Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałasujące boczne lusterka...


lobster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można pozbyć się szumu z okolic bocznych lusterek, czy też jest to błąd "inżynierski" ?

A na marginesie kilka świeżych, krytycznych spostrzeżeń po 5000km

- radio jest do d...y, brak przycisku "mute", kiepska czułość, dżwięk płaski itd

- kierownica powinna być grubsza

- niewystarczająca ilość schowków

- wielkie boczne lustra + równie masywne słupki upośledzają widoczność podczas skręcania 

- układ kierowniczy typu "remote", jeszcze się nie przyzwyczaiłem

- bagażnik jednak za mały, wyjazd czterech osób na narty , nawet z boxem na dachu będzie wyzwaniem, półka na pewno zostanie w garażu

cdn...

PS światła to też zaledwie średni poziom, powinny być standardowo full LED

Edytowane przez lobster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można pozbyć się szumu z okolic bocznych lusterek, czy też jest to błąd "inżynierski" ?

A na marginesie kilka świeżych, krytycznych spostrzeżeń po 5000km

- radio jest do d...y, brak przycisku "mute", kiepska czułość, dżwięk płaski itd

- kierownica powinna być grubsza

- niewystarczająca ilość schowków

- wielkie boczne lustra + równie masywne słupki upośledzają widoczność podczas skręcania

- układ kierowniczy typu "remote", jeszcze się nie przyzwyczaiłem

- bagażnik jednak za mały, wyjazd czterech osób na narty , nawet z boxem na dachu będzie wyzwaniem, półka na pewno zostanie w garażu

cdn...

PS światła to też zaledwie średni poziom, powinny być standardowo full LED

Co do radia to zgadzam sie w 100%. Z pozostałymi niekoniecznie, a juz mała ilość schowków zastanawia..... Co Ty wozisz w samochodzie, ze Ci schowków brakuje.......

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto,nie sprawdziłeś czy spełnia twoje oczekiwania ? Kierownica,widoczność,wielkość bagażnika,radio można sprawdzić w zasadzie w 10 min.już w salonie i przy okazji próbnej jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobster,jedź do serwisu i zgłoś silne szumy od lusterek.Są zobowiązani do ich uszczelnienia.Ja tak mialem i paru kolegów z forum też.

Poza tym,Manix już Ci dał do zrozumienia,że zrobiłeś zakup bez oględzin,a teraz wylewasz żale.Widzisz,co dla Ciebie jest złe dla mnie i większości jest OK! :D

Nasze odczucia są albo obiektywne,albo subiektywne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobster,jedź do serwisu i zgłoś silne szumy od lusterek.Są zobowiązani do ich uszczelnienia.Ja tak mialem i paru kolegów z forum też.

Poza tym,Manix już Ci dał do zrozumienia,że zrobiłeś zakup bez oględzin,a teraz wylewasz żale.Widzisz,co dla Ciebie jest złe dla mnie i większości jest OK! :D

Nasze odczucia są albo obiektywne,albo subiektywne....

Dzięki Jack, na pewno przy najbliższej okazji zgłoszę problem serwisowi. Nie zrobiłem zakupu bez oględzin i przymiarek, nawet wykonałem jazdy próbne autami z wszystkimi dostępnymi silnikami i nie wylewam żali tylko stwierdzam fakty, "widziały gały co brały" :| . Aby zamknąć temat: auto, jak na razie, ma dla mnie dużo więcej zalet niż wad. Szerokości wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszy dyrekcję :D

Uszczelnienie lusterek zajmuje ok 2h muszą zdjąć tapicerkę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie tu pomału sekty wyznawców Qashqaia - że każda krytyka to ATAK NA ŚWIĘTOŚĆ :icecream: . Kolega napisał co mu nie pasuje - to nie oznacza, że nie obejrzał samochodu. Zresztą nawet jazda próbna nie da możliwości sprawdzenia wszystkiego i wychwycenia wszelkich minusów.

Ja np. już wiem jak bardzo będzie mi w początkowym okresie doskwierał brak guzika w tylnej klamce do zamykania samochodu (taka oszczędność), czy brak automatycznych szyb (poza kierowcą) oraz mały bagażnik. Ale założyłem, że przymknę na to oko i zmienię wieloletnie przyzwyczajenia - ale może mi się nie uda i będę się codziennie wkurzał - to nie znaczy, że ogólnie samochód nie będzie mi się podobał - czy, że go nie obejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Ty guziku mowisz?

W wersji bezkluczykowej, w poprzednim QQ był przycisk na tylnej klapie do zamykania samochodu - jak miałeś kluczyk w kieszeni,naciskałeś ten przycisk i się samochód zamykał. Jeżeli dobrze rozumiem, w nowym QQ takiego przycisku już nie ma - więc chcąc zamknąć samochód musisz się albo pofatygować do klamki kierowcy/pasażera lub zamknąć auto przyciskiem na kluczu. Niby nic, ale Nissan oszczędził na dodatkowym czujniku do kluczyka na tylniej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja prawde mowiac zawsze zeby zamknac samochod przyciskam "guzik" :) na pilocie i wszystko sie zamyka. Wiecej innych przyciskow nigdy nie potrzebowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja prawde mowiac zawsze zeby zamknac samochod przyciskam "guzik" :) na pilocie i wszystko sie zamyka. Wiecej innych przyciskow nigdy nie potrzebowalem.

Też tak myślałem, dopóki nie miałem systemu inteligentnego kluczyka. Świetna rzecz.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dopóki nie miałem systemu inteligentnego kluczyka. Świetna rzecz.

Ja się tylko zastanawiam, czy złodzieje dobrali się do Nissanowskiego systemu teraz,czy jeszcze nie. Bo okazało się,że do Range Roverów można kupić na eBayu programator do klucza i każde auto otwierasz bez problemu, wsiadasz i odjeżdżasz. I efekt jest taki,że mając nowego Range Rovera w Londynie nie kupisz do niego ubezpieczenia[1], chyba że udowodnisz ubezpieczycielowi że masz przy domu parking z bramą lub podziemny. W samym okresie Styczeń-Lipiec skradziono ponad 300 tych samochodów w Londynie(co jest astronomiczną ilością,bo od lat kradzieże samochodów spadały na łeb na szyję,a tu w ciągu 6 miesiący skradziono tyle aut tych co normalnie w ciągu roku). I pytanie teraz brzmi czy bezkluczykowych Nissanów nie kradną,bo nie ma w tym interesu(po co kraść auto za 100 tysięcy jak można za 500?), czy dlatego że system jest bezpieczny?

 

 

[1] http://www.theguardian.com/money/2014/oct/27/thieves-range-rover-keyless-locking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System w Nissanach jest już bardzo długo i nie było słychać o problemach ze złodziejami(na nichzresztą nie ma zabezpieczeń)My mamy ten system w K12 z 2005 roku.System działa w micrze doskonale i bez awaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system bezkluczykowy to troche dla mnie malo intuicyjny jest. Sam nie raz sprawdzalem czy drzwi samochodu sie zablokowaly ruszajac klamka. A teraz co? jak sprawdze czy samochod sie zamknal? Musz odejsc pare metrow zeby sie drzwi zablokowaly? A jak ktos z drugiej strony akurat otworzy drzwi w tym momencie gdy mysle ze juz sie zamykaja? A jak sie cos zablokuje albo nie zadziala prawidlowo i sie nie zamkna drzwi same? Albo jak bateria w pilocie bedzie zbyt slaba? To co wtedy? Moze ktos rozwjac moje watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśniesz przycisk na klamce i zamkniesz wszystkie.Główny plus tego systemu jest taki, że nie wyciągasz kluczyka, w samochodzie i na zewnątrz.I jest to wygodne .Ot cały "Bajer"

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnej klapie jest guzik, chyba koledze chodzi o drzwi pasażerów

Tak właśnie.

Chodzi mi o guzik w tylnych drzwiach. W aktualnym mam guziki we wszystkich drzwiach i mój "schemat" wysiadania - szczególnie jak parkuje przodem do ściany - to wychodzę, popycham drzwi aby się zamknęły , w tym czasie jestem już krok półtorej w stronę domu, na wysokości tylnych drzwi, w tym czasie przednie drzwi już się zatrzaskują, a ja naciskam guzik w tylnych drzwiach do zaryglowania centralnego zamka.

Niby pierdoła - ale tak jak napisałem, na pewno będę walczył z moim wieloletnim przyzwyczajeniem. Zapewne nie raz... będę szukał guzika  w tylnych drzwiach.

A przy okazji system bezkluczykowy - nie wyobrażam sobie już bez tego samochodu - szukając kolejnego patrzyłem czy to jest. Nie chciałem się cofnąć do kluczyka.

Ten system bezkluczykowy to troche dla mnie malo intuicyjny jest. Sam nie raz sprawdzalem czy drzwi samochodu sie zablokowaly ruszajac klamka. A teraz co? jak sprawdze czy samochod sie zamknal? Musz odejsc pare metrow zeby sie drzwi zablokowaly? A jak ktos z drugiej strony akurat otworzy drzwi w tym momencie gdy mysle ze juz sie zamykaja? A jak sie cos zablokuje albo nie zadziala prawidlowo i sie nie zamkna drzwi same? Albo jak bateria w pilocie bedzie zbyt slaba? To co wtedy? Moze ktos rozwjac moje watpliwosci?

gregson - lubię Cię na tym forum - ale po przeczytaniu twoich rozterek, szczególnie zwyczaju szarpania za klamkę itp - ciśnie mi się [bez urazy, to tak żartobliwie] komentarz: gregosn - jo cie prosza...

Jesteś chyba zbyt przewrażliwiony.

Natomiast z oględzin systemu w Qashqaiu - to chyba tu jest tak jak w suzuki - że otwierasz także przez naciśnięcie guzika - a nie jak np. teraz mam w scenicu - za każda klamką fotokomórkę wykrywającą dłoń łapiącą za klamkę. Jak to pierwsze rozwiązanie - spokojnie będziesz mógł zrobić jedną albo dwie rundki w okół samochodu czy NA PEWNO jest zamknięty hihih Tylko uważaj, żeby Ci saszetka z pod pachy nie wypadła [to ŻART, żebyś się nie obraził czasem]

Jak Ci bateria padnie - zawsze jest zwykły, normalny kluczyk - tak do drzwi jak i do zapłonu (za zaślepką)

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jak chce otworzyc to tylko chwytam za klamke, wciskam przycisk i sie otwiera. Jak chce zamknac to albo uzyje pilota albo wcisne przycisk i sie zamknie. To taka opcja mi sie podoba. Bo juz myslalem ze to dziala wtedy gdy ktos oddali sie od samoxhodu i dopiero wtedy zamykanie jest aktywowane. Wydaje sie fajnym rozwiazaniem, i kluczyka nie trzeba szukac. To sie mojej zonie spodoba :)

 

Karminadel- spoko. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też moje kiedyś pytanie o ilość kluczyków. Bo np. w suzuki dają jeden, a drugi tylko do awaryjnego otwierania. A w scenicu karty są dwie - jedna gdzieś u zony w torebce ( iznajdż teraz hahahah) druga u mnie w spodniach, a zimą w kurtce. I kto z nas chce auto podchodzi i jedzie. Dobrze, że tu nissan nie przyoszczędził i są dwa.

 

A tak mi się filmik z tym zamykaniem zaraz skojarzył - dziadziuś ma niezłą fazę - a potem mu z pod marketu i tak auto zarobią hehehe

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rytuały obserwuję na co dzień jak stoję pod molochem :D

Mam już upatrzonego gościa,co zawsze podjeżdża w poniedziałki i jak zamknie to jeszcze zza drzwi sklepu obserwuje czy aby coś ...ktoś... :D

A ma starą Corsę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ! ...ale  gościu " jaki przebieg " ma (w nogach) !   :) Teraz odkupując auto od takiego pana trzeba sprawdzić czy aby zamków nie "pozarzynał" bo na resztę podzespołów .... czasu mu zabraknie ! ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy taki "guziczek" jest moze przy bagazniku? Biore cos z bagaznika i nie chcialbym jeszcze lazic do przodu zeby samochod zamykac, bo juz wiem, ze w tylnych drzwiach tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. I to w zasadzie oprócz odpalania bez wyciągania kluczyka , najfajniejsza funkcja.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...