Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opis bezpieczników primera p12


Gość 24i605
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witamy kolegę.

Najpierw powinieneś się zapoznać z tematem --- Dlaczego warto uzupełnić profil.

Primer trochę jest.............................

Prócz tego zerknij na post wyżej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem kobietą a nie mężczyzną,

2. Napisałam w temacie P12 - czyli moje auto to Primera P12 ale dla spokoju uzupełniłam, mam nadzieję że wystarczy

3. W poście wyżej nie ma dokładnej odpowiedzi na moje pytanie - dokładnie chodzi o oznaczenie "HID LH" oraz "HID RH"... A i FR FOG LAMP ?

 

Czyli mam rozumieć że:

H/L RH to lewe światło mijania i drogowe
H/L LH to prawe światło mijania drogowe

 

Niestety te oznaczenia to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matiii1986

1. Jestem kobietą a nie mężczyzną,

2. Napisałam w temacie P12 - czyli moje auto to Primera P12 ale dla spokoju uzupełniłam, mam nadzieję że wystarczy

3. W poście wyżej nie ma dokładnej odpowiedzi na moje pytanie - dokładnie chodzi o oznaczenie "HID LH" oraz "HID RH"... A i FR FOG LAMP ?

 

Czyli mam rozumieć że:

H/L RH to lewe światło mijania i drogowe

H/L LH to prawe światło mijania drogowe

 

Niestety te oznaczenia to dla mnie czarna magia.

FR FOG LAMP to przednie światła przeciwmgielne :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem kobietą a nie mężczyzną,

2. Napisałam w temacie P12 - czyli moje auto to Primera P12 ale dla spokoju uzupełniłam, mam nadzieję że wystarczy

 

 

1- Przepraszam 526.gif , lecz jak zauważyłaś na forum jest więcej mężczyzn niż kobiet, więc to był powód pomyłki.

2- Co prawda widziałem że był wpis P12, a wpis KOBIETA mi umknęło.

 

Tutaj muszę zaznaczyć że np. rodzaj silnika ma duże znaczenie na rozmieszczenie przekaźników i bezpieczników /choć bezpieczniki często już są opisane/.

 

Łatwiej Ci będzie koleżanko jak sama sprawdzisz. Niczego w tym nie popsujesz ani  nie spalisz.

U mnie, lecz silnik 2,2 Dci i Tino /lecz Tino praktycznie to samo co P12 i N16/, jest tak.

Dwa pierwsze po lewo - to lewe i prawe światło mijania.

Trzeci bezpiecznik, to halogeny przednie

W środkowym rzędzie mam  jeden bezpiecznik do pozycji przód i tył oraz p/mgielny tylny.

 

Napisałem że możesz sama to sprawdzić /może poprzednik robił jakieś zmiany/ więc sama będziesz wiedziała co masz i gdzie.

-Włącz najpierw wszystkie światła i obejdź samochód w koło aby sprawdzić czy wszystko działa;

-Następnie wyłącz wszystkie światła;

-Potem wyjmij pierwszy bezpiecznik;

-Włącz ponownie wszystkie światła i sprawdź którego brakuje - jeśli ustalisz, to wsadź bezpiecznik na swoje miejsce i zobacz czy światło "powróciło".

--Tak analogicznie postępuj z następnymi zaznaczonymi przez Ciebie bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15A....H/L LH - Lewa przednia lampa ( chyba postojowa) L od "left" ang. = lewy

15A....H/L RH - Prawa przednia lampa... R od "right" = prawy

FR FOG LAMP - Lampy / światła przednie przeciwmgielne

 

HID, to do lamp xenonowych

 

Gdy staniesz naprzeciwko samochodu - patrz odwrotnie...

Opis jest "od środka" lewa , po lewej kierownica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Przepraszam 526.gif , lecz jak zauważyłaś na forum jest więcej mężczyzn niż kobiet, więc to był powód pomyłki.

2- Co prawda widziałem że był wpis P12, a wpis KOBIETA mi umknęło.

 

Tutaj muszę zaznaczyć że np. rodzaj silnika ma duże znaczenie na rozmieszczenie przekaźników i bezpieczników /choć bezpieczniki często już są opisane/.

 

Łatwiej Ci będzie koleżanko jak sama sprawdzisz. Niczego w tym nie popsujesz ani  nie spalisz.

U mnie, lecz silnik 2,2 Dci i Tino /lecz Tino praktycznie to samo co P12 i N16/, jest tak.

Dwa pierwsze po lewo - to lewe i prawe światło mijania.

Trzeci bezpiecznik, to halogeny przednie

W środkowym rzędzie mam  jeden bezpiecznik do pozycji przód i tył oraz p/mgielny tylny.

 

Napisałem że możesz sama to sprawdzić /może poprzednik robił jakieś zmiany/ więc sama będziesz wiedziała co masz i gdzie.

-Włącz najpierw wszystkie światła i obejdź samochód w koło aby sprawdzić czy wszystko działa;

-Następnie wyłącz wszystkie światła;

-Potem wyjmij pierwszy bezpiecznik;

-Włącz ponownie wszystkie światła i sprawdź którego brakuje - jeśli ustalisz, to wsadź bezpiecznik na swoje miejsce i zobacz czy światło "powróciło".

--Tak analogicznie postępuj z następnymi zaznaczonymi przez Ciebie bezpiecznikami.

 

Haha wybaczam :)

Dzięki za pomoc :) Piszę tutaj w sumie w imieniu ojczulka ponieważ chce on halogeny podłączyć i nie wie co jest do czego, nie zna się na angielskim w ogóle a ja nigdy nie miałam styczności z bezpiecznikami i ich opisami. Ogólnie kombinowaliśmy z włączaniem i wyłączaniem świateł. Samych halogenów nie mamy podłączonych, jest to w planach, tata jakimiś specjalnymi narzędziami coś mierzy i szuka co do czego jest (nie pytajcie mnie o co chodzi dokładnie bo nie oriętuje się aż tak bardzo :D). Istnieje podejżenie że brakuje przekaźnika...

W razie czego będę się już pytac o te halogeny w innym temacie. Informacje jakie mi podaliście przekażę ojczulkowi i niech sobie wszystko rozkminia :)

Ps kocham załatwiać coś za kogoś hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam klubowiczów

mam pytanie ? w moim nissanie p12 1,9 dci klema plusowa ma bezpieczniki ..jeden mi padła ..ten pojedyńczy  czy się go wymienia ? a jak nie to co z nim zrobić żeby był dobry :) pozdro i czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...