Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z tylnym światłem przeciwmgielnym qq lift


clonad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie działa mi tylne światło przeciwmgielne. 

 

Sprawdziłem żarówkę, jest dobra! (wymieniłem)

 

Sprawdziłem miernikiem napięcie- BRAK

 

Po włączeniu świateł kontrolki na desce rozdzielczej świecą!

 

Po sprawdzałem bezpieczniki w wszystkich skrzynkach, są całe !?( nie wiem który jest odpowiedzialny za tył bo w rozpisce znalazłem tyko przód)

 

Proszę o jakieś koncepcje co może być przyczyną tej awarii. Co powinienem jeszcze sprawdzić?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem tylko w przewodach w lampie ale sprawdze jeszcze plus do masy i dam znać.


sprawdzałem napięcie do masy i też nic :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarach kontrolka od p/mgłowego tylnego działa gdy przekręcisz włącznik?

Jeśli tak to eliminuje usterkę manetki .

Wszystkie konektory dobrze zaciśnięte / wsunięte ?

Przy aku są 3 bezpieczniki któryś z nich odpowiada za światła w tyle auta? , gdzieś o tym czytałem ,ale nie mogę znaleźć !

Skoro sprawdziłeś wszystko tak jak piszesz i jesteś w 100% pewien bezpieczników ,żarówki , włącznika i połączeń ....zostaje przedzwonić (+) od lampy do włącznika ?

Czy to światło jest na przekaźniku , może cewka ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawdopodobnie bezpiecznik na tył będzie opisany Tail Lamp.

Co do samych bezpieczników,potrafią wyprowadzić z równowagi a to dla tego,że widać że jest cały...a on jest przepalony nad nóżką i kaplica.Jeżeli + nie dochodzi do lampy to miernik( najlepiej omomierz) na końcówkę kabla i drugi koniec do skrzynki bezpieczników,po nitce do kłębka .Może w ten sposób coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie z bezpiecznikami kicha !

Na oko dobry , jak nie przedzwonisz to pewności nie ma .

Tail lamp odnosiłoby się do wszystkich świateł z tyłu , a chyba powinno być , tail fog lamp ? 

Jacko29  a kontrolka świateł w zegarach będzie przed bezpiecznikiem czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed.

Przynajmniej tak mi się wydaje jak grzebałem trochę w Note...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zasialnie tylnego przeciwmgłowego światła odpowiada kabel w wiązce koloru żółtego. Wiązka idzie po lewej stronie wewnątrz bagażnika. Sprawdz czy gdzieś tam nie ma problemu. A masz może instalację haka?

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy mają się następująco:
1.Wszystkie bezpieczniki jakie są dostępne w qq z dzwoniłem miernikiem i są całe.
2. Myślę że przekaźnik odpowiedzialny za p.mglowe jest w porządku bo zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej po przekręceniu manetki. (Chociaż nie wiem który to jest).
3. Przeciwmgłowe przednie są w porządku.
4. Oczywiście posiadam instalacje haka do przyczepy. (Ale jeszcze nie sprawdzałem czy w gniezdzie mam prąd dla tych świateł - jutro to zrobię.)
Czy ktoś może posiada instalację elektryczną do qq ?
A głównie interesuje mnie gdzie zaczyna się przewód od tylnego światła p.mgielnego bo chciałbym przedzwonić miernikiem instalację od początku do samej lampy.
Może uda mi sie znaleźć przerwę w układzie .

Edytowane przez clonad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz problem z tym światłem przez instalcję haka. Przy montażu instalacji haka należy się dodatkowo wpiąć w przewód oryginalnej inatalacji i to może być powód Twoich problemów. Pozstale światła mają połączenia na kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj podłączyłem przyczepę i okazało się że w przyczepce światło przeciwmgłowe działa .

Myślę że problem tkwi w przerwie prądu gdzieś pobliżu kostki elekt. haka.

Ponieważ przewód z lampy do gniazda haka jest ze sobą powiązany. (Jeszcze nie wiem gdzie owe połączenie znajduje się). Nie posiadam schematu elekt. świateł Qashqai'a.

Poszukam i napiszę czy udało rozwiązać problem.

Ps. Mam nadzieję że nie będę musiał rozbierać połowy samochodu :) Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Witam ponownie!

Problem z moim światłem rozwiązany :)

Przyczyną było gniazdo przyczepy :

*posiadam europejskie gniazdo przyczepy z wyłącznikiem światła przeciwmgłowego ( 8 styk), gdzie właśnie ten wyłącznik uległ korozji i rozłączył światło przy samochodzie.

Wymieniłem gniazdo na nowe i pożegnałem problem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam !!

Edytowane przez clonad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...