Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie szanowne grono. Wspominając o moim wyborze silnika nie miałem zamiaru nikogo poniżać ani krytykować że ma taki lub inną wersje. Szczerze też chciałem wybrać wersje 1,2 z oszczędności bo przyglądając się waszym wypowiedzią w zupełności wystarczy a że na trasie trochę gorzej.

Mój powód wybrania qq z silnikiem 1,6 jest dość prozaiczny. Kupuję w leasingu więć czy rata będzie o 100zł będzie większa nie robi znaczenia. Znaczenie robi czas. Na wersję Tekna trzeba czekać ok 1,5mc a z silnikiem 1,6 ok tygodnia czyli tyle ile formalności.

Nie oszukujmy się i tak mamy super AUTA (tzn ja będę miał za ok tydzień :dribble: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wróćcie na właściwe tory,bez widelcy i wybitych oczu,....Prawie 10 postów nadaje się do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cud że ja w 10h do Chorwacji zajechałem...i to z postojami!

napisz z jakiej miejscowości i gdzie na chorwacji zacumowałeś  w 10 godzin z przerwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choć nie jestem jeszcze użytkownikiem qq czytam prawie wszystko i chciałem powiedzieć że przełamaliście moje obawy co do wyboru samochodu.

Witaj Mac17, gratuluję zakupu i podziwiam Twoje zdrowe podejście, bo czytając niektóre posty, to można się zniechęcić do najfajniejszego auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :). Najlepiej podejsc do tego bez cisnienia bo pozniej przy odbiorze jest za duzo emocji i pewne rzeczy moga umknac uwadze a po podpisaniu protokolu moze byc klopot z reklamacja. Polecam tez nie zegnac sie od razu z dealerem i zrobic rundke aby sprawdzic zbieznosc kol, ja tego nie zrobilem i dostalem po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że nie ma się co na zapas stresować - po przeczytaniu forum miałem stresa że mi wcisną w salonie byle co z niedokręconymi śrubkami i masą innych awarii... niepotrzebnie się stresowałem! Więc podejdź (podjedź ?) na luzie - w końcu to tobie otworzą drzwi w salonie do wyjazdu, mi zabrakło tylko kolorowych baloników które w momencie wyjazdu powinny pofrunąć aż do nieba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole wersje "stresujaca", lepiej wypunktowac niedociagniecia na poczatku niz potem jezdzic tam i spowrotem z kazda pier**la. Gdybym mniej entuzjastycznie podszedl do tematu zaoszczedzilbym sobie sporo czasu i pieniedzy. Sprzedawcy zalezy na podpisaniu protokolu odbioru i dopoki sie tego nie zrobi beda grzecznie wspolpracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie po wyłączeniu autka i jego zamknięciu świeci się wyświetlacz główny jakiś czas bezproduktywnie potem gaśnie, świeci nadal informacja o ręcznym, zamknięta kłódka oraz mruga jakieś autko co jakiś czas i dioda alarmu - czy to normalne i czy zgaśnie to tez z czasem - nie siedziałem w garażu czekając aż wszystko zgaśnie....trzeba się napić dobrego PiFka z PINTY:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ..... wielkie dzięki za podpowiedzi

Do odbioru zostało jakieś 16h45min20sek ;)))

 

Do póki nie napisaliście miałem ochotę tylko jak najszybciej zabrać go z tej czeluści zwanej Dealerem i zabrać do domku. Teraz rozumiem że nie tędy droga. OK

Zabiorę go na małą przejażdżkę i chłodno wypunktuję pracowników

 

PS........a jak tam nie będzie czerwonego dywanu i baloników to ich o........lę i ...... wyjadę ;))))))))))))


..... 16h42min42sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napalony. WOGLE    9h04min00sek ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


Żartuję sobie. Jestem napalony i to bardzo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem bardzo napalony wczoraj odebrałem QQłkę i nie żałuję zakupu choć przytłacza mnie nawał elektroniki i brak polskiego menu :) ale w weekend to rozpykam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie po wyłączeniu autka i jego zamknięciu świeci się wyświetlacz główny jakiś czas bezproduktywnie potem gaśnie, świeci nadal informacja o ręcznym, zamknięta kłódka oraz mruga jakieś autko co jakiś czas i dioda alarmu - czy to normalne i czy zgaśnie to tez z czasem - nie siedziałem w garażu czekając aż wszystko zgaśnie....trzeba się napić dobrego PiFka z PINTY:)

Klimek,większość pogaśnie samo,ale zostanie mrugająca dioda alarmu i mrugajacy samochodzik na desce

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek,większość pogaśnie samo,ale zostanie mrugająca dioda alarmu i mrugajacy samochodzik na desce

Ten mrugający samochodzik (jesli masz I-key, czyli startujesz samochód naciskając przycisk Start-Stop) informuje Cię, że masz działający im mobilajzer. Dioda alarmu zaś (jak ją montowałeś w seriwisie i jest to alarm firmy Cobra) jest także aktywatorem alarmu (wprowadzasz tam kod do aktywacji/dezaktywacji, który masz podany) w sytuacjach np. odłączenia akumulatora. Ilość zaś mrugnięć tej diody (po otwarciu drzwi, a przed uruchomieniem auta, które czyści pamięć) w przypadku jakiegość obcego działania informuje Cię o charakterze tego działania, np. próba nieautoryzowanego otawrcia drzwi, maski, etc.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam panowie Wasze posty i zachodzę w głowę czy dokonałem dobrego wyboru. Przesiadamy się całą rodzinką z Mondeo z 2008 roku z silnika 2.0 TDCI 140 KM na QQ 1.6 DIG-T. Podczas jazdy u dilera miałem mieszane uczucia. Zupełnie inna charakterystyka silnika (z uwagi na rodzaj paliwa)  i inne właściwości jezdne. Autko miało być do jazdy miejsciej ale brana pod uwagę była również Mazda CX5 z nowym silnikiem 2.5 litra benzyna o mocy 192 KM. Tyle że Mazda przegrała z uwagi na zbędny napęd 4x4 k tóry do jazdy po mieście się nie porzydaje a szkoda przepłacać. Czy ktoś z Was użytkował podobne atuo z silnikiem diesla i przesiadł się na tą beznynę ? Jeżli tak to jakie są subiektywne odczcucia po przesiadce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z volvo v50 z silnikiem w zasadzie identycznym co w Twoim mondeo. No cóż trzeba się przyzwyczaić bo pomimo iż jest niby ponad 160 koni do dyspozycji to diesel i tak daje wrażenie większej dynamiki w całym zakresie prędkości. Aczkolwiek jak się chce to da się w miarę sprawnie przyśpieszać - wkręcając go powyżej 3000 obrotów. Pali jak to benzyna - więcej, ale jest trochę ciszej i mniejsze wibracje. Auto generalnie jest fajne, ale jak na razie to cały czas mam sentyment do volvo - jakoś moim zdaniem był lepiej wykonany, sprawiał solidniejsze wrażenie, i moim zdaniem lepiej się prowadził. Ale może to tylko moje trochę mylne odczucia po przesiadce??? Ogólnie rzecz biorąc jeżeli QQ będzie w miarę bezawaryjny i trwały to jest to fajne auto (a osiągi pewnie będzie można trochę podnieść :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z Passata 2.0 TDI 170 KM. Bez żalu. :D

Zauważ, że mam silnik 1.2, a mimo to bez żalu. :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki colins, trochę mi ulżyło... za to zdaję sobie sprawę, iż materiały użyte do spasowania w obu przypadkach to może nie przepaść ale "macając" w nowej QQ ich jakość do tego co jest w satrym mondku to trochę będzie żal. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia natomiast chaddy  mnie utwierdza wtych rozterkach i ma odczucia, których i ja się trochę obawiam. Jak ktoś stwierdził, iż serecem samochodu  jest jego silnik (zgadzam się w 100%) ,ale zawsze jest jeszczcze zdrowie, które ma wpływ na odczuwanie pracy serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam panowie Wasze posty i zachodzę w głowę czy dokonałem dobrego wyboru. Przesiadamy się całą rodzinką z Mondeo z 2008 roku z silnika 2.0 TDCI 140 KM na QQ 1.6 DIG-T. Podczas jazdy u dilera miałem mieszane uczucia. Zupełnie inna charakterystyka silnika (z uwagi na rodzaj paliwa)  i inne właściwości jezdne. Autko miało być do jazdy miejsciej ale brana pod uwagę była również Mazda CX5 z nowym silnikiem 2.5 litra benzyna o mocy 192 KM. Tyle że Mazda przegrała z uwagi na zbędny napęd 4x4 k tóry do jazdy po mieście się nie porzydaje a szkoda przepłacać. Czy ktoś z Was użytkował podobne atuo z silnikiem diesla i przesiadł się na tą beznynę ? Jeżli tak to jakie są subiektywne odczcucia po przesiadce ?

Jak Ty wybrales QQ 1.6 do jazdy po miescie fiu fiu, to lubisz sobie gaz nacisnac :drivingauto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za QQ na starcie można rzeczywiście być troszkę rozczarowanym pewnymi niedoróbkami czy brakami. 

Auto robione tak by sprawiało pierwsze dobre wrażenie, bo ma ładną deskę rozdzielczą, wygodne fotele i dobrą ergonomię. Wystarczy jednak zapuścić nura niżej bądź do tyłu by odkryć twarde plastiki, braki montażowe czy wyposażeniowe.

Mimo wszystko uważam, że jest więcej plusów niż minusów.

A silnik 1.6 da Ci sporo frajdy, bo podstawowemu 1.2 jednak czasem mocy trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze Qashqai-a New Generation nie doczekałem się na model 1.6 DIG-T i wybrałem 1.2 DIG-T. Ważąc wszystkie za i przeciw zastanawiałem się też nad 1.5 dCi. Dzisiaj (14kkm) jestem zadowolony z wyboru.

 

A jak to było/jest u Was? :)

 

Zapraszam do głosowania i komentowania.

Miałem i mam dalej 1.6 -2007 -wystarczał .Teraz 1.2 zaskakująco -działa i po przejechaniu liścia nie wali w kręgosłup ,dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale umówmy się  - QQ 1,6 to jakąś wyjątkową wyścigówką raczej nie jest, jego osiągi określiłbym jako wystarczające do bezstresowej jazdy, ale i tak chętnie bym go lekko podkręcił.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...