Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odpowietrznik zbiornika paliwa


Coyote024

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Np R51 2.5d jest jakiś odpowietrznik w korku np,czy nad zbiornikiem? Ost zaczęło mnie to nurtowac bo co odkrecam korek to jest dość długie syczenie, wiem ze w zbiorniku wytwarza się podciśnienie ale żeby aż tak? I zbiornik jest wklesly!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w R51, ale w 90% korków jest odpowietrznik. A co do podciśnienia to naprawdę musiało by być duże,żeby spowodować wklęśnięcie zbiornika. Spróbuj nie dokręcać korka do końca, będzie miał większy dopływ powietrza, ja u siebie tak robię i nawet latem syczenia brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w R51 może zapalić się Check Engine jak nie dokręcisz korka. Raz tak miałem. Z baku idzie w stronę wlewu wąż wentylacyjny. Ja zawsze dokręcam wlew do kliknięcia i tankuję do pełna. Fakt podczas otwierania korka słychać podciśnienie ale nie jest ono na tyle duże aby bak robił się wklęsły. Wejdź pod samochód i zobacz co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie odpowietrzanie a pochłanianie oparów benzyny . Pytanie jak syczy przy odkręcaniu ? Wysadza korek czy zasysa powietrze ? Jeśli zasysa to prawidłowo . Zgodnie z wymogiem euro 2, opary z baku nie mogą wydostawać się do atmosfery, muszą zostać zgromadzone , odessane i spalone w silniku . Z baku będzie biegł cienki wężyk do filtra węglowego który gromadzi opary . dalej wężykiem leci do komory silnika przez elektrozawór i do kolektora ssącego za przepustnicą . w pewnych warunkach komputer silnika otwiera elektrozawór i po przez podciśnienie w kolektorze zasysane są zgromadzone opary i spalone tak jak normalne paliwo . zbiornik oparów może być różnie zlokalizowany . Gdzie jest w R51 nie wiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baku do systemu EVAP jest osobny wąż. Ale jeśli byłby z nim problem to ECM silnika zarejestruje usterkę. Zbiornik powinien znajdować się po prawej stronie z tyłu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat dotyczy (jak mniemam) 2.5 dizla więc ropa nie paruje jak benzyna więc i system pochłaniania opar paliwa nie jest stosowany w dieslach.

Jeśli chodzi o odpowietrznik to takowy jest, wyciągałem bak i na 99% wiem ze znajduje się w okolicy lewego tylnego koła, najlepiej opuscic zapasowe koło , wczołgac się pod kofer i poszukać przewodu zakończonego odpowietrznikiem.

Najlepiej wpiąć się do niego z kawałkiem weżyka , odkręcic korek z baku i sprawdzic dmuchająć czy jest drożna ta rurka.

Oczywiscie mogę się mylić , pamięc zawodna jest... ;-)

Być moze odpowietrznik jest zatkany błotem i w miarę ubytku paliwa nie zaciąga powietrza do baku, i stąd te podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć

Podpinam się 

 

Panowie, temat dotyczy (jak mniemam) 2.5 dizla więc ropa nie paruje jak benzyna więc i system pochłaniania opar paliwa nie jest stosowany w dieslach.

Jeśli chodzi o odpowietrznik to takowy jest, wyciągałem bak i na 99% wiem ze znajduje się w okolicy lewego tylnego koła, najlepiej opuscic zapasowe koło , wczołgac się pod kofer i poszukać przewodu zakończonego odpowietrznikiem.

Najlepiej wpiąć się do niego z kawałkiem weżyka , odkręcic korek z baku i sprawdzic dmuchająć czy jest drożna ta rurka.

Oczywiscie mogę się mylić , pamięc zawodna jest... ;-)

Być moze odpowietrznik jest zatkany błotem i w miarę ubytku paliwa nie zaciąga powietrza do baku, i stąd te podciśnienie.

Potwierdzam. 

mam to dokładnie przerobione. Zbiornik zrobił się wklęsły i tak już zostało. Niczemu to nie przeszkadza. Poprzez wiecznie niedopowietrzony zbiornik miałem zasysanie powietrza do zbiornika i przy tankowaniu pod korek nigdy mi nie pokazywał fulla na wskaźniku. Po przeczyszczeniu w serwisie wszystko OK. Podobno wrzucili jakiś patent z sitkiem aby nie dochodziło do podobnego zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...