Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 dig tekna , prawie full wypas, bo tylko z czarnymi siedzeniami. Miałem od 20 stycznia br. (termin odbioru auta) problem z brzęczeniem (głównie przy przyspieszaniu) po prawej stronie z przodu, ale po 3 wizytach w aso w końcu to rozwiązali. Teraz po cichu ( nie powiadamiam aso) próbuję narzekać (wysłuchuje żona i koledzy) na hałas przy jeździe po kostce brukowej (zimówki 16 cali). Brzęczy cały prawy tył (szyby, bagażnik), czasami aż wpada w rezonans. Na asfalcie cicho na szczęście. Chyba muszę jakąś taśmą izolacyjną pouszczelniać elementy wyposażenia bagażnika. Jak zrobię , to opowiem czy dało jakiś efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos narzekania nie potrafię przyzwyczaić się do miękkiego zawieszenia J11. Przy dużej prędkości na łuku cały czas mam poczucie, że zaraz mogę wypaść z toru jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos narzekania nie potrafię przyzwyczaić się do miękkiego zawieszenia J11. Przy dużej prędkości na łuku cały czas mam poczucie, że zaraz mogę wypaść z toru jazdy...

Chyba za wolno jeżdżę bo mam wrażenie, że J11 trzyma się drogi jak przyspawany (180 na prostej, ale musiałem zwolnic bo żona zauważyła i poprosiła, żebym testował auto bez niej). Dla mnie zawieszenie ok, a przesiadłem się z hondzi civic 1,8 l sedan, która teraz wydaje mi się samochodem sportowym  :dribble: , ale w J11 czuję się pewniej na drodze.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie chciałem się przywitać - właśnie kupiłem nowego QQ więc witka wszystkim ;)

 

 

Co prawda odbieram auto za tydzień, ale wczoraj już dojechało do mojego dealera i miałem okazję sobie pooglądać , tak więc w kwestii wcześniejszych postów :

młodafoka... taki sam jak mój !!!!!!!!!!!! chyba jednak będę odbierać nie jak BASZA z gestem tylko jak Polak ....z czujnikiem :angry::spell:

 

hehe, ja to mam szczęście bo wybrałem inny kolor więc na pewno nie mój :D .

Poza tym sprawdziłem wczoraj lakier metodą "kurzową".

 

Stwierdziłem że auto ma równą ilość kurzu od stania na parkingu nissana w każdym miejscu (tak tak - załapałem się na wyprzedaż rocznika), nawet kupki ptaków równomiernie rozłożone, spadały na moją nową Kaśkę  od góry najprawdopodobniej pod kątem około 85 stopni więc tam gdzie stał wiatry nie hulały aż tak (ponoć przyjechał ze Stolycy ) :D

 

W każdym razie właśnie go (ją?) pucują w aso więc później już bym tego organo(ornito?)leptycznie tego nie potwierdził :D , a w tym przytoczonym przypadku to ptaszki za przeproszeniem sr*ją na tył autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sph3r3, gratuluję zakupu - taka sama wersja jak u mnie. Oczywiście pokaż autko jak już odbierzesz.

Przy odbiorze sprawdź dokładnie stan lakieru po tych ptasich kupkach, czy nie zostały ślady, bo Qq jak wszystkie nowe auta ma strasznie delikatny lakier.


 Teraz po cichu ( nie powiadamiam aso) próbuję narzekać (wysłuchuje żona i koledzy) na hałas przy jeździe po kostce brukowej (zimówki 16 cali). Brzęczy cały prawy tył (szyby, bagażnik), czasami aż wpada w rezonans. Na asfalcie cicho na szczęście. Chyba muszę jakąś taśmą izolacyjną pouszczelniać elementy wyposażenia bagażnika. Jak zrobię , to opowiem czy dało jakiś efekt. 

Ja też podczas jazdy po kostce lub przy ruszaniu z niskich obrotów słyszę jak niektóre części drzwi od kierowcy wpadają w rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam niedługo odebrać moje nowe autko i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy odbiorze go od dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam niedługo odebrać moje nowe autko i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy odbiorze go od dilera.

Znajdz watek "Odbior qq od dilera" tam znajdziesz interesujace cie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz watek "Odbior qq od dilera" tam znajdziesz interesujace cie informacje.

 

a poza tym to zwróć uwagę na kurz czy jest równomiernie nim pokryty , oraz czy kupa ptasia na zadzie nie występuje bo to wskazywać może na tą sztukę z greckiego importu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hehe, ja to mam szczęście bo wybrałem inny kolor więc na pewno nie mój :D .

Poza tym sprawdziłem wczoraj lakier metodą "kurzową".

no chyba że przemalowali całego:)

a tak na poważnie to miłej jazdy ja dalej czekam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że przemalowali całego:)

a tak na poważnie to miłej jazdy ja dalej czekam:(

 

to co Ty za wersję zamówiłeś ,że aż tyle musisz czekać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-tec 1,2 z panoramą z 2015 w kolorze biała perła
nic specjalnego
Ale jak dzwonilem np Chorzowa to tez mowili o terminie ok 20.04.2014  ze moze byc wczesniej ale moze być i poźniej.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-tec 1,2 z panoramą z 2015 w kolorze biała perła

nic specjalnego

Ale jak dzwonilem np Chorzowa to tez mowili o terminie ok 20.04.2014  ze moze byc wczesniej ale moze być i poźniej. :(

 

widocznie dobrze w białym kolorze się sprzedają - a tak na poważnie to pewnie gdzies bys znalazł od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na po­zy­cji 9. zna­lazł się, chęt­nie ku­po­wa­ny rów­nież w Pol­sce, cros­so­ver Nis­san Qa­shqai. Ja­poń­ski model zy­skał w lutym 15 682 no­wych na­byw­ców, co ozna­cza wzrost nie­mal o 20 proc. wzglę­dem ze­szłe­go roku.

http://moto.onet.pl/raporty/sprzedaz-nowych-samochodow-w-europie-luty-2015-r/lexzfg

 

Widać dużo ludzi czekało na początek roku aby kupić z 2015 a że biały to podobno jakieś 22 % sprzedaży wszystkich aut to i czas oczekiwania większy:)

mam przeczucie że do 10 kwietnia zadzwonią:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie pochwal się, gdy odbierzesz.

Natomiast odnośnie rocznika, to tylko w naszym dziwnym kraju zwraca się na to uwagę. Bo w cywilizowanych bardziej liczy się data pierwszej rejestracji niż rocznik.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale skoro tu mieszkam i żyję to muszę jak ,,inni" patrzyć na produkcje nie na rejestracje:)

A podobno w modelach z 2015 miało być coś poprawione audio.
Czy ktoś już rozeznał czym się różnią auta z 2015 od tych z 2014
pewnie juz mają uszczelnione lusterka seryjnie 
i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o audio, to chyba skończyło się na razie na obietnicach.

Z tym uszczelnieniem lusterek, to z kolei dziwna sprawa. Bo dużo egzemplarzy QQ z zeszłego roku pozbawionych jest tego problemu (mój też), a często nowsze nadal borykają się z nim.

Czyżby znów kłaniała się dokładność montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie pochwal się, gdy odbierzesz.

Natomiast odnośnie rocznika, to tylko w naszym dziwnym kraju zwraca się na to uwagę. Bo w cywilizowanych bardziej liczy się data pierwszej rejestracji niż rocznik.

sprawa jest prosta w Polsce wiekszos samochodow sprzedawana jest ze skladu (jak widac) a np. w UK musisz czekac zeby go zrobili. (sa samochody ktore mozna wyrwac od reki ale tylko te ktorych ktos nie odebral lub jako drugi wlasciciel tzw. show cars),

nikt wiec nie patrzy na date produkcji i rejestracji bo sa prawie te same ... patrzy sie natomiast na ilosc rejestracji (wlascicieli), i tak samochod zarejestrowany u dealera nawet godzine pozniej bedzie tanszy ze wzgledu na fakt ze kupujacy bedzie drugim wlascicielem (moj znajomy kupil pelna wersje CRV za 30 000 pln taniej bo samochod stal w salonie 3m-ce)

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z wyprzedaży 2014... po prostu policzyłem że za 5 lat jeżdżenia to auto będzie niewiele mniej warte niż rocznik 2015, tak więc mniej stracę niż gdybym kupił 2015 w tej chwili i wydał te 8 - 10 tysiów więcej niż wydałem (po ciężkich negocjacjach w 3 salonach nissana ;) .

A czas oczekiwania to ciekawa sprawa - mój dealer twierdził że w niecały miesiąc zalatwi mi rocznik 2015, natomiast 2014 był prawie od ręki , w tydzień się uwinęli i właśnie czeka na mnie na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna decyzja.

Po paru latach, to i tak stan techniczny ma większe znaczenie niż rocznik auta. Dorywczo pomagam koledze w sprzedaży aut, które sprowadza z Niemiec i często widzę, że starsze, ale zadbane samochody schodzą szybciej i drożej niż młodsze, ale zaniedbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze kupuje nowe z rocznika tego w którym kupuje taka rodzinna tradycja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze kupuje nowe z rocznika tego w którym kupuje taka rodzinna tradycja

Ja dokładnie odwrotnie .Wolę mieć nowe ,ale znacznie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczie....
za nowe z upustem zapłacilem jakos chyba 4000 wiecej jak z 2014 staly na salonie i jeszcze akcesoria gratis alarm, hlapacze, dywaniki, sruby zab. na fele i mata do bagażnika. Tyle moge poswiecic;-)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracajac jeszcze do mojego poprzedniego postu to jak pisalem znajomy kupil samochod CRV za 30tys mniej ale po gdzies pol roku musial robic silnik ... pewnie jak masz samochod testowy (tzw EX-DEMO) to nikt a w szczegolnosci sprzedawcy nie dba  o silnik czy inne podzespoly  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...