Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk przy odpalaniu 1.5 dci


legand
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Note'a już 2 lata i nie mam z nim żadnych problemów, ale pewna rzecz nie daje mi spokoju- zresztą zwraca to uwagę wszystkich moich znajomych. Otóż przy odpalaniu mój notek brzmi jak benzyniak a nie jak diesel. Kręci ok 2-3 sek i słychać przy tym dźwięk jakiejś maszynki. Nic się z nim nie dzieje, odpala bez problemu przez całe 2 lata. Wymieniam systematycznie wszystkie filtry, oleje itp. Tylko za każdym razem jak z kimś jadę to pada pytanie "a co on Ci tak odpala dziwnie ?". Nawet mi mechanicy zwracają uwagę. Czy Wy też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina rozrusznika?Często zdarzało się w Note,że rozrusznik siadał po dwóch trzech latach i to nie elektryka tylko tuleja w przedniej części.Valeo poszło na taniznę i zamiast łożyska igiełkowego(do nabycia u tych co zajmują się rozrusznikami koszt ok 5,6 zł) dawało tulejkę w miejscu gdzie jest najbardziej obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina rozrusznika?Często zdarzało się w Note,że rozrusznik siadał po dwóch trzech latach i to nie elektryka tylko tuleja w przedniej części.Valeo poszło na taniznę i zamiast łożyska igiełkowego(do nabycia u tych co zajmują się rozrusznikami koszt ok 5,6 zł) dawało tulejkę w miejscu gdzie jest najbardziej obciążony.

Prawdopodobnie to rozrusznik. Ale nie mam z tym żadnych problemów. Wszystko chodzi jak w zegarku...tylko ten dziwny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty posiadasz go 2 lata, a ile ma lat/przebiegu? I dlaczego to Ci przypomina start benzyny? Może to dźwięk nie odbijającego bendixa,ale to by stwierdził każdy mechanik , a ty mówisz że mechanik to słyszał.To jest tylko podczas kręcenia rozrusznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty posiadasz go 2 lata, a ile ma lat/przebiegu? I dlaczego to Ci przypomina start benzyny? Może to dźwięk nie odbijającego bendixa,ale to by stwierdził każdy mechanik , a ty mówisz że mechanik to słyszał.To jest tylko podczas kręcenia rozrusznikiem?

Auto jest z 2007 roku, przebieg 120tys. Tak, tylko przy kręceniu jest dźwięk takiej maszynki, jakby odpalał benzyniak. Potem jak odpali to normalny tyrkot diesla. Jak dotąd się tym nie przejmowałem, ale ostatnio wymieniałem wszystkie filtry, oleje itp u mechanika no i pytał się czy te silniki tak mają, że wydobywa się taki dźwięk. Nie wiedziałem co mu powiedzieć, bo nie słyszałem innego note'a nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagrań to i wystaw link np.Youtube.Dla mnie przy sprawnym rozruazniku, nie ma różnicy przy odpalaniu benzyna czy diesel.Różni się dźwiękiem pracy ale to po odpaleniu.Więc albo szoryje łożysko(co sugeruje Jacek),albo bendix. Ale oba objawy bezbłędnie wychwycił by średnio rozgarnięty mechanik.Jeśli dźwięk jest nadal choćby krótko po puszczeniu kluczyka ,przyczyna jest inna.Dlatego przydało by się nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagrań to i wystaw link np.Youtube.Dla mnie przy sprawnym rozruazniku, nie ma różnicy przy odpalaniu benzyna czy diesel.Różni się dźwiękiem pracy ale to po odpaleniu.Więc albo szoryje łożysko(co sugeruje Jacek),albo bendix. Ale oba objawy bezbłędnie wychwycił by średnio rozgarnięty mechanik.Jeśli dźwięk jest nadal choćby krótko po puszczeniu kluczyka ,przyczyna jest inna.Dlatego przydało by się nagranie.

No właśnie miałem pisać, że jakoś wieczorem po pracy albo jutro z rana nagram i wrzucę na Youtube i byłbym wdzięczny za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to nie był taki dźwięk

 

Nie nie :-) to kwestia pewnie rozrusznika. Nie wiem jak nazwać ten dźwięk, ale tak jakby ktoś włączył jakiś mikser, albo jakąś maszynkę do mielenia przy starcie. Może to jest normalne, ale wolę dopytać tutaj- wtedy będę spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie na pewno łożysko/bendix rozrusznika co świadczy o jego zużyciu i nie jest to "normalne" Panewka to metaliczny dźwięk (stukanie)słyszany wyraźnie z dołu silnika i narastający przy "gazowaniu" .Dar nie straszkolegi ;)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na necie taki filmik:

http://w665.wrzuta.pl/film/9lYpKJzfueg/keeway_rozrusznik_problem_pomocy

Jeśli chodzi Ci o taki dźwięk to też nie jest to mój silnik :-) Najlepiej będzie jak zrobie film, więc poczekajmy, bo może zrobiłem zamieszanie, a problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poza dziwnym dźwiękiem wszystko jest Ok.! To także stawiał bym, podobnie jak większość moich przedmówców, na rozrusznik a w rzeczy samej na tuleję wstawiana miast łożyska. A swoją droga dobrzy są ci mechanicy co pytają o ten dziwny dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak ślizgający się przy rozruchu pasek klinowy alternatora,ew.wspominana tulejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik.....podobny świst miałem w Mercu W201 :) i rozrusznik do regeneracji.

Zrobili za parę groszy i przestało "świszczeć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo piszczy na tulejce albo na pasku.

Otwórz maskę poproś kogoś o odpał i posłuchaj gdzie to piszczy .Jak będzie to pasek ,to szybko zlokalizujesz jak nie to tulejka i naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...