Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyłącznik krańcowy pokrywy silnika J10


Miralon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj trochę przez przypadek zauważyłem, ze w qq 1.6 benz. nie ma wyłącznika pod pokrywą silnika tzw. krańcówki wykorzystywanej np. na potrzeby sygnalizacji niezamkniętej pokrywy dla centrali alarmu. Natomiast w 1.6dci już taki wyłącznik jest (w pobliżu korka zbiornika płynu do spryskiwaczy). Jest ale po co? Otwarta pokrywa nie jest pokazywana na wyświetlaczu, nie powoduje on też włączenia czy wyłączenia oswietlenia wnętrza. Nawet alarm 'nie widzi' stanu tego wyłącznika i niezależnie od jego stanu uzbraja się i rozbraja tak samo. Czy u Was też ten wyłącznik jest i też do niczego nie jest wykorzystywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

U mnie w ubiegłym roku zaśniedziała ta krańcówka nie wiem jak się ma to do oświetlenia wnętrza, czy czujnika klapy, ale na pewno nie działał prawidłowo alarm. Okazało się że po włączeniu alarmu mogłem normalnie otworzyć maskę i alarm nie działał "nie wył". Dałem trochę WD-40 "rozruszałem go " i śmiga. Był przyblokowany o jakieś 4mm i nie działał. Po "rozruszaniu " alarm działa prawidło. Oświetlenie sprawdzę przy okazji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy mówisz o oryginalnej krańcówce Nissana (takiej "potężnej" w gumowanej obudowie i przypiętej oryginalną kostką do instalacji auta). Bo ja o tę pytam. Postaram się jutro zrobić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy mówisz o oryginalnej krańcówce Nissana (takiej "potężnej" w gumowanej obudowie i przypiętej oryginalną kostką do instalacji auta). Bo ja o tę pytam. Postaram się jutro zrobić zdjęcie.

 

Witaj, nie nie.

Mówię o takiej "delikatnej cieńkiej" z lewej strony pod maską niedaleko wlewu do płynu spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...