Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuleje wahacza tylnego


labs4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wymieniał ktoś tuleje wahaczy tylnych w swoim r51?. Zauważyłem ostatnio że z tyłu zdziera mi opone od wewnętrznej strony. Na stacji diagnostycznej powiedzieli mi że są zużyte tulejki wahacza. Jestem ciekaw czy samemu idzie to zrobić.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście iz mozna to zrobić, mozesz kupic tuleje gumowe bądz zamienniki poliuretanowe...

nie wymieniałem jeszczem, mozna to zrobić na dwa sposoby na "śrubę" lub na prasie hydraulicznej

oczywiście aby nie było zbyt różowo na "srubę" mozna by wymienic te tuleje bez wyciągania całego wahacz, natomiast robiac to na prasie jest znacznie prostsza robota ale.... mozesz mieć problemy z wyjęciem srub z sworzni jak i ich samych...

Ja musiałem grzać piastę aby wyjąć tę śrubę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olkuszu mają komplet 10 tulei za 500zł, to poliuretan o twardości 85sha. Wymieniałem we własnym zakresie. Największy problem to odkręcenie śrub regulujących. Ukręciłem dwie. Więc najpierw zaopatrz się w śruby i jazda. Wymiana jest banalnie prosta. Więcej zabawy z wyciągnięciem starych tulei z jarzma wahacza. Ogólnie polecam, w poprzedniej terenówce zrobiłem na poliuretanie 120tyś km. i autko bez luzów zmieniło właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jaka jest

 

W Olkuszu mają komplet 10 tulei za 500zł, to poliuretan o twardości 85sha. Wymieniałem we własnym zakresie. Największy problem to odkręcenie śrub regulujących. Ukręciłem dwie. Więc najpierw zaopatrz się w śruby i jazda. Wymiana jest banalnie prosta. Więcej zabawy z wyciągnięciem starych tulei z jarzma wahacza. Ogólnie polecam, w poprzedniej terenówce zrobiłem na poliuretanie 120tyś km. i autko bez luzów zmieniło właściciela.

Jestem ciekaw jaka jest wytrzymałość tych poliuretanowych. Rozumiem że 5 tulejek idzie na strone .Myślałem że 4. 2 tulejki na wahacz Na allegro widzę że są takie tulejki po 120 pare zeta za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od kilku tyś. km mam poliuretan z przodu i żadnych luzów. Jak już pisałem wcześniej mając Pajero Pinin zrobiłem 120tyś na poliuretanie czerwonym (chyba 75 sha) i zero luzów. cena jest śmieszna za to samo w gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...