Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Dołożenie intercoolera do primery 2.0TD


Gość adamm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
czecho! tez o tym myslalem, wszystko fajnie tylko gdzie go tam wcisnac?

to fakt miejsca za dużo nie ma, ale sądzę że na niewielki IC znalazło by się z przodu między zderzakiem a chłodnicą klimy, bliżej lewej przedniej lampy tak aby możliwie mało zasłaniać chłodnicę klimatyzacji (klima w tym aucie i tak fabrycznie nie domaga). Jeśli jest halogen to można nawiercić przy nim kilkanaście otworków tak aby coś wiało na IC, jeśli nie na halogenu to jeszcze lepiej. Inny problrm to sensowne przeprowadzenie węży ciśnieniowych...

Drugie miejsce to wg mnie przestrzeń nad pompą wtryskową i wspomagania, ale niestety trzeba ciąć maskę - nie wiem czy to jest opłacalne, ponieważ tak umieszczone intercoolery mają mniejszą sprawność chłodzenia.

 

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
czecho! tez o tym myslalem, wszystko fajnie tylko gdzie go tam wcisnac?

to fakt miejsca za dużo nie ma, ale sądzę że na niewielki IC znalazło by się z przodu między zderzakiem a chłodnicą klimy, bliżej lewej przedniej lampy tak aby możliwie mało zasłaniać chłodnicę klimatyzacji (klima w tym aucie i tak fabrycznie nie domaga). Jeśli jest halogen to można nawiercić przy nim kilkanaście otworków tak aby coś wiało na IC, jeśli nie na halogenu to jeszcze lepiej. Inny problrm to sensowne przeprowadzenie węży ciśnieniowych...

Drugie miejsce to wg mnie przestrzeń nad pompą wtryskową i wspomagania, ale niestety trzeba ciąć maskę - nie wiem czy to jest opłacalne, ponieważ tak umieszczone intercoolery mają mniejszą sprawność chłodzenia.

 

AM

Panowie mam mondeo na diesli i intercooler jest umieszczony nad silnikiem zaraz za pokrywą zaworów nie mówie zeby go umieszczać podobnie w primerze ale chodzi mi o chłodzenie wystarczy zrobć w masce tunel powietrze bedzie wlatywać otworami na przodzie maski do tunelu zrobionego z jakiegos tworzywa jak ktos ma możliwość obejżećmondeo diesel najlepiej rocznik od 97 ale i starsze mają podobnie i tam jest naprawde dobre zasysanie powietrza wiec jak ktoś juz załozy ten cooler to prosze o fotke i pare słów na ten temat to moze ja w swojej primerze tez zrobie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest podjechać na szrot i dopasować coś odpowiedniej wielkości i kształtu, jest w czym wybierać. Widziałem naprawde dużo rodzai, z wyjściami po dwóch stronach i po jednej. Używane w bardzo dobrym stanie IC kosztuje ok 200-250zl. O ile zamontowanie wydaje mi sie niezbyt trudne (jest na to wystarczająco dużo miejsca za zderzakiem) to z podłączeniem przewodów czarno widze. Nie sprawdzałem tego ale myśle że pod lewym nadkolem znajdzie sie miejsce i na przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki co nie działacie ?? w końcu założenie IC to nie taki duży mod a na prawdę warto... ja miałem passata 1,9 td 75 KM po założeniu IC i przestawieniu WG auto na prawdę ożyło!! nie wiem ile zyskałem ale rozbujał się do 200km/h a wcześniej tylko do 175 a o ile przyspieszenie wzrosło, na prawdę warto!!!

i na pewno spalanie wam spadnie...

a jak nie ma miejsca przed chłodnicą to wywalcie dziure w masce jak suny GTiR :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to neico wiocha zrobić w primie makse jak w GTR- przed seryjna chlodnicą tak jak w mojej P10 na pewno jest od choelry meijsca, przewody poweitrzne mozne poprawadzić bokiem...

 

Mozna przerobić albo kupić taki intercooler ktory wlot i wylot ma z jednej strony !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to neico wiocha zrobić w primie makse jak w GTR- przed seryjna chlodnicą tak jak w mojej P10 na pewno jest od choelry meijsca, przewody poweitrzne mozne poprawadzić bokiem...

 

to była by ostateczność, gdyby rzeczywiście nie było by miejsca, wiem że wiocha bo ja mam na masce wlot do CAI wyglada okropnie ale super efekt bo powietrze ładuje prosto w stożek i nie ma żadnych zkrętów... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym to obejrzeć.

IC w tym aucie ma wielki sens... DO tego jakiś luzny wydech i będzie bardzo ciekawie.

Jak będę miał chwilkę w przyszłym tygodniu to podjadę do Ciebie i zobaczysz czy się da to zrobić w miarę bezboleśnie. Już wcześniej ostudził mnie Grabowski :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki co nie działacie ?? w końcu założenie IC to nie taki duży mod a na prawdę warto... ja miałem passata 1,9 td 75 KM po założeniu IC i przestawieniu WG auto na prawdę ożyło!!

 

a co masz na myśli pod pojęciem WG: wastegate czy WAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poważnie nad tym zastanawiam, ale przypuszczam żę mam padnięty przepływomierz (po wypięciu wtyczki auto przyspiesza i spala tak samo jak przed wypięciem) więc nie wiem czy jest sens montować IC.

 

Niestety okazało się że przepływomierz do mojego modelu P11 2.0 TD 97 w ASO kosztuje 2873zł i jestem tym faktem załamany, nie wiem jak mocno musiałbym się uderzyć w głowę żeby tyle zapłacić, gdybym miał auto o rok młodsze to koszt byłby 276 zł

 

Ma ktoś z was możę namiary na jakieś zamienniki lub używki??

Jak myślicie czy gdybym wsadził ten z młodszego modelu to też by zadziałało czy nie ma szans ??

 

W każdym razie jak załatwie sprawę z przepływką to napewno montuje IC.

 

pozdrawiam

suli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche poszukałem po różnych sklepach internetowych i w jednym zaproponowali mi przepływomierz firmy 4MAX za 500zł nowy z roczną gwarancją.

Sprzedawca twierdzi że to te same przepływomierze co Bosch robione w tej samej fabryce tylko inna marka i dlatego tańsze.

 

Co o tym sądzicie, zadziała w Nissanie Primera P11 2.0 TD z 1997 roku, nr. nadwozia SJNFDAP11U0074179, Nr przepływomierza: 22680 2J200 AFH70-14 ?

 

Spotkał się ktoś z was już z przepływomierzami tej firmy, lub słyszał jakieś opinie na ich temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki co nie działacie ?? w końcu założenie IC to nie taki duży mod a na prawdę warto... ja miałem passata 1' date='9 td 75 KM po założeniu IC i przestawieniu WG auto na prawdę ożyło!!

 

a co masz na myśli pod pojęciem WG: wastegate czy WAG ?[/quote']

 

wastegate, został przestawiony tak że się później otwierał niestety nie wiem jakie ciśnienie ładowała turbinka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Mitsubishi Carisme 1.9TD z ic i np. Golf 2 1.8 z ta sama moca nie daje soboe za mna rady. A z tego co slyszalem Primery w TD to moly(nie jezdzilem nie wiem). Mam jeszcze swoje pierwsze autko p10 1.6 (moze ktos chce kupic) i tam jest troche miejsca pod akumulatorem(w Carismie tam wlasnie jest ic)i moze tam da sie go wcisnac. Ale ze z mechaniki najlepszy nie jestem wiec niech sie fachowcy wypowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Chcialbym odswiezyc temat :)

W grudniu kupilem primerke p11 96 2.0TD i jak narazie jestem zadowolony :) Na trasie schodze ciut ponizej 5/100, natomiast w miescie to jest masakra :/ niecale 10/100 :/

Moc jest w zupelnosci wystarczajaca do podrozowania, nie mam zadnych problemow z wyprzedzaniem, redukcja i ladnie zbieram sie do przodu :) Wyposazenie, rowniez klasa :D

Po jakis 2 tyg od kupna wpadlem na pomysl, zeby dolozyc IC do tej jednostki. Skoro mozna jeszcze zmniejszyc spalanie i zyskac moc :) Niestety nie mam wiedzy, zeby to samemu zrobic i szukam info. czy jest to wykonalne, z jakiego modelu wziac IC i jakie zastosowanie bedzie najlepsze? Czy ta modyfikacja wymaga nowych ustawien w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj temat .

Może ktoś sie postara i założy i popisze co sie dzieje z autem czy ogolnie jego zachowanie.

Jak ma sie głowica z założeniem ic . A spalanie pewnie spadnie.

 

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/28806-intercooler-zamontowany-primera-cd20t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...