Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Swap na ga14de 87km, konkretne pytania micra do sportu


antoniq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przeszukałem forum wzdłuż i wszerz ale nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi.

Posiadam sunnego z 93 roku 1.4 na wtrysku. Sunny był szalony i wspaniały ale jest tak skorodowany, że idzie na złom... Chciałem przeszczepić ten silnik do lżejszej micry i startować tym w cyklach typu ABcup, superoes itp...  Ale przed zakupem micry mam parę pytań;

- Czy swap ten jest w miarę prosty czy też jest to rzeźba? (jakie łapy silnika, jaka skrzynia, półosie itp..)

(dodam, że mam pojęcie o mechanice oraz zaplecze i większość będę robił sam)

- Czy startował ktoś micrą w takich zabawach i jakie są do tego dostępne graty (zawiecha, krótkie skrzynie/przełożenia, jakie najlepiej zastosować hamulce itp...)

- Jaką można uzyskać realnie wagę w k11 (po odchudzeniu)

 

Docelowo oczywiście chciałbym żeby 1.4 przekroczyło 100KM ;)

 

Za wszelakie odpowiedzi oraz sugestie z góry bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja micra jest super, o tak mocnym setupie nawet nie myślałem ale... Po pierwsze nie mam 10tys na wydanie teraz (wiem, że Twoje auto jest warte tych pieniędzy) myślałem bardziej nad zakupem micry za 1500zł + trochę mojej pracy i mam w miarę żwawy dupowóz który w dodatku niewiele pali. Po drugie chciałem startować w ABcupie w klasie do 1400ccm a ga16 to uż 1600...

 

Ale może mi pomożesz? Czy skrzynia od CG13 pasuje plug and play do ga14(w Twoim przypadku ga16 ale rozumiem, że blok jest identyczny), czy trzeba dorabiać flansze? Jak wygląda sprawa z mocowaniem silnika, co trzeba przerobić żeby go tam zamontować (jakie łapy, poduszki)? Czy skrzynia od litrówki nie jest krótsza? Czy hamulce z sunnego 1.4 to jest dobre rozwiązanie, czy macie może jakieś dobre patenty na heble w k11?

 

Z góry dzieki! pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spoko rozumiem. Skrzynia od 1.3 Ci podejdzie pod GA14 śmiało, sprzęgło zostaje od Micry. Łapy silnika trzeba przestawić niestety, łącznie z belką wzdłużną. Skrzynia od 1.0 jest krótsza ale za dużo przeróbek musiałbyś zrobić no i sprzęgło mniejsze. Heble od 1.4 śmiało można zakładać, lepsze zdecydowanie od serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...