Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

kierownica super :)

 

niewielkim kosztem poprzez zmianę zderzaków auto wygląda jeszcze lepiej

 

szkoda ,że to tylko koncept bo znając Nissana nie wejdzie do sprzedaży bo "byłby za drogi"

 

a tak na marginesie z informacji nieoficjalnych to każdy klient który zamówi samochód Nissana z nawigacją licząc od dnia 01.04.2016r. otrzyma przez okres 3 lat od dnia zakupu samochodu darmową aktualizację map - pewnie niedługo Nissan będzie się tym chwalił - tyle tylko ,że zapomina o nas czyli o swoich Klientach którzy np. kupili samochód miesiąc temu lub rok temu :(

No właśnie, dobrze, że dodałeś to ostatnie zdanie. Przyciągają do salonów nowego klienta różnymi "marchewkami", a gdy ten osiołek się skusi, to czar pryska i o głupią aktualizację softu do silnika musi walczyć rok czasu (przypadek Jacka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dobrze, że dodałeś to ostatnie zdanie. Przyciągają do salonów nowego klienta różnymi "marchewkami", a gdy ten osiołek się skusi, to czar pryska i o głupią aktualizację softu do silnika musi walczyć rok czasu (przypadek Jacka).

Dziekuję wujku Colinsie za łatkę osiołka....

Odwdzięczę się!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteśmy dla Nissana takimi osiołkami dziadku Jacenty. :D

:beer:

Blady strach padł na Colinsa :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - dołączam do grona osiołków a może nawet i osłów bo po raz kolejny zdecydowałem się na QQ - w dniu dzisiejszym wybór padł na QQ 1.6 DIG-T Tekna , magnetyczna czerwień , szklany dach, grzana szyba. Dodatkowo przedłużona gwarancja na dwa lata, opony zimowe na felgach stalowych, alarm i komplet dywaników.

Umowa podpisana, zaliczka wpłacona teraz tylko pozostaje czekać, podobno koniec maja max połowa czerwca na odbiór i mieć nadzieję , że autko będzie tak bezproblemowe jak obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w naszym gronie kolejnego osiołka. ;)

A teraz powiem Ci coś w tajemnicy. Z tych opon zimowych możesz zrezygnować, bo kolejnej zimy też nie będzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Waszym gronie QQ-łek to ja już jestem  :)  od prawie pięciu lat , teraz przechodzę - oczywiście pomalutku z QQ J10 na J11 ale znaczek na masce zostaje - jedynie co się zmienia to dołączam do grona OSIOŁKÓW - ale cóż - takie życie.

A co do zimy to Ty mówisz , że nie będzie a ona z zaskoczenia przyjdzie na dwa dni i opony się przydadzą - auto dla żony to niech ma - i ona i ja będę spokojniejszy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsio widział jak Indianie, ze zgromadzonego opału budują szałasy ,stąd ma pewność, że zima to tylko z nazwy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet piłem z nimi wodę ognistą. :dribble:

 Ale przecież Manixio też mieszkasz na ciepłym, dzikim zachodzie więc sam dobrze wiesz, że o prawdziwą zimę w tej szerokości geograficznej raczej ciężko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiosennych porządków nie będzie :( ? a tak chciałem garaż ogarnąć ;) ..... ale i tak to zrobię :)

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uuuu! To boli!

Jak z własnej kieszeni :shifty:

A jak z AC to pół biedy,zderzak kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu! To boli!

Jak z własnej kieszeni :shifty:

A jak z AC to pół biedy,zderzak kosztuje.

Zderzak 1200zł netto do malowania

Lampa 1700zł netto

i cała masa innych połamanych rzeczy ukryta za zderzakiem.

Niby nic ale jest wycena 12k brutto ;) z AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak 1200zł netto do malowania

Lampa 1700zł netto

i cała masa innych połamanych rzeczy ukryta za zderzakiem.

Niby nic ale jest wycena 12k brutto ;) z AC

 

A z ciekawosci spytam - przy jakiej predkosci bylo to spotkanie i czy (a jesli tak to w jaki sposob) zadziałał asystent hamowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent hamowania nie zadziała w takich przypadkach.

Rozpoznaje tylko samochody i jest szczególnie wrażliwy na świecące się światła stopu.

Zrobiłem sobie próbę z stojącym ogromnym kartonem. Karton nie zrobił na asystencie żadnego wrażenia :dribble: , ja na szczęście przeżyłem zderzenie  :shifty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent hamowania nie zadziała w takich przypadkach.

Rozpoznaje tylko samochody i jest szczególnie wrażliwy na świecące się światła stopu.

 

 

 

No patrz, a w toyotach to się chwalą że osioł wylezie na jezdnię a auto samo się zatrzyma...to nasze QQłki nie są aż tak inteligentne jak te Tojody albo Tojody kłamiom ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a w toyotach to się chwalą że osioł wylezie na jezdnię a auto samo się zatrzyma...to nasze QQłki nie są aż tak inteligentne jak te Tojody albo Tojody kłamiom ....

 

bo system analizuje różnice prędkości a sarna pojawiła się nagle :)

 

jak działa można zobaczyć tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawosci spytam - przy jakiej predkosci bylo to spotkanie i czy (a jesli tak to w jaki sposob) zadziałał asystent hamowania ? 

Zderzenie było przy 70km/h. Wyskoczyła sprintem przed samochód z lewej strony na prawą . Sam dźwięk uderzenia to jakby w pusty duży karton i poszła pod lewe koło/zderzak.

Ponieważ dalej droga była przez podobne tereny jak to miejsce z sarną, była pusta i ciemna noc to sprawdziłem przy jakiej prędkości można wyhamować - wyszło mi że maksymalnie 40-45km/h.

 

Wiem że sarna sarnie nie równa ale wydaje mi się że to są dość małe straty przynajmniej wizualne auta przy takim zdarzeniu. W intranecie są zdjęcia aut po zderzeniu z sarną i Nissan Q. naprawdę ma je niewielkie, być może dlatego że jest trochę podwyższony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się Was zapytam - ile czasu czekaliście na swojego QQ po zamówieniu ?

Ja się przed chwilką dowiedziałem , że mój QQ zamówiony 05.04.2016 będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca czyli mniej więcej tak jak wspominał mi sprzedawca w trakcie rozmów o zakupie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...