesz forum X gdzie ktoś narzeka na Y. Na automat,na benzynę,na diesla, na napęd 4x4,na podgrzewane fotele i na uchwyt na kubki. Przejedź się jednym i drugim i koniec - przecież my Ci nie będziemy mówić co masz sobie kupić. Jak chcesz mieć więcej mocy, bierz silnik który ma więcej mocy. Jak chcesz żeby mniej palił,bierz słabszy - przecież to Ty wiesz,jak będziesz jeździł tym autem,nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...